Kapitola 1.

12. července 2014 v 19:47 | Autor: Kate Thompson, Překlad: Denisa Kwapulińská |  Stvoření noci
Řek jsem mámě, že tam nezůstanu. Řek jsem jí to, když s tím nápadem poprvý vyrukovala a řek jsem jí to znovu, když se mě pokoušela uplatit novým Xboxem. Říkal jsem jí to celou tu cestu busem. Pokaždý, když otevřela pusu aby ke mně promluvila, jsem to řek:

,,Nezůstanu tam. Nemůžeš mě přinutit."

Takže po chvíli s tím přestala a místo toho se začala bavit s Denisem, ukazovala mu krávy, ovce a traktory z autobusovýho okýnka. Traktory se mu líbily, ale nevěděl co mi má myslet o krávách a ovcích. Zíral na ně jako by byly z jinýho světa.

A taky že byly.

Náš novej pan domácí se s náma setkal na nádraží v Ennis. Jmenoval se PJ Dooley. Když si všiml kolik toho sebou taháme, zavtipkoval a řekl, že jsme si na to sebou měli vzít přívěs.

Řek jsem, ,,Ha ha," a máma mi věnovala vražednej pohled.

,,Většina z toho je jejich," vysvětlil jsem mu. ,,Já tady nezůstávám."

PJ Dooley na mě pohlíd, pak na mámu, a Denis zeptal: ,,Můžeme jít do auta?", tak do něj všichni začali skládat kufry, igelitky a batohy. Už tam nezbývalo moc místa když jsme se tam s Denisem pokoušeli namačkat.

,,Vezmi si ho na klín," řekla mi máma, ale já jsem nechtěl a tak jsem ho posadil na vrcholek velkýho pytle pokrývek a polštářů. Smál se a kroutil až se mu sedělo pohodlně, pak řek: ,,Jedeme v autě!"

Moje máma žádný neměla. Tvrdila že tam, kde jsme žili, žádný nepotřebujeme, protože se můžem kamkoliv dostat autobusem, takže se Denis sotvakdy uvnitř nějakýho ocitl. I když já byl v autech pořád. Přes většinu víkendů, a taky někdy i v noci přes týden, jsme si já a kluci vždycky nějaký sehnali. Občas jsme dvě ukradli a závodili proti sobě na okruhu nebo okolo statků. Byla to prostě klasa. Pro tohle jsem žil, pro auta, sobotní noci v centru města a pro to, co jsme si koupili za prachy, který jsme si vopatřili.

Přesně kvůli tomu se máma chtěla vodstěhovat z Dublinu. Řekla mi že je to jen na léto, abychom zjistili jaký to je, ale já jí nevěřil. Jen kvůli týhle jedný věci bychom se vzdali bytu, a pokud bychom chtěli nějaký zase získat, ocitli bychom se rovnou na konci seznamu. Takže mi bylo jasný, že nemá v úmyslu se vracet. Stěhovala se nadobro, proto aby mě dostala ze špatnýho vlivu mých kámošů.

To byl podle mýho její důvod, nebo alespoň část. Ale odcházela z Dublinu ještě z jiných důvodů. Myslím, že mě to mělo napadnout, ale nestalo se. Kdyby jo, řek bych jí, že to stejně nemá smysl. Ti lidé by jí prostě našli, kamkoli by šla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama