Kapitola 3. - Dvojitá lekce

8. července 2014 v 19:45 | Denisa Kwapulińská |  Thor: Oheň a led
Usnula, což bylo obdivuhodné po tom, co všechno zjistila. Nechtělo se jí vstávat. Chtěla tu zůstat, zachumlaná v příjemné peřině na měkkých podduškách. Silgrid by ji obskakovala, všechny návštěvy by odmítala, Lokiho především, a třeba by se ji zlepšila nálada. Zajímalo ji jestli tady vedou horkou čokoládu. Jak jinak začít den než horkou čokoládou?

,,Jaký byl spánek?" ozvalo se zprava. Měla co dělat aby nevyskočila z postele a nezačala hledat nejbližší únikový východ. Třeba okno.

,,C-co tady děláte?" vyjekla a nasoukala se do nejvzdálenějšího rohu postele. Musel být tak ujetý? Který chlap vleze za ženskou do pokoje když spí?

,,Omluv mou opovážlivost. Chtěl jsem se ujistit že jsi v pořádku," objasnil ji.

,,Vypadněte odsud nebo začnu ječet," odhodlala se.

,,Jen do toho," pobídl ji s úsměvem. ,,Ječ, křič, sténej, naříkej, jak je libo," přistoupil blíž.

,,Dobře, dobře, budu zticha," vyhrkla a vycouvala z postele tak, aby ten nádherný kus nábytku byl mezi nimi, neopomněla se pořádně zachumlat do peřiny, přestože ji zdejší obdoba pyžama zakrývala téměř od hlavy až k patě. ,,Měl jste ještě nějaký jiný důvod proč sem přijít?"

,,Snídaně," přikývl. ,,Thor tě očekává."

,,A vy jste mi to samozřejmě celý nedočkavý musel oznámit," sarkasmus z toho přímo odkápával. Nesnášela ho a bála se ho. Dokonalá kombinace ke zbláznění.

,,Doprovodím tě," ignoroval její troufalost a zmizel ve vedlejším pokoji, tom který si ještě ani nestačila prohlédnout.

,,Hildgger," přistoupila k ní komorná a jelikož ji absolutně neočekávala téměř nadskočila leknutím. Proč se ta ženská musí vždycky tak nečekaně objevit? ,,Omlouvám se, jestli jsem tě vyděsila," omluvila se vzápětí a zatvářila se provinile.

,,To nic, ale pro příště dělej nějaký hluk, dupej, cokoliv. Jestli se vždycky jen tak zničehonic zjevíš bude to má smrt," povzdychla si. Skvěle, jeden jediný den s Lokim a má nervy v kýblu.

Záležitost oblečení opět nechala na ni, Silgrid pro změnu vybrala zářivější trávově zelenou obohacenou o zlatou, vlasy měla opět zvlněné tentokrát však volně rozpuštěné. Připadala si ještě přepychověji než včera. Zřejmě nějaký druh úplatku. Každá žena se přece cítila lépe když vypadala jako modelka z časopisu, že? Zamračila se do zrcadla protože to částečně fungovalo. Opravdu se cítila lépe, ale na tom že měla z Lokiho strach to nic neměnilo.

,,Výborně," vyšel Loki z místnosti kam se předtím uklidil, v ruce knížku ale tu vzápětí odložil na její noční stolek. Bez zastávky pokračoval v chůzi a tak ho následovala. Hodovní síň do které dorazili byla obrovská, s velikým stolem plného jídla uprostřed, okolo rozesazeno několik lidí.
,,Vítej, Hildgger!" zahřměl Thor a postavil se. ,,Vítej u našeho stolu!" usmál se na ni. Loki ji odsunul židli za což mu věnovala překvapený pohled, ale usadila se, následně spočinul po jejím boku. O co mu jde tentokrát? To ji chce mít pořád na očích?

,,Děkuji vám za pozvání," řekla.

,,Dovol, abych ti představil svou rodinu a přátele," pokračoval blonďák, v ruce pohár s vínem. ,,Můj otec Odin," máchl rukou směrem k nejstaršímu muži v místnosti. Vyzařovalo z něj cosi majestátného, jakási nepopsatelná velikost a také zkušenost. Věnovala mu uctivé pokývnutí hlavy a svůj nejlepší úsměv, i když se pod pohledem jeho jediného oka cítila trochu nesvá.

,,Má žena Jane Foster," usmál se Thor na půvabnou ženu sedící po jeho boku. Suzzane se zarazila protože její jméno znělo spíš pozemsky než Asgardsky. Že by nějaká místní obliba bohů, pozemské ženy? ,,Mého bratra Lokiho už znáš, a to jsou mí přátelé. Sif, Hogun, Fandral a Volstagg," pokračoval dále. ,,A teď je čas jídla!" zakončil a znovu se usadil.

Netušila čím začít dřív, vše vypadalo lákavě a chutně. Jestli tohle byla snídaně, zajímalo ji jak vypadá oběd nebo večeře. Vybrala si několik druhů pečiva a k tomu různé přílohy, maso, zeleninu a sýry.

,,Tak, jak ti u nás chutná?" zapředl Loki rozhovor. Pravděpodobně chtěl poněkud uvolnit atmosféru jelikož Thorovi čtyři přátelé z nich nespustili oči, rovněž i Odin občas zvedl svůj pohled. Jako by očekávali něco zákeřného.

,,Všechno je výtečné i přesto, že jsem zatím neměla šanci toho příliš sníst," odvětila.

,,Líbí se ti tu?" usmála se na ni Jane.

,,Převelice, Asgard překonává všechny mé nejdivočejší představy. A tak nádhernou zahradu jakou tady máte jsem v životě neviděla," přikývla.

,,Přišla jsi dobrovolně?" otázal se Odin, měla co dělat aby ji to co zrovna měla v ruce nevyklouzlo.

,,Jistěže přišla dobrovolně," chopil se Loki slova se srdečným úsměvem, který mu ale po tom všem co u něj viděla ani na vteřinu nevěřila. ,,Jaký bych měl důvod k tomu unášet midgardské ženy, všeotče?"

Přesně to jsi udělal!!!! pomyslela si nevěřícně. Jak mohl před všemi tak sebevědomé lhát? Musela něco říct, nedokázala to vydržet. Ty jeho nehorázné intriky a hrátky. ,,Požádala jsem ho o to," vyklouzlo z ní. Cože? Vážně tohle řekla? Vážně tohle právě řekla??? Zatracený Loki! Takže to co ji tvrdil byla pravda. Nemůže mluvit o ničem o čem on nechce, a když už tak z ní vycházejí neuvěřitelné pitomosti.

,,Byla neústupná," uchechtl se. Očividně ho její pokus dobře pobavil.

,,J-já, hrozně moc se zajímám o historii a mytologii, byla jsem zvědavá," snažila se sebrat zbytky své důstojnosti. ,,A pak jsem zjistila, že nejsem tak úplně normální," povzdychla si smutně. ,,Ráda bych zjistila proč, takže bych tu chtěla nějakou dobu zůstat, pokud mi to dovolíte," zadívala se Thorovi do očí. A je to tady, oficiálně z ní je Lokiho loutka.

,,Žádný problém, můžeš tu zůstat jak dlouho budeš chtít," přikývl. Alespoň že jeho úsměv byl milý a hřejivý. Tak strašně moc mu chtěla říct že si hřeje hada na prsou. Že je Loki nebezpečný a že by mu neměl věřit, ale nešlo to. Svíralo se jí z toho srdce. K čemu ji vlastně ten lživý hajzl potřebuje? Nechá ji za sebe udělat špinavou práci? A co s ní udělá potom?

,,Zbytečně se nerozrušuj," stiskl ji jemně rameno. Přede všemi si hrál na pana starostlivého, měla chuť jeho ruku setřepat a vrazit mu facku, ale nedokázla se odhodlat. Kdo ví co by pak on udělal jí.

Snídaně pokračovala v duchu tlačené konverzace, kdy se jí občas někdo na něco zeptal a ona, popřípadě Loki, mu odpověděli. Nakonec ji její skvělý opatrovník omluvil a společně zamířili na další prohlídku paláce, Suzz by sice byla radši kdyby se mohla zůčastnit posnídaňového rodino-přátelského tlachání, ale bohužel tu nebyla svým vlastním pánem.

Prohlídka zbrojnice a míst vyhrazených pro palácovou gardu, nebo stráže či jak jim tu říkali, byla zajímavou zkušeností. Obzvlášť ji zaujalo to velké množství nejrůznějších zbraní. Byla by schopná Lokiho probodnout skrz naskrz dřív než by se na ni sesypali? To byla vskutsku pekelně těžká otázka. Přistihla se, že už nejméně půl minuty zírá na jeden meč zatímco Loki o něčem vykládal.

,,Mohu ti poskytnout soukromé hodiny šermu," promluvil k ní z tak nečekané blízkosti že sebou trhla a vrazila do něj. Ani to s ním nehlo, a pravděpodobně ho to nesmírně pobavilo.

,,K čemu by mi to bylo?" snažila se být protivná, nějak mu to pobývání s ní znepříjemnit. ,,Čekáte snad že když se to naučím, tak se toho při první příležitosti nepokusím využít?"

,,Dohodnuto," oznámil to způsobem u kterého bylo jasné, že nepřijímá žádné námitky. ,,Bude se ti to hodit, věř mi," usmál se. Nevěřila mu ani slovo, obzvlášť po tom co na ni blýskal tím svým prohaným úsměvem. Ale co jiného ji zbývalo?
…....................

Po ještě velkolepějším obědě, kdy stůl doslova přetékal jídlem a pitím, měla začít její první hodina s Lokim. Tušila že se toho zhostil jenom proto aby ji ještě víc potrápil než aby ji nějak pomohl. Nikdy nedržela meč v ruce. Nejspíš ji pořádně zmlátí a poníží, sadista jeden.

V jejích komnatách už byla nachystaná základní zbroj, jak ji Silgrid ráčila vysvětlit. I tak bylo velice nepohodlné se v tom pohybovat, nemluvě o tom kolik to všechno vážilo. Spousta kůže a kovu. Štěstí že nemusela nosit helmu.

,,Půjdeme na nádvoří," vysvětlil ji Loki poté co ji přišel vyzvednout. Opět v tom svém zeleno-koženém oblečku. Oči mu jiskřily jakýmsi vnitřním nadšením.

,,Fajn," řekla kysele a klopýtala za ním. Kdyby se jí tak podařilo ho pořádně praštit přes palici!

,,Zaprvé bych ti měl nejspíš říci že nejsem nejzdatnější šermíř," vysvětlil když dorazili do tréninkových prostor. ,,Proto tě naučím jen nejnutnější základy, ale šetřit tě nebudu," pokračoval a vybral dva meče. Svůj si ponechal a ten její ji doslova hodil. Měla co dělat aby ho chytila. Byl těžký. Netušila jak bude schopná s takovou tíhou bojovat, zbroj a ten meč.

,,Tyhle meče jsou tupé a také lehčí, pro začátečníky vynikající," zaujal bojovou pózu. Vážně tvrdil lehčí? Tázavě nadzvedla obočí.

,,Tak fajn, co mám dělat?" zeptala se ho a napodobila jeho postoj.

,,Bránit se," uchechtl se a zaútočil. Tušila v tom nějaký podraz! Dřív než stačila zareagovat ji sekl do boku a hned vzápětí bodl do hrudi. Klopýtla a legračně zamávala mečem, jako kdyby odháněla hmyz. Bolelo to. Další útok, a další. Loki byl neuvěřitelně rychlý, kroužil kolem ní jako tanečník. Neměla ponětí odkud příjde další rána a proto nazdařbůh máchala mečem. Připadala si děsně hloupě. Opravdu není dobrý šermíř? Nebo je ona tak šíleně neschopná? Další seknutí, šikmo přes hruď, ji málem vyrazilo dech.

,,Počkat!" zasípala a couvala před ním. ,,Tohle není fér!" snažila se dostat z jeho dosahu. Pokusila se zablokovat jeho výpad ale jen se tak nechala hloupě odzbrojit. Špička jeho meče, byť tupá, se zastavila na jejím hrdle.

,,Vůbec se nesnažíš," odvětil trochu rozmrzele. Ten tón se ji nelíbil. I za tak krátkou dobu co ho znala věděla že právě teď přestává mít dobrou náladu. A pak většinou býval ještě horší.

,,To není pravda!" zamračila se. ,,Myslel jste si snad, že jsem se narodila s úžasným talentem pro ovládání sečných zbraní nebo co?"

,,Meč," řekl děsivě.

,,No jo, ale já se vážně snažím!" trvala na svém a sehla se pro něj. Napadlo jí, že teď by ho možná mohla dostat. Vymrštila ruku vzhůru, byť ji váha zpomalovala, příliš platné jí to ale nebylo protože ji od sebe odkopl. Dopadla na záda a vyhekla.

,,Tohle už bylo lepší," pousmál se provokativně. ,,Šerm není jen o síle či rychlosti. Pokud nejsi dostatečně rychlá nebo silná, zkus zapojit to co máš v hlavě," dotkl se spánku rukou.

Skvělá rada Sherlocku, pomyslela si a zasténala, určitě si narazila žebra. Ty které si sotva vyléčila. Vyhrabala se na nohy a uvažovala nad tím jak mu nakopat zadek. Samotnou ji překvapilo kolik odvahy najednou má. Zesumírovala své možnosti. Je pomalá a slabá, na sobě pekelně těžké brnění a v rukou docela těžký meč. Jak ho má sakra přechytračit? Pak se zarazila. Nikdo neříkal nic o tom že musí bojovat férově, ne? Loki se toho taky nedržel, protože útočit takhle na nováčka rozhodně fér nebylo. Dobře, budeš mít to co jsi chtěl, ušklíbla se a začala se pomalu přisunovat. Snažila se ho nespouštět z očí. Pak se vší silou rozpřáhla a meč po něm prostě mrštila. Tak aby mu pokud možno letěl přímo do obličeje, tak aby na něj soustředil svou pozornost. Následně se rozběhla, nemířila k němu přímo ale obloukem aby se k němu dostala z profilu. Doufala že tím získá nějaké vteřiny, že si ji hned nevšimne. Že to prostě bude vypadat jako kdyby zmizela. Tak, kdo je tu teď lstivej, hm?

Loki její letící meč odmrštil jednou ranou, nicméně když pohlédl před sebe už tam nebyla. Suzzane viděla kam jeho pohled směřuje, vzápětí sice začal otáčet hlavu ale to už byla u něj a hodlala mu ukázat co je to pravý hák. Její ruku zastavil nějakých deset centimetrů od svého obličeje, ve svém překvapivě drtivém stisku. Následně ji paži bolestivě zkroutil, takže před ním padla na kolena. Už zase. Zaťala zuby jelikož sevření nepovolovalo.

,,Tohle bylo mnohem lepší, ale bojovník se nikdy dobrovolně nevzdává své zbraně," zašeptal a přiložil ji tupé ostří ke krku. ,,Za svůj pokus bys zaplatila životem," pokračoval. I přes to že byl meč prakticky neškodný měla pocit bezprostředního nebezpečí. ,,Něco tak hloupého už nikdy nedělej," vyčetl ji a pustil ji. Odsunula se z dosahu a chvíli jen tak seděla na zemi snažíc se vydýchat z návalu adrenalinu.

,,Očividně jsem ještě horší šermíř než vy," povzdychla si. ,,Jak vlastně bojujete když vám to s mečem příliš nejde?" zeptala se ho. Zajímalo jí to. A vědět něco takového by se jí mohlo hodit.

,,Umím používat svou hlavu," usmál se nevinně. ,,A teď vstaň, ještě jsme ani pořádně nezačali," vybídl ji. Pohlédla mu do očí a se zjištěním, že se z toho stejně nijak nevyvlíkne, proti němu vyrazila.

Po jedné jediné hodině máchání mečem, uskakování a válení se po zemi toho měla absolutně dost. Sotva se držela na nohou, funěla jak lokomotiva a potřebovala sprchu. Nutně. Loki pravděpodobně usoudil že s poruchovou hračkou nebude žádná zábava a dovolil ji vrátit se na pokoj. Silgrid ji vysvlékla, umyla, oblékla a donesla ji jídlo. Normálně by si připadala trapně nechat se až tak moc obskakovat ale cítila se unaveněji než včera, a to bylo co říct. Padla do postele a zrak ji zabloudil na noční stolek kde ležela kniha kterou tam Loki ráno odložil. Sáhla po ni, ale když ji otevřela se zklamáním zjistila že ji nedokáže přečíst.

,,Silgrid?" zavolala.

,,Ano Hildgger?" přicupitala k ní.

,,O čem je ta knížka? Mohla by jsi mi ji přečíst? Nerozumím vašemu písmu a ráda bych si něco poslechla," vysvětlila.

,,Jak si přeješ," přikývla a usadila se na židli vedle její postele. ,,Jsou to příběhy pro děti. Vættir. O elfech, trpaslících a obrech," objasnila jí obsah knížky. A když Suzz nic nenamítala začala překládat. Vyprávěla to tak procítěně že si každý příběh živě představovala. O zlých temných elfech chtějicích zničit Asgard, děsivých ledových obrech okupujících Midgard, trpaslících tvořících nádherné a nevídané předměty. A hrdinech kteří stáli na straně dobra. Spíš jí to připomínalo příběhy z pozemských mýtů než dětské pohádky.

,,Úžasné," vydechla když komorná skončila. ,,Jsi tak skvělá vypravěčka že jsem si připadala jako kdybych se toho všeho zůčastnila. Odteď mi budeš muset číst víc," usmála se na ni. Silgrid ji věnovala dlouhý pohled.

,,Děkuji. Vættir byly princovy oblíbené příběhy," řekla zadumaně. ,,Musela jsem mu je předčítat každou noc. Kdysi to byl tak roztomilý chlapec," nostalgie z ní doslova číšela.

,,Počkat, mluvíš o Lokim?" nechápala Suzzane.

,,Jistěže, byla jsem jeho chůvou," přikývla.

,,No páni!" vydechla nevěřícně. ,,Nevypadáš na to. Chci říct, netypovala bych ti víc než jemu," přejela ji pohledem a snažila se objevit nějaké náznaky které by jí to potvrdily. Nemohla tomu prostě uvěřit, ale dávalo by to smysl, to proč je na jeho straně. Musel pro ní být něco jako syn.

,,Suzzane," oslovila ji náhle, tolik ji překvapilo že použila její křestní jméno až sebou trhla, ,,Loki zažil spoustu utrpení a bolesti, což ho strašlivým způsobem změnilo. Provedl spoustu hrozných věcí ale nechci ho ospravedlňovat ani odsuzovat, to mi nepřináleží. Chci jen aby jsi mu dala šanci," jemně ji chytila za ruku. Suzz na ni chvíli zírala a snažila se pochopit účel tohoto rozhovoru. Opravdu to myslí vážně?

,,Nejsem ta pravá osoba," zakroutila hlavou. ,,Pochybuji že bych byla-"

,,Prosím," do jejího hlasu pronikla naléhavost. ,,Po dlouhé době jsi jediná koho si k sobě připustil tak blízko. Nedovol aby ho to pohltilo."

,,Pohltilo co?"

,,Bolest v jeho srdci, nenávist. Prosím, přemýšlej o tom," věnovala ji smutný pohled a odešla.

Guláš. Měla v hlavě guláš. Totální. To s jakou naléhavostí k ní Silgrid mluvila jí téměř zlomilo srdce při pomyšlení jaký Loki teď je a jak moc ho ona miluje. Jak moc doufá, že se změní. Je něco takového vůbec možné? A proč zrovna ona? Proč musí být sakra zatažená do tohohle šíleného kolotoče? Bolest. Nenávist. Uvědomila si že Loki zatím nikdy Thora neoslovil bratře přestože Thor to oslovení používal velice často. Jeho vztahy s členy rodiny pravděpodobně nebyly nejlepší. A taky se nikdo nezmínil o jejich matce, hádala že je buď těžce nemocná a nebo mrtvá. Povzdychla si, ona žádný expert na rodinné štěstí nebyla. Otce nikdy nepoznala a je to už pár let co její matka umřela. Znovu pohlédla na knížku o příbězích, která zůstala opuštěně na židli. Lokiho oblíbená. Proč si ji vlastně četl? Aby zavzpomínal na staré dobré časy? Nebo aby jí dal záminku k přemýšlení? Rozhodla se že to nechá na další den než se jí z toho všeho uvaří mozek.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama