Čas žít, čas zabíjet

22. července 2014 v 10:36 | Denisa Kwapulińská |  Knižní

Autor: Miroslav Žamboch
Nakladatelství: Triton (edice Trifid)
Počet stran: 385 stran
Datum vydání: 2010 v ČR
Můj stav: Vlastním

Tato kniha je koncipována jako shled různých povídek s lehkou návazností a Baklym, bývalým gladiátorem, v hlavní roli.

Pasák, jak už název napovídá Bakly se zaplete do živnosti prostitutek. Jedna z nich, Kara, s kterou strávil noc, ho uprosí aby jim pomohl. A tak se za nabídnuté peníze rozhodne zpracovat jejich pasáka. (Hodnocení: 8/10)
V temnotě, tentokrát se náš hrdina ocitá v hospodě hornického městečka. Zaplete se do rvačky, a má být souzen. Bakly se však úspěšně vysvobodí a unikne do dolů, kde se snaží probojovat ke svobodě. (Hodnocení: 9/10)
Hon za Rudou hvězdou, na rozdíl od předešlých povídek je v této část příběhu napsána ve třetí osobě, krom toho je jednou z nejdelších. Zde se pátrá po čarodějnickém artefaktu, který může v nesprávných rukou způsobit značné škody. Hlavní (anti)hrdina proputuje poušť, a utká se s kouzly přetvořenými stvůrami. (Hodnocení: 9/10)
Do morku kostí, zpočátku sledujeme Baklyho při plnění několika drobných zakázek, které se však jako vždy semelou v něco většího a krvavějšího. Nápomocen při boji s démonem zvaným závislost mu bude starý známý, pan Lasička. (Hodnocení: 9/10)
Zabiják čarodějů, velmi kraťounké povídání kde se Bakly vypořádává s nepřáteli tentokrát s pomocí mladičkého vojáka. (Hodnocení: 7/10)

Bakly je velice osobitý hrdina, no spíše antihrdina. Neváhá zabíjet a dokonce mu to jde velmi dobře, všechno dělá jen sám za sebe a pro sebe či svou rodinu, ale Baklyho minulost je velice složitá záležitost. Když už se většinou rozhodne někomu pomoci, je to s vidinou jistého zisku. Proto ho budete pro jeho jednání jednu chvíli nenávidět, a vzápětí ho budete zbožňovat. Svět ve kterém se nacházíme, je prostě drsný a život tady nikomu nic nedluží.
Děj u většiny povídek ubíhá rychle a má příjemný spád. Co mi tak trochu vadilo byla mírná nepřehlednost soubojů, nedokázala jsem se vyznat kdo co dělá a jak má daný chvat vypadat, ale to se časem vstřebalo.

Celkové hodnocení: 8/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama