Deadman Wonderland

30. července 2014 v 17:03 | Denisa Kwapulińská |  Anime

Alternativní název:
Typ: TV
Počet dílů: 12
Rok vydání: 2011
Žánr: akce, horor, sci-fi
Délka: 24 minut každý díl
Dostupnost: 15+ (sice je tu dost krve a nějaké to násilí, ale většina toho byla cenzurována stejně jako sprostá slova)
Pokračování: v manze

Před deseti lety zasáhlo Japonsko obrovské a zvláštní zemětřesení, při kterém bylo zničeno téměř celé Tokio jehož značná část se potopila do moře. V součastnosti sledujeme příběh školáka Igarashi Ganty. Je jedním z přeživších onoho zemětřesení, ale nic si z něj nepamatuje a jeho život se zdá být vcelku šťastný. Bohužel jen do té doby než za oknem ve třídě zaregistruje podivnou vznášející se postavu v rudém. Ta vzápětí zmasakruje všechny jeho spolužáky a ještě mu do hrudi vloží podezřelý rudý kámen. Poté co se ubohý Ganta probudí v nemocnici za ním nakluše policie, a oznámí mu že je obviněn z vyvraždění svých spolužáků. Ač se snaží dokázat svou nevinu, nedaří se mu, a tak je poslán do vězení známého jako Deadman Wonderland. Vězení, které je spojené se zábavným parkem, a kde jsou právě vězni největší atrakcí.

Příběh je velmi zajímavý, sice takových anime/mang/knih/filmů na téma survival her bylo již mnoho ale DW i tak přichází s něčím co upoutá. Ať už jsou to originální schopnosti, zajímavé postavy, či vlastně ona záhada postavy v rudém. Ganta mě ale jako hlavní hrdina příliš nezaujal. Je to typický shounen hrdina typu: nechápu co se děje a proč se to děje, probrečím půlku děje a stejně toho hajzla nakopu. Objevují se tu však mnohem zajímavější charaktery. Například dívka Shiro, která tvrdí že je Gantova kamarádka, a rozhodně má svá vlastní tajemství. Nebo Senji Kiyomasa alias Crow, což je typický badass týpek co má svůj styl a nelze si ho neoblíbit. Je tu i zvláštní nesourodá dvojce, kleptoman Takami Yoh a jeho psychopatická sestřička Takami Minatsuki. Také tajuplný Toto Sakigami či asistent správce věznice Tsunenaga, který se vyžívá v sadistickém trápení vězňů. Postavy jsou prostě velmi dobře provedené a vykreslené.

Animace je požitkem přeci jen se jedná o novější anime a tak si není na co stěžovat, stejně tak hudba která dokonale zapadá.

Hodnocení 8/10 (příliš krátké, spousta věcí nedořešených)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama