Červenec 2014

Den osmý

31. července 2014 v 12:00 | Denisa Kwapulińská |  30 Day Song Challenge
Den osmý: Píseň, která se hodí k jízdě
Green Day - American Idiot

Já nevím, prostě si to tak spojuju... prostě je to takové svižné... a ten text no XD
Kapitola 15. - Nikdy! Raději si vezmu život!!

31. července 2014 v 11:40 | Denisa Kwapulińská, Etsuko a Argo |  Naruto: Charllee team

Kapitola 2: Vitamíny

31. července 2014 v 10:51 | Autor: Mrs.LillyHerondale-Shreave, Překladatel: Denisa Kwapulińská |  Neviditelní (Neviditelní 1)

V této kraťounké kapitole se nám představí Essellini rodiče.

Kapitola 1: Dokonalost

30. července 2014 v 19:51 | Autor: Mrs.LillyHerondale-Shreave, Překladatel: Denisa Kwapulińská |  Neviditelní (Neviditelní 1)

Tak a je to tady, první kapitolka Neviditelných. Užijte si (zatím) beztarostný život dvou zamilovaných lidí.


Anotace: Dívka, která přísahala

30. července 2014 v 18:12 | Denisa Kwapulińská

Žánr: fantasy, akce, drama, magie
Dostupnost: 15+
Typ: jednorázovka
Francis to v životě nikdy neměla lehké, narodila se do bohaté rodiny a jejím jediným přijatelným osudem je se dobře provdat. Když se však vrátí její bratr Enrique, společně s lidmi kteří mají v úmyslu svrhnout tyranského vladaře, musí čelit královské pořádkové službě. Dokáže ve víru událostí přežít?

Ichigo Kurosaki - Hollow

30. července 2014 v 17:07 | Denisa Kwapulińská |  Design, kresba etc.
Můj takový pokus o nakreslení Ichiga v Hollow verzi


Deadman Wonderland

30. července 2014 v 17:03 | Denisa Kwapulińská |  Anime

Alternativní název:
Typ: TV
Počet dílů: 12
Rok vydání: 2011
Žánr: akce, horor, sci-fi
Délka: 24 minut každý díl
Dostupnost: 15+ (sice je tu dost krve a nějaké to násilí, ale většina toho byla cenzurována stejně jako sprostá slova)
Pokračování: v manze

Před deseti lety zasáhlo Japonsko obrovské a zvláštní zemětřesení, při kterém bylo zničeno téměř celé Tokio jehož značná část se potopila do moře. V součastnosti sledujeme příběh školáka Igarashi Ganty. Je jedním z přeživších onoho zemětřesení, ale nic si z něj nepamatuje a jeho život se zdá být vcelku šťastný. Bohužel jen do té doby než za oknem ve třídě zaregistruje podivnou vznášející se postavu v rudém. Ta vzápětí zmasakruje všechny jeho spolužáky a ještě mu do hrudi vloží podezřelý rudý kámen. Poté co se ubohý Ganta probudí v nemocnici za ním nakluše policie, a oznámí mu že je obviněn z vyvraždění svých spolužáků. Ač se snaží dokázat svou nevinu, nedaří se mu, a tak je poslán do vězení známého jako Deadman Wonderland. Vězení, které je spojené se zábavným parkem, a kde jsou právě vězni největší atrakcí.

Příběh je velmi zajímavý, sice takových anime/mang/knih/filmů na téma survival her bylo již mnoho ale DW i tak přichází s něčím co upoutá. Ať už jsou to originální schopnosti, zajímavé postavy, či vlastně ona záhada postavy v rudém. Ganta mě ale jako hlavní hrdina příliš nezaujal. Je to typický shounen hrdina typu: nechápu co se děje a proč se to děje, probrečím půlku děje a stejně toho hajzla nakopu. Objevují se tu však mnohem zajímavější charaktery. Například dívka Shiro, která tvrdí že je Gantova kamarádka, a rozhodně má svá vlastní tajemství. Nebo Senji Kiyomasa alias Crow, což je typický badass týpek co má svůj styl a nelze si ho neoblíbit. Je tu i zvláštní nesourodá dvojce, kleptoman Takami Yoh a jeho psychopatická sestřička Takami Minatsuki. Také tajuplný Toto Sakigami či asistent správce věznice Tsunenaga, který se vyžívá v sadistickém trápení vězňů. Postavy jsou prostě velmi dobře provedené a vykreslené.

Animace je požitkem přeci jen se jedná o novější anime a tak si není na co stěžovat, stejně tak hudba která dokonale zapadá.

Hodnocení 8/10 (příliš krátké, spousta věcí nedořešených)


Bleach

30. července 2014 v 16:52 | Denisa Kwapulińská |  Anime

Alternativní název:
Typ: TV
Počet dílů: 366
Rok vydání: 2004 - 2012
Žánr: akce, komedie, shounen, supersíly, nadpřirozeno
Délka: 24 minut každý díl
Dostupnost: 13+
Pokračování: v manze

Hlavním protagonistou je středoškolák Ichigo Kurosaki, který, krom toho že má orandžové háro, se vyznačuje i schopností vidět duchy. Jeho poklidný, občas rváčský, život je narušen, když se v jeho pokoji objeví dívka oblečená do černého kimona. Představí se jako Rukia, a vysvětlí mu, že je shinigami. Osoba, která posílá duše zemřelých do jiného světa a likviduje Hollowy, což jsou duše zlé a zkažené. Právě při konfrontaci s jedním z Hollowů je nucena předat Ichigovi své schopnosti a zaručit aby v její práci pokračoval. Bohužel se časem ukáže že předávat shinigamijské schopnosti lidem je zakázáno, a Rukia bude muset čelit následkům. Přichází si pro ní Kuchiki Byakuya, kapitán šesté divize, a vícekapitán Abarai Renji, její dlouholetý přítel. Ichigo je samozřejmě nemůže nechat jen tak odejít, ale při souboji prohrává, a tak musí podstoupit složitý tréning pod Uraharovou taktovkou. Poté společně se svými přáteli, Chadem, Ishidou a Orihime, vydává na záchrannou akci do Soul Society, místo kde dlí jak shinigami tak i zemřelé duše. Zde se ale vše ještě více komplikuje, zrada několika shinigami pořádně zamíchá dějem a slibuje pořádný konflikt do budoucna. Následný Arrancar arc je bojem proti zvláštní, vyspělejší fomě Hollowů, a tentokrát se zapojují i jednotky ze Seireitei. Ichigo však při závěrečném souboji přichází o všechny své schopnosti. Ale po roce zvykání si, se objeví tajemní lidé s Fullbringem. Jaké jsou jejich cíle? To bude muset Ichigo zjistit.

Shouneny jsou můj oblíbený žánr, a tak jsem jim schopna odpustit jistou míru cliché, která se v tomhle typu anime (i mang) prostě vyskytuje. Charakterů se zde objeví opravdu nepočítaně. Někteří se jen mihnou a jiní zůstávají, co obdivuji je jistá míra originality, která se dokázala udržet. Ichigo je například typický klaďas, má dobré srdce a pro přátele by vlastní život obětoval, společně s Rukiou tvoří opravdu skvělý komediální pár. Uryuu je naopak ten typ, který se snaží tvářit jako že jsou mu všichni ukradení, ale je jasné, že to není pravda. Chad je typický málomluvný silák, a Orihime naivní a ztřeštěná hrdinka co tajně miluje hlavního hrdinu.

Co se týče vývoje postav, tak se jisté změny v průběhu u většiny dočkáme, bohužel u zmiňované Orihime je to jen a jen k horšímu. Tuhle postavu jsem měla na začátku ráda a fandila jsem jí, ale to věčné Kurosaki-kun mi brzy začalo lézt na nervy; dokonce i její schopnost, která měla velký potenciál zůstala nevyužitá. Naštěstí další ženské hrdinky jsou zábavné a osobité (Yoruichi, Matsumoto), stejně jako mnohé mužské postavy (Grimmjow, Kenpachi).

Příběh na sebe navazuje v několika velkých tématických arcích, naneštěstí s pozdějšími arcy kvalita poněkud upadává a je to čím dál tím víc úmorné (například Aizenův skon byl dle mého katastrofa a koncept Fullbringů mi příliš nesedl). Velkým mínusem jsou hlavně fillery, které mají tendence býti vkládany přesně doprostřed děje bez žádné návaznosti s hlavním příběhem (například v hlavním příběhu je Ichigo a jeho parta v Soul Society a v následující epizodě, ve filleru, se ocitnout bez jakéhokoliv vysvětlení v Karakuře), je jich velké množství a jen vyjímečně mají propracovaný děj (ale např. Zanpakutou Rebellion arc a Gotei 13 Invasion arc byly úžasné).

Animace je v porovnání s mnoha ostatními tak dlouhými shouneny naopak bezkonkurenční (zhruba od půlky Arrancar arcu) a sledování soubojů se stává opravdu kvalitním požitkem (narozdíl např. od Naruta kde se velmi často střídají animátorské studia a je to jeden velký mišmaš), hudba je velmi dobře provedená a OST se krásně tématicky liší.

Hodnocení: 9/10 (mangu mám hodnocenou jako 8, ale jelikož anime má skvělou hudbu, dokonalou animaci a perfektní seiyuu zaslouží si trochu lepší skóre)