Kapitola 12. - Jestřáb, který se nechce jen tak vzdát

14. července 2014 v 10:00 | Denisa Kwapulińská |  Thor: Oheň a led

Takže tohle je zatím poslední kapitola kterou mám napsanou, i když na třináctce už se pracuje.Suzzane nakoukla do nákladního prostoru dodávky ke které ji agenti nasměrovali. Byl uzpůsoben pro přepravu lidí, a na lavici po levé straně už seděla jedna osoba.

,,Ehm, ahoj?" pokusila se započít nějaký rozhovor.

,,Posaďte se a připoutejte se," řekl muž stroze a mávl rukou směrem k druhé lavici po pravé straně. Neviděla důvod proč protestovat a tak se chvíli zabývala tím jak se vpasovat se svým brněním do popruhů. Sotva se jí to podařilo vlezla dovnitř Romanovová a zaujala místo hned naproti. Pak se auto rozjelo. Oba ji bedlivě pozorovali jako kdyby měla každou chvíli udělat něco velice násilného.

,,Kam mě to vlastně vezete?" zeptala se nakonec.

,,To nepotřebujete vědět," usmála se agentka.

,,To tedy potřebuji," nesouhlasila. ,,Mám důležitý úkol a místo toho mě unášíte," zamračila se.

,,Jaký důvod-" chtěla agentka pravděpodobně začít s výslechem ale Suzzane ji přerušila.

,,Asgardský důvod, a víc vědět nepotřebujete. Kdyžtak si stěžujte u Thora," vzdychla. Nechtěla se nechat zahnat to kolotoče otravných a nepříjemných otázek. Takový chabý pokus však nemohl agentku vykolejit, protože se lehce, s nepříjemným úsměvem, naklonila blíž.

,,Před několika dny se tu objevila energetická anomálie, dvakrát. Víme že si to tu někdo obhlédl a pak se vrátil. Potom se tu objevíte vy. Je snad něco poblíž toho ledovce ukryté?"

,,Do toho vám nic není," trvala na svém, ale o něco nervózněji. Jistě, ti v Shieldu přece nebyli žádní hlupáci a dokázali si dát dvě a dvě dohromady. A ona jim to bude muset sáhodlouze vysvětlovat.

,,Opravdu? Jako obyvatelé této planety máme právo-"

,,Slečno," tentokrát přerušil Romanovovou její parťák, což agentku značně překvapilo, ,,pokud se tam nachází něco nebezpečného, tak to musíme vědět. Vaše neuvážené odmítání nám sdělit o co se jedná by mohlo vést k nepříjemnostem," věnoval ji dlouhý pohled. Otřásla se. I když se na první pohled tvářil klidně, jeho oči byly plné jakési hluboké nenávisti. Ne k ní, ale i tak ji to děsilo.

,,Clinte," položila mu agentka ruku na předloktí, muž na ni krátce pohlédl a poněkud se uklidnil. Ne, ani špičkoví agenti nejsou bezcitní. Takže Hawkeye, další člen Avengers, a zdá se že musel prožít něco příšerného. Nebo spíš, někdo mu něco příšerného a neodpustitelného provedl. Na to tu byl jen jeden dost pravděpodobný kandidát. Znovu si povzdychla.

,,Mělo by se jednat o magický artefakt. Vůbec není jisté jestli je nějak zvlášť mocný či nebezpečný, nicméně jistota je jistota a proto bych ho měla vyzvednout," pokrčila rameny. Takže jim to stejně nakonec vyžvanila. Jsou fakt dobří. ,,Ale žádný druhý New York určitě nehrozí," dodala ještě.

,,Vážně? A ten Scepter máte pro parádu?" pokračoval Barton velice nepříjemným tónem.

,,Ne, ten tu mám proto že jsem trotl na magii a potřebuju nějaký zesilovač," vyštěkla, odpovědí ji byly dva kamenné výrazy. ,,Fajn, chcete všechno vědět? Stejně byste mě k tomu přinutili a do té doby někde drželi zavřenou. Tak na co vlastně marním čas?" utrhla se jen tak sama pro sebe. ,,Určitě už víte že jsem Kanaďanka a že pocházím z vesničky která je nedaleko místa odkud jste mě sebrali, protože jsem vám řekla své jméno. A jediné co vám teď vrtá hlavou je proč mě vzali sebou, a pak zase vrátili zpátky??" přejela je naštvaným pohledem. Romanovová zcela změnila postoj a usmála se.

,,Nejste zdaleka tak hloupá jak by se mohlo zdát."

,,To víte, v Lokiho přítomnosti je hloupost dost nebezpečná věc," odsekla.

,,Ovšem, už jsme tu měli případ Asgarďana který po celá století žil mezi lidmi a dařilo se mu to skvěle utajovat. Co když jste se tu prostě jen skrývala do té doby něž vás někdo za nějakým, jemu prospěšným, účelem kontaktoval?"

Suzzane zaťala zuby. Bylo nehorázné z čeho jí to podezírali! Jenže to že není tak úplně člověk ji teď bohužel příliš nepomůže.

,,Kdybych byla tím za co mě máte, tak bych se sakra nenechala chytit a vyzabíjela bych vás hned co bych vás spatřila! Měla jsem dvě zbraně, sakra!!"

,,O téhle taktice víme své," probodl ji Clint těma svýma vražednýma očima, a zbytek cesty proběhl v mrazivě nevraživém tichu.

Netrvalo to víc než pár hodin. Z dodávky ji přemístili do jakési hybridní stíhačky a nakonec vysadili na ještě podivuhodnější letadlové lodi uprostřed široširého oceánu. Vyhlídky na útěk byly zkrátka nulové. Uvnitř to byla jedna velká změť chodeb a dveří, přičemž ji zavřeli do něčeho co vypadalo jako cela kombinovaná s výslechovou místností. V jednom rohu postel, a uprostřed stolek s dvěmi židlemi. Nechali ji tam kysnout pěkně dlouho, ale na to jim zvysoka kašlala. Když si ji opět vyzvedli, bezeslovně je následovala až do poměrně obrovské místnosti s oválným stolem. V čele stál vysoký muž tmavé pleti v černém kabátě s páskou přes oko. Nick Fury. Pokynul jí a tak se posadila, i její doprovod, tedy Coulson, Romanovová a Barton, se společně s dalšími přítomnými agenty usadili. Vojáci se takticky rozestavili kolem dokola.

,,Takže?" zeptala se ho a pokoušela se mu oplácet pohled. Nelíbilo se jí že zůstal stát, byla to jednoznačná psychologická výhoda. ,,Proč jste mě zadrželi a převezli až sem? Pokud jste mi chtěli položit nějaké otázky nemuseli jste si kvůli tomu přidělávat tolik práce," pokračovala. Zdálo se jí to a nebo se právě teď chovala tak jak by se pravděpodobně zachoval jeden nejmenovaný modrooký asgarďan? Asi by urychleně měla změnit taktiku i když by si to nejspíš zasloužili.

,,Slečno," promluvil konečně, ,,nejste v záviděníhodné situaci. Ale pokud se vše vysvětlí a já uznám za vhodné vás propustit, tak to také uděláme. Pak se klidně můžete provrtat z Kanady třeba do Australie," řekl suše.

,,No dobrá," odfrkla si. Nic jiného ji očividně nezbývalo.

,,Zmiňovala jste se o Lokim," začal pěkně zhurta. Zaúpěla.

,,Zatraceně, pochopte že mám najít jen nějakej pitomej šutr! Loki mi o tom řekl ale nařídil to Thor. Pamatujete si ho pořád, ne? Takovej velkej, blonďatej, modrookej a svalnatej. Nejde přehlédnout," odsekla.

,,Jistěže," zamračil se. ,,Tehdy to byl Loki s kým jste odešla..."

,,Bohužel, ale... Počkat!" zarazila se okamžitě. ,,Vy celou tu dobu víte že to přišel on a vzal mě sebou? Tak proč ta maškaráda s armádou?" tohle jí vyrazilo dech. Byli mnohem lepší než by ji kdy v životě napadlo. Už dávno věděli kdo je, nebo kdo pravděpodobně je. Museli si najít její bydliště a s určitostí to tam i prošmejdili. Zahráli to na ni dokonale a čekali jen kdy, kde a jak se prořekne. Doslova ji vzali vítr z plachet.

,,To víte, utajení a bezpečnost," pokrčil rameny, ,,kdybyste byla tak laskavá a pokračovala..."

,,Hele, já jsem fakticky odsud. Narodila jsem se tady, i když přiznávám že nejsem tak úplně obyčejný člověk, což vám ale s určitostí už došlo," pokračovala.

,,A co tedy s přesností jste?" zeptala se Natasha nevinně.

,,Logiho dcera, což byl jen tak mimochodem ohnivý obr a jen tak mimochodem mu patřila ta sekera s kterou jsem přišla. A pokud vám to není málo, tu jsme s Lokim jen tak mimochodem našli v té jeskyni," vysvětlila sarkasticky.

,,Ohnivý obr?" zaujalo Furyho.

,,Přesněji múspelan. Je to rasa žijící na Muspelheimu. Je to jeden ze světů Yggdrasilu kam patří i Asgard nebo Země," přikývla.

,,Umíte ovládat oheň?" zeptal se Coulson opatrně.

,,To sotva," uchechtla se. ,,V tomhle ohledu se nemáte čeho obávat. Jediné co bych asi tak svedla je podpálit si vlastní zadek."

,,Hledáte tedy nějaký artefakt, a ten by se měl ukrývat někde poblíž toho místa kde byla nalezena i ta vaše zbraň. Vy Lokimu důvěřujete?" ta otázka ji zcela překvapila.

,,V tomhle ohledu ano. Není tam nic co by vás mohlo bezprostředně ohrozit, jsem si tím jistá."

,,A v jiných ohledech?" to byl zase Barton, s tónem který nedůvěřivostí doslova přetékal.

,,Záleží na tom? Krom toho je úplně jiný než si myslíte," odpověděla, i když vůbec neměla v úmyslu říct přesně tohle.

,,Jak můžete vědět co všechno si o něm myslíme? Víte vůbec co všechno provedl? Máte pocit že ho dobře znáte?" tlačil na ni.

,,A o co se snažíte vy?" věnovala mu pohled. ,,Udělat ze mě komplice, nebo tak něco? Vím, že má na svědomí spoustu strašlivých věcí. Zabil mnoho lidí. Ale každý přece dělá chyby," nelíbilo se jí kam směřuje. Proč ho vlastně hájí?

,,Slečno, vy si nejspíš neuvědomujete čeho všeho je schopen," chopil se Fury slova a mračil se podstatněji víc než před chvílí.

,,Věřte mi, že vím čeho je schopen," zavrčela. ,,Ale Thor mu důvěřuje a ručí za něj," až na to že má Loki nějaký plán. A že jí tvrdil že by moc rád viděl zkázu její domoviny. Stává se z ní pěkný lhář.

,,To řekněte lidem kteří jsou jeho vinou mrtví," procedil Hawkeye skrze zuby. Suzzane vyskočila na nohy, ten chlap ji prostě začal lézt na nervy. Proč ji tolik podezírá? Vždyť vůbec nic neprovedla!

,,Nemám s jeho činy nic společného!" udeřila pěstí do stolu. Vzápětí se však zatvářila vyděšeně když se značný kus masivní desky odštípl. Všichni agenti byli okamžitě na nohou a rázem hleděla do hlavní hned několika pistolí a samopalů. Nick nehl ani brvou.

,,Omlouvám se," zakoktala. ,,Nejspíš neumím svou sílu příliš ovládat," zírala na ubohý nábytek.

,,Pro dnešek byste si měla odpočinout," řekl nakonec, a naznačil všem aby sklonili zbraně, ,,pár dní si vás tu ještě ponecháme, a pak se budete moci vrátit k tomu kde jste skončila."

,,Jistě," hlesla omámeně. To nečekala. Jestli zničehonic dokáže vyvinout takovouhle sílu asi by si měla začít dávat pozor.

Odešla opět v chumlu agentů. Vrátili ji jak Scepter tak Ildskaper, a pak ji odvedli do poněkud uzoučké kajuty, ale palanda byla prostorná a měla vlastní koupelnu se sprchou a záchodem. Rozhodně větší luxus než cela kterou očekávala. Když osaměla, rozhlédla se a všimla si futuristického tabletu na stolku. Chopila se jej, sedla na postel a se zájmem spustila navolené video. Jednalo se o pohled kamery umístěné v rohu nějaké obrovské haly. Spousta lidí, očividně na něčem pracovali. Obraz hodně zrnil a přeskakoval jako kdyby jej něco rušilo, ale i tak byla schopna rozeznat Lokiho bojujícího s několika vojáky. Tedy pokud se něčemu kdy během několika vteřin všechny přítomné zmasakrujete dá říkat boj.


Ihned poté začala smyčka nanovo. Věděla že zabíjel, je to ale úplně něco jiného když to vidíte na vlastní oči. Uvědomila si, že se jí z toho dělá špatně a proto tabletem mrštila o polštář a nechala ho být. Musel jí to sem podstrčit Barton. Zatřásla hlavou aby si pročistila myšlenky, a pohlédla na Scepter. Možná by se měla trochu procvičit aby nezapomněla co se naučila, protože netušila jak dlouho tady bude pobývat. A taky se potřebovala trochu odreagovat. Posadila se na zem a uvolnila se, když se ozvalo zaklepání.

,,Ano?" zeptala se opatrně. Dveře se otevřely a dovnitř vešla Romanovová.

,,Doufám, že nevyrušuji," zastavila se když ji spatřila se Scepterem v klíně.

,,Ne, to je v pořádku," vstala. ,,Potřebovala jste něco?"

Agentka chvíli uvažovala. ,,Přišla jsem se omluvit za agenta Bartona," vysvětlila nakonec. Vypadala přátelštěji a uvolněněji než v předchozích hodinách. ,,Víme že jste nic neprovedla, bohužel on to bere až příliš osobně. Loki mu velice ublížil, a proto ho nemůže ani vystát," přisunula si židli.

,,No, to rozhodně není sám. Tam nahoře to nebyla žádná procházka růžovým sadem, a málem mě tam sežrala horda zubatých příšer," pokrčila rameny. ,,Já ho přece nenutím aby měl Lokiho rád nebo mu důvěřoval, jenže to že mě z něčeho podezírá se mi prostě nelíbí," vysvětlila. Agentka chápavě přikývla.

,,Nesmíte na něj naléhat, musíte si jeho důvěru zasloužit."

,,Co se mu vlastně stalo? Vím že Loki skoro zabil agenta Coulsona a ten rozhodně nevypadal tak nasupeně," zajímalo ji. Natasha ji nějakou chvíli hleděla do očí jako by jí hodnotila.

,,Přinutil ho zabíjet vlastní přátele," promluvila nakonec.

,,Ach," řekla jen. To bylo zásadní vynechání důležité informace. Narůstala ji pěkná řádka výtek.

,,Nedokázal se přes to přenést," povzdychla si agentka smutně, pak náhle vstala. ,,Kdybyste hledala nějaké náhradní oblečení, najdete ho ve vrchní skříňce, a snídaně se podává v sedm hodin," usmála se a odešla. Suzz teď měla spoustu nových témat k zamyšlení. Nejen to co se týkalo Lokiho, ale i Shieldu. Ráda by věděla jestli k ní byla Romanovová upřímná a nebo ta návštěva byla zase jen nějakým špiónským pokusem. Kdo ví třeba byl i Barton skvělý herec. Zbytek dne strávila procvičováním a hraním her na tabletu.
….......................

Do druhého dne vstávala s nadějí že se ji podaří si Bartona trochu usmířit. Hodila na sebe oblečení které našla a vyšla z pokoje. Před dveřmi čekali dva vojáci, nejspíš si tady střídali službu, na druhou stranu potřebovala někoho kdo by ji pomohl najít jídelnu. Ta byla obrovská, plná a velice hlučná. Poté co si naložila jídlo byla zavedena do V.I.P. koutku, kde snídali nejdůležitější osoby na lodi. Atmosféra se však nevyvíjela příliš dobře. Všichni napjatě mlčeli a Hawkeye po ní občas vrhl extra zamračený pohled, který se skoro vyrovnal pohledu oka Nicka Furyho. Snažila se to ignorovat, ale jeho podezření ji nejen štvalo ale i děsně ubližovalo. Nadechla se.

,,Tak hele," pokusila se o smířlivý tón. ,,Nejsem žádný Lokiho přítel. Ve skutečnosti se mě dokonce pokusil zabít, ale to neznamená že-"

,,Tak to vítej v klubu," ozvalo se ode dveří. Suzzane si povzdychla. Dovnitř vešel Anthony Stark s nakousnutou koblihou v jedné ruce a kelímkem s kafem v druhé. Zdlouhavě si ji přejel pohledem a zamračil se.

,,To mě budili tak nechutně ráno abych přeletěl půlku Ameriky a potkal tuhle žábu? Kam to ten svět spěje?" odfrkl si a k její smůle si sedl přesně vedle ní. ,,Když mi říkali něco o ohnivých obrech, čekal jsem tak trochu něco jiného," zdlouhavě na ni provokativně zíral.

,,Tak to máte pěknou smůlu," opáčila. ,,Jsem jen poloviční ohnivý obr, a nechrlím oheň nebo tak kdybyste měl chuť se ptát," odsekla.

,,Fakticky ne? To je strašlivá škoda," řekl posmutněle.

,,Starku," napomenula ho Natasha s mírným úsměvem.

,,Co je? Není to fér když ve mně vzbuzují falešné naděje, je to podvod!" zamručel a začal likvidovat zbytek koblihy. Opět nastalo vražedné ticho. Suzzane si znovu povzdychla. Z pod Lokiho vlivu přímo k Shieldu. Co bylo horší? Pohlédla na doktora Bannera který se nimral ve svých cereáliích, nejspíš se mu situace příliš nezamlouvala. No, dokud nezačně zelenat vzteky je všechno OK.

,,Au!" vyjekla a nadskočila protože ji Stark dloubl perem do žeber. ,,Co to sakra děláte?" zamračila se na něj.

,,Hm," řekl zamyšleně, ,,nechceš něco zapálit?" zeptal se ji nevinně.

,,Copak ti nestačí Banner? Musíš ještě otravovat jí?" povzdychla si Natasha.

,,Ne, krom toho-," pousmál se, ale Suzzane mu zrovna v tu chvíli vrazila facku. Pero mu vypadlo z ruky a na tváři se mu objevil ublížený výraz, zato Romanovová měla co dělat aby nevyprskla smíchy.

,,To není žádná legrace!" vyjela na něj Suzz. ,,Neumím ten oheň kontrolovat!"

,,Vážně? Nemáš chuť zapálit třeba, hm... Furyho? Dám ti pětset babek když to uděláš!" znovu nasadil provokující úsměv. Bez jediného slova vstala a odkráčela pryč. Měla pocit že se neudrží a ten jeho miliardářský zadek nakope. Zastavila se až uprostřed jakési chodby aniž měla ponětí kde je. Opřela se hlavou a zeď a snažila se uklidnit. Hawkeye který ji nemá rád, Stark který ji pije krev. Už aby byla zpátky v Asgardu. Směšné, vzhledem k tomu jak moc chtěla domů.

,,Být vámi tak bych si jeho řečí nevšímal," ozval se hlas ze směru z kterého přišla. Pootočila hlavu a spatřila pohledného blonďáka.

,,A vy jste kdo?" zeptala se ho unaveně a poodstoupila ode zdi.

,,Steve Rogers," představil se a nabídl ji ruku.

,,Ten supervoják co byl zmraženej?" ujistila se a potřásla si s ní.

,,Jen Steve," řekl prostě. Očividně mu to nebylo příjemné. Musel si toho prožít dost, prospal spoustu let a probudil se do zcela nového světa. Suzz o šílených světech věděla své.

,,Existuje něco jako doba kdy by vám Tony Stark nelezl na nervy?" zeptala se ho s nadějí.

,,Bohužel ne," usmál se. ,,Člověk to musí přetrpět se ctí." Rozesmála se.

,,Nejspíš jo," přikývla ale pak zvážněla. ,,Poslali vás za mnou?"

Steve se zatvářil jako kdyby ho urazila. ,,Ne, přišel jsem z vlastní vůle. Tonyho poznámka vás ranila," vysvětlil. Hleděla mu upřeně do očí a snažila se zahlédnout jediný náznak lži. Proč by se o její duševní rozpoložení Shield tak moc staral? Proč by za ni Romanovová chodila kdyby neměli něco v plánu?

,,Najednou se cítím jako bych sem už nepatřila," řekla nakonec smutně. ,,Jsem jiná, všechno je jiné."

,,Ano," řekl chápavě. ,,Je těžké se s tím smířit."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama