Captain America: První Avenger

20. července 2014 v 21:46 | Denisa Kwapulińská |  Filmové

Původní název: Captain America: The First Avenger
Žánr: historický, akční, sci-fi
Délka: 119 minut

Sledujeme příběh Steva Rogerse, který se zoufale snaží nějakým způsobem pomoci v Druhé světové válce. Bohužel jeho tělo je příliš slabé a neduživé na to aby mohl nastoupit. To však neznamená, že by se jen tak jednoduše vzdal. Právě jeho tvrdohlavost, odhodlání a dobré srdce zaujme doktora, který mu nabídne místo ve speciálním programu na výrobu supervojáků. Mezitím jeden z Německých důstojníků nalezne Tesseract. Zvláštní modrou krychli, která by měla být schopná uvolnit nepředstavitelné množství energie. Právě s tímto artefaktem pak plánuje vyhrát válku a podmanit si celý svět. Zabránit mu v tom musí Steve jako hrdinný Kapitán Amerika.
Postavy. Nemůžu říct že by byly vyloženě hrozné, ale hodně z nich bylo zapomenutelných a neměly příliš velkou hloubku. Steve je můj nejméně oblíbený charakter z Avengerů, ne že bych ho nesnášela, ale není pro mě nijak zvlášť zajímavý. Je to typický dobrák od kosti, a nesnesitelný pariot. Nacistický oficír byl jedním z těch stereotypních záporáků, kterých jsou mraky, a jejich cíle jsou jednoduše zaměnitelné.
Herecké schopnosti byly naopak velmi dobré. Chris Evans, který je známý pro svou další marveláckou roli a to ve Fantastické čtyřce, odvedl i tady dobrou práci. Hugo Weaving byl jako Skull perfektní. Záporáci mu prostě jdou.
Příběh byl jednoduchý, ale i přes svůj stereotypní základ (dobrý týpek vs zlý týpek), to nebylo zas až tak nudné jak jsem očekávala. Bohužel musím říct, že části které měly být emotivní (smrt Stevova kámoše) u mě žádné emoce nevzbudily. Nemám ráda, když takto důležité postavy umírají a já se nedokáži s postavami ztotožnit, takové scény pak u mě míjí účinku a není to ono.
Takže, celkově to není zas až tak hrozný film. Neusínala jsem u toho nudou a vlastně jsem ráda, že jsem se dozvěděla něco ze Stevovy minulosti.

Hodnocení: 7/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama