Já pisálek: Část druhá - Já a psaní

15. července 2014 v 12:18 | Denisa Kwapulińská |  O mně

7) Blog
- co tě přivedlo k založení tvého blogu?
- kolik domén kromě Blog.cz jsi už vystřídal/a?
- jak je to dávno od doby, co jsi založila svůj první blog?
- co tě přivedlo k prezentování tvé tvorby na blogu?
- byl tvůj blog už od začátku myšlen jako "povídkový", nebo se původně zabýval něčím jiným?
- Jak jsi přišel/šla na název/adresu svého blogu nebo na svou přezdívku?

Tenhle blog jsem založila kvůli tvorbě která se mi hromadí, a je tak trochu smutné, že ji mám zavřenou jen sama pro sebe do šuplíku. Nicméně, předtím jsem založila ještě jeden blog a ten byl kvůli anime a manze, což mě tehdy hodně chytlo, a vlastně všemu co jsem měla a mám ráda. Ten je teď bohužel už hodně zaplácaný všelijakými blbostmi a já bych se raději soustředila jen na svoji tvorbu.
Ani přesně nevím, měla jsem ještě jeden blog na nějakém cizím serveru ale to si moc nepamatuju.
Název tohohle blogu je jednoduchý XD ale co se týče mé přezívky Nagadir, to má hodně dlouhou historii, ale vlastně prvotním impulzem bylo stvoření silnějšího a průbojnějšího alter ega.


8) Soutěže a publikace
- publikoval/a jsi svou tvorbu někde, kromě blogu?
- vyšel ti někdy článek s básní či povídkou v nějakém časopise (byl to školní časopis, nebo nějaký jiný?) či papírově vydaném sborníku? (nemyslím elektronické sborníky jako například ten z KP!)
- Zúčastnil/a už jsi se nějakých literárních soutěží? Kolika?
- Postoupil/a jsi v nějaké literární soutěži do finálového kola? O čem bylo tvé dílo? Umístil/a jsi se do třetího místa či jsi dokonce vyhrál/a?

Zatím jsem svou tvorbu nikde jinde nepublikovala, ono to není zase tak jednoduché a já jsem bohužel ten typ pisálků kteří každý měsíc opravují to co už napsali, až se zamotají do věčného kruhu úprav úpravy z úprav a nejsou nikdy s ničím spokojení XD
Zůčastnila jsem se zatím jen jedné soutěže, ale vzhledem k tomu že jsem si pak po odeslání povídky (Smaragdový meč) nadávala že to co jsem poslala je děs a hrůza, si to propříště řádně rozmyslím XD


9) Hlášky a postavy
- Jak vymýšlíš jména pro své postavy? Nebo povahu či vzhled?
- Inspiruješ se při vytváření postav sám/sama sebou?
- Jestli jsi na předchozí otázku odpověděl ANO, jak to děláš, aby všechny tvé postavy nebyly stejné?
- Hlášky. Téměř v každé povídce se alespoň nějaká vtipná hláška objeví. Jak vymýšlíš své hlášky?
- inspiruješ se reálnými hláškami ze svého života?

Vždycky mám nějakou představu jak by moje postava měla vypadat, ale pak si většinou vyhledám nějaký obrázek na devu a toho se pak držím. Co se týče jmen ty vždycky přicházejí poté co už mám jejich vzhled a charakter dokončen. Vždycky se to snažím všechno skloubit tak aby to pasovalo.
Každá má čistě vytvořená hlavní postava má v sobě nějaký kousek mě. Nikdy není zcela jako já, spíš jen malou částí. Zvyk, něco co mám ráda, chování za určitě situace, dětství atd. Někdy jsou si trochu podobné, ale snažím se to eliminovat.
Někdy si prostě vemu základ stereotypu (drsňák hláškař, ustrašená holka, cool psí čumák...) a nějak je poupravím, takže mi z toho vyplyne dost osobitá postava. Je důležité aby měly něco velice specifického, úchylku například, nebo nějaký divný zvyk (chorobná závislost na čistotě, závislost na jahodovým mléku...).
No jelikož jsem od přírody sarkastická a ironická, většinou nemám s hláškami problém, prostě napíšu to co mi momentální situace nabízí, ale ano inspiruji se i ze života.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Etsuko Nakamura Etsuko Nakamura | Web | 18. července 2014 v 8:01 | Reagovat

Hm... chorobná závislost na čistotě,  naše velká bakterie XD , ale spíše mě zajímá která z tvých postav je závislá na jahodovém mléku? XD

2 Denisa Kwapulińská Denisa Kwapulińská | Web | 18. července 2014 v 10:30 | Reagovat

[1]: David Gate z Hitogami XD Ale toho jsem ti moc neukázala.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama