Kapitola 7. - Příslib návratu

13. července 2014 v 18:01 | Denisa Kwapulińská |  Thor: Oheň a led

,,Vítej zpět, Hildgger!" přivítal ji Thor radostně a objal ji. Divila se že z toho vyšla bez újmy protože to byl pořádný kus chlapa, vždycky si vedle něj připadala jako trpaslík. Vlastně krom dětí ještě nenarazila na Asgarďana který by nebyl větší než ona. Jaká ironie že je napůl ohnivý obr.

,,Měli jsme o tebe starost byť jsi byla v dobrých rukou," pokračoval a věnoval ji úsměv, pak se přesunul k Runě. ,,I ty vítej," mírně sehl hlavu na znamení úcty, ,,jsem rád že jsi se po tak dlouhé době vypravila do paláce."

,,Občas je třeba vyměnit samotu za něco trochu živějšího," opětovala mu úklonu byť ta její byla o něco hlubší. Nikdo nemohl pochybovat o tom že Runa a Thor jsou velice dobří přátelé, přesto Suzzane bylo jasné že k Lokimu tuto ženu vážou o něco hlubší city než k mladému vládci Asgardu. Bylo to ve způsobu jak o něm mluvila, v tónu jejího hlasu a hlavně v pohledu jejích očí.

,,Ehm," odkašlala si, ,,vlastně jsem se vrátila kvůli tomu úkolu v Midgardu," vysvětlila. ,,Ráda bych se tam vypravila pokud možno co nejdříve. Nemyslím to tak že se mi tady nelíbí ani nechci být nevděčná, mám Asgard opravdu ráda, ale chybí mi domov a potřebuju si pročistit hlavu," pokrčila bezradně rameny. ,,Zjištění že jsem zčásti ohnivý obr a nejspíš Logiho dcera je pro mě dost nečekané."

,,Ano," Thor na ni pohlédl a úsměv v jeho tváři vystřídal zamyšlený výraz. ,,Loki měl podezření a Heimdall se zmínil o té události s ujørnry. Pokud je Logi skutečně tvůj otec, pak Ildskaper patří tobě."

,,Ach jistě," úplně zapomněla na to že krom těch Odinových ptáků je tu ještě ten velikán v brnění, údajně schopen slyšet a vidět vše co se děje ve všech devíti světech. Představa toho jak ji někdo sleduje kdykoliv se mu zachce se jí příliš nezamlouvala. A to s tím Ildskaperem...

,,Mohla bych si ho tedy vzít sebou?" ujistila se. Představa jí samotné jak si s tou obrovskou zbraní vykračuje ulicemi sice byla zcela absurdní, ale udělala by cokoliv aby jej dostala z Lokiho dosahu. Thor přikývl díky čemuž se ji alespoň trochu ulevilo.

,,No ale ještě jste mi neřekli jak zjistíte že byl Logi skutečně můj otec," pokračovala.

,,Mým potomkům," ozval se Loki konečně a Suzz po něm střelila pohledem. ,,To je na Ildskaperu vyryto, pravděpodobně obsahuje kouzlo které se aktivuje pokud se jej dotkne ta správná osoba."

,,Aha," přikývla ale přesto tomu příliš nerozuměla. Tyhlety čáry a kouzla byla mimo rámec jejího chápání, a také ji trochu i děsila. Obzvlášť její ohnivé schopnosti.

,,Pokud by jsi měla zájem, mohl bych také zařídit setkání s Múspely jak zde na Asgardu tak i v Muspelheimu," nabídl ji Thor a položil ji ruku na rameno. To gesto ji z jakéhosi důvodu uklidňovalo, připadala si chráněná a v bezpečí. Auru majestátnosti nejspíš podědil po otci. Nicméně si zároveň připadala trapně protože ji opět něco unikalo.

,,Múspelové a Muspelheim?" otázala se.

,,Muspelheim je domov Múspelů, ohnivých obrů," vysvětlil Loki nezaujatě. ,,Očividně jsi mne ne vždy pečlivě poslouchala," krátce ji pohlédl do očí. Ten nenápadný učitelský tón byl nejspíš nový způsob jak si ji dobírat.

,,No, teď už si to pamatovat budu," odsekla mu mírně. ,,Taky by neuškodilo kdybych se o svém původu dozvěděla dříve, když vám to očividně bylo jasné."

,,Vzhledem k tomu jak náš krátký rozhovor v zahradách dopadl, jsem tě nechtěl příliš rozrušovat," pousmál se a založil si ruce za záda. Dobře, tohle ji umlčelo. Připomnělo jí to na jak moc tenkém ledě se u něj pohybuje. Zrovna si sice hrál na pana hodného, ale nikdy nemohla tušit kdy mu opět rupne v bedně a jestli se zrovna bude nacházet poblíž.

,,Dost těch řečí," zarazil je Thor když si uvědomil že atmosféra rozhovoru získává nepříjemné napětí. ,,Dnes večer se bude konat hostina na vaši počest," pohlédl na Suzzane a na Runu natěšeně. ,,Jste pozvány."

,,Hostina?" rozesmála se Runa. ,,Vidím, že si to pořádně užíváš."

,,Je toho tolik o čem bych si s tebou rád popovídal a Jane tě určitě také ráda uvítá," pobídl ji. Loki jen protočil očima a něco si nesrozumitelně zamumlal, pravděpodobně hostinu nepovažoval za důležitou součást svého plánu. Ale zkuste si Thora přemluvit když se k něčemu skálopevně odhodlá.

Jakmile opustili síň, Suzz se ani nestačila pořádně rozkoukat když ji Silgrid doslova skočila kolem krku a div ji samou radostí neuškrtila. Musela ji uklidnit a ujistit že je v naprostém pořádku. Společně se pak vypravily do jejích komnat. Musela uznat že jí po několika dnech v ústranní tohle místo tak trochu chybělo.

,,Nemůžu uvěřit že jsem byla pryč jen pár dnů, připadám si jako bych tu nebyla věky," povzdychla si když přejela ložnici očima. Bylo to tím že měla v sobě něco nepozemského a nebo ji Asgard prostě jen přirostl k srdci?

,,Způsobila jsi pěkný rozruch," uchechtla se Silgrid. ,,Ale už to prosím nikdy nedělej," lehce ji pokárala. Přikývla. Asi to od ní nebylo nejchytřejší. I když byla vyděšená, měla si to mnohem lépe promyslet a najít lepší alternativu. Útěk není vždy dobrým řešením.

,,Co Erik?" zeptala se a posadila se na postel. ,,Ten voják kterému jsem ukradla Oduwan, neměl z toho problém, že ne?" z jakéhosi důvodu ji zčistajasna přišel na mysl.

,,On? Kdepak, ten je nezdolný," zakroutila hlavou. ,,Naopak se o tebe velice zajímal," dodala. Suzz si uvědomila že ji ta nepatrná informace neuvěřitelně potěšila.

,,Vážně?" zeptala se jakoby nic a snažila se uklidnit. Proč jí vlastně srdce najednou buší tak zplašeně? Náhle vstala. ,,To vlastně není tak důležité. A co Loki? Jak ten přežíval to že jsem byla pryč?" změnila téma a přesunula se k oknům.

,,Tvůj útěk ho rozrušil," odpověděla.

,,Jasně, pravděpodobně měl strach že bych mohla provést něco velice hloupého," vzdychla. Musí tomu všemu přijít na kloub. Zjistit co má Loki za lubem. Vymyslet jak se zbavit jeho kouzla a varovat Thora. A k tomu všemu se má vrátit domů proinvestigovat existenci nějakého artefaktu. Nikdy by si netroufla tvrdit že se její nudný, stejnorodý život promění v tak hektickou záležitost, a to během pár dnů. Ale pokud bude pořád jen dumat a nepohne si, zmešká veškerou zábavu. Hostinu si rozhodně nechtěla nechat ujít, obzvlášť tu Asgardskou.O několik hodin později

V hodovní síni bylo rušno. Velice rušno a velice plno. Docela jí překvapilo že je uvítací hostina alternativou pozemského banketu. Lidé tu korzovali, smáli se, bavili se, popíjeli a shrocovali se kolem stolů plných jídla. Ponořila se do té převalující se masy s odhodláním trochu se seznámit s místními. Mimo královskou rodinu, Runy a Thorových přátel prakticky nikoho jiného neznala.

,,Jako vždy ti to sluší," uslyšela za sebou, neslyšně si povzdychla a otočila se.


Strnula, nikdy v životě by nečekala tak zásadní změnu. Skoro ho ani nepoznala. Jeho roucho bylo z jakési černé látky která jí připomínala něco mezi saténem a hedvábím opásané rudým brokátem. Minimum kůže. Krom toho své černé vlasy, vždy za každé příležitosti ulíznuté, měl svázané v culíku a chtě nechtě musela uznat že mu to sluší. Teď víc než kdy jindy vypadal jako vznešený princ.

,,Co se vám stalo s vlasy? Došel vám gel?" nadnesla když se vzpamatovala. Hádala že mu ty jeho ježčí bodliny dávají slušně zabrat a potřebovala nějak rozptýlit to své dlouhé mlčení.

,,Vtipné," řekl suše. ,,Jaktože mi byl znemožněn přístup do tvých pokojů?" zamračil se mírně. Věděla že s tím bude mít problém když Silgrid nakázala ať nikoho nevpouští.

,,Protože jsou soukromé," odpověděla s důrazem. ,,Jak by se vám líbilo kdybych vám vlezla do pracovny pokaždé kdy by se mi zalíbilo?"

,,To je tak trochu zcela odlišný případ," nesouhlasil. ,,Potřebuji s tebou před tvým odchodem probrat mnoho věcí, měli bychom se přesunout někam kde bychom mohli-"

,,Ne děkuji, právě jsem přišla. Chci se bavit, pokecat s lidmi, možná se opít a né si zatěžovat mozek s vašemi machinacemi a instrukcemi," odbyla ho a vykročila s úmyslem ztratit se mu. Uchopil ji za paži, jemně, ale takovým způsobem že by pro ni nebylo jednoduché mu vyklouznout.

,,Tahle hloupá oslava jen zbytečně zdržuje-" začal.

,,Slečno!" ozval se další známý hlas a vzápětí se k nim prodral Erik. Loki ji nenápadně pustil a vyčaroval na své tváři jeden ze svých odzbrojujících úsměvů typu: jsem jedna velká nevinnost. ,,Pane," lehce se pouklonil když zaregistroval její společnost. ,,Doufám že vás neruším."

,,Ne, vůbec ne," vyhrkla v rychlosti s obavou že by mohla promeškat tak skvělou příležitost. ,,Právě jsem byla na odchodu," vrhla po Lokim zamračený pohled, pak se zaklesla do Erika, což ho překvapilo, a odpochodovala s ním co nejdále to šlo.

,,Omlouvám se," zatvářil se trochu nešťastně když zvolnili tempo, ,,nechtěl jsem vás tak znenadání přepadnout."

,,To je v pořádku," usmála se. ,,Jste také pozvaný?" zajímalo ji.

,,Vlastně ne," zatěkal očima. ,,Jen jsem slyšel že se pořádá hostina na počest vašeho návratu. Chtěl jsem vás vidět a říci vám že je mi velice líto pokud jsem vám způsobil nějaké potíže," vychrlil. Zakroutila hlavou.

,,To já bych se vám měla omluvit, ukradla jsem koně kterého jste měl na starost."

,,Vypůjčila jste si ho, jako budoucí člen královské rodiny na to máte právo," nesouhlasil. Suzz na něj chvíli zmateně koukala a pak vyprskla smíchy, za což ji věnoval nechápavý pohled.

,,Budoucí člen královské rodiny? To jste slyšel kde?" měla co dělat aby se uklidnila. Bylo to tak šílené.

,,No, povídá se to. Ve městě a tak. Proč by si vás jinak Loki přivedl?"

,,Och," pochopila. ,,Takže lidé z paláce si o mě myslí že jsem kuriozita a ti ve městě ze mě dokonce udělali jeho snoubenku, hádám že ti co šíří drby jsou všude stejní."

,,Takže nejste?" zeptal se.

,,Ne, nejsem. Loki mě sem přivedl ze zcela jiného účelu a popravdě ho nemám příliš ráda," vysvětlila. Erik přikývl a jeho výraz dostal na vážnosti.

,,Nedůvěryhodný. Možná je to bratr Thora ale je slizký a kluzký jako had. Měla byste se od něj držet dál, slečno," varoval ji naléhavě. Potěšilo jí to, to jak moc si o ní dělá starosti.

,,Pokusím se," přikývla byť věděla že to zatím bohužel nebude možné. ,,A je tu další neodpustitelná věc, ještě jsem se vám nepředstavila. Říkejte mi Hildgger," věnovala mu další úsměv a když jí ho oplatil, vnitřnosti ji udělaly kotrmelec.

,,Jste v pořádku?" jeho obličej byl náhle neočekávatelně blíž. Srdce se ji opět rozbušilo jako šílené.

,,Jistěže, jen se potřebuji zchladit nějakým drinkem, prostě pitím," uchechtla se nervózně a zamířila k nejbližšímu stolu. Vážně, co má tohle ksakru znamenat? Erik byl úplně cizí chlap kterého potkala sotva před pár dny, líbil se ji to musela přiznat, ale tyhle reakce na ni byly trochu příliš. Možná za to mohla frustrace z Lokiho. Kdo by taky odolal tomu šarmantnímu úsmevu když se kolem vás motá sadistický psychopat? Nakonec proč ne? Všimla si že Erik na ní dost často spočívá pohledem a očividně se o ni zajímal.

Suzz, vážně přemýšlíš o tom že začneš chodit s Asgarďanem? zeptala se sama sebe a nepatrně po Erikovi hodila okem. Nabíral si na talíř obrovskou porci skopového a tvářil se jako by byl v sedmém nebi. Netušila jestli je to kvůli jídlu a nebo kvůli ní. Zkusit to můžu a pravděpodobně bych měla skvělou výmluvu pro Lokiho, odpověděla si. I kdyby to bylo jen krátkodobé pobláznění.

Zbytek večera strávila v Erikově společnosti a klábosením s ostatními hosty. Musela vynaložit veškerý svůj um aby ignorovala Lokiho vražedné pohledy. Jestli má problém s tím že ho odbyla, s Erikem a nebo dokonce s tím že se tak dobře baví tak ať se jde zahrabat. Kde se v ní bralo tolik vzpurnosti? Možná to bylo kvůli Runě, kvůli Thorovi a nebo taky kvůli tomu že zjistila co je. Jak to říkala Runa? Že má v sobě duši válečníka? Ohnivý obr a válečník plus bojová sekera, to vůbec neznělo špatně.
…........................

Loki stál poblíž jednoho ze stolů a pozoroval každý Suzzanin krok, nastálá situace se mu nelíbila. Jak se vůbec mohl Erik opovážit? Stráže by ho odsud měli vyvést.

,,Pokud se budeš pořád takhle mračit tak ti to zůstane," přichomýtla se k němu Runa s úsměvem a sklenicí vína v ruce.

,,Thorův výsostný nápad nám ubírá čas," řekl kysele a přesunul svůj zrak mimo objekt zájmu. ,,Budu ji muset všechno vysvětlit a to zabere spoustu času jen samo o sobě."

,,Nepodceňuj ji, skrývá se v ní víc než by se mohlo zdát," věnovala mu významný pohled.

,,Jistěže. Vedle faktu že je drzá je i nesnesitelně tvrdohlavá," zamračil se ještě víc. Rozesmála se.

,,Tvrdohlavost je jedna z lidských vlastností která jim umožnila přežít mnoho těžkých časů."

,,Nepoučuj mě," sykl varovně. ,,Je Logiho dcerou a to je velká výhoda."

,,Nepochybuješ o tom," konstatovala.

,,Ne nepochybuji, ale její moc ještě není ustálená, pravděpodobně za to může fakt že je múspelem jen zčásti. Jsem si jist že Ildskaper ji v tomhle ohledu pomůže."

,,Loki, proč ti na tom tolik záleží? Co máš v plánu?" zeptala se ho. Už z tónu jejího hlasu bylo znát že se jí něco nezamlouvá. Nebylo to ve výrazu jeho obličeje ani v hlase ale v jeho modrých očích.

,,V plánu? Jde mi jen a jen o dobro Asgardu. Vždycky mi šlo," vysvětlil. ,,Vždycky," zdůraznil a bez jediného slova se ztratil mezi hloučky hostů.
….........................

Dalšího dne Suzzane probudilo vtíravé bušení na dveře. Než se vzpamatovala a zcela probudila chopila se vyřizování Silgrid. Ospale se protáhla a zívla. Vážně, zajímalo by jí který pošuk má tohle na svědomí. Nemusela přemýšlet dlouho aby ji v hlavě vyskočilo jedno jméno.

,,Nech mě hádat," řekla rozmrzele když se komorná vrátila. ,,Byl to jeden dost vysoký Asgarďan s uhlově černými vlasy, modrýma očima a úsměvem jak z reklamy na zubní pasty."

,,Pokud myslíš prince Lokiho tak ano," přikývla.

,,Co chtěl? Nemohl mi prostě jen podšoupnout vzkaz pod dveře?" vstala a začala se oblékat do něčeho uvolněnějšího.

,,Tvrdil že je to velice důležité, máš se dostavit do jeho komnat," vysvětlila a přišoupla k ní snídani.

,,Cože? Ani za nic!" vyhrkla. ,,Jsem snad hlupák abych dobrovolně vlezla do jámy lvové?"

,,Týká se to tvé mise v Midgardu," pokračovala Silgrid opatrně.

,,Takže hádám že tam budu muset jít i když se mi nechce. Dokonale vymyšleno," zamručela nespokojeně. Silgrid přikývla, a po jídle ji zavedla na určené místo. Minuly několik opravdu nádherně zařízených místností. Loki očividně zbožňoval tmavé dřevo a knihy.

,,Toto je jeho pracovna," věnovala ji komorná úsměv a opustila ji. Suzzane pocítila narůstající nervozitu a to měla včera tak bojovnou náladu. Zvedla ruku aby zaklepala ale dveře se otevřely dřív než se jich vůbec dotkla.

,,Usmyslela jsi si že otestuješ mou trpělivost?" přivítal ji.

,,Taky jsem se na vás mohla vykašlat," procedila skrze zuby. Stačila jen jedna jediná věta aby se patřičně načepýřila.

,,Mohla, ale nakonec jsi to neudělala," usmál se jízlivě a pokynul jí aby vešla. Chtěla mu odseknout ale rozmyslela si to. Tohle si žádá válku! Kdo koho naštve dřív? Hodlala vyhrát.

Vstoupila a rozhlédla se. Jeho pracovna byla velkolepá s nádherným výhledem. Knih tu bylo ještě víc než viděla v předchozích místnostech, stůl měl poset papíry a nějakými nákresy.

,,Takže?" zeptala se ho a usadila se do jednoho křesla s vínově rudým potahem.

,,Ten artefakt který máš najít vyzařuje energii," začal bez obalu. ,,Speciální druh energie, velice speciální. Dá se říct že jsem na něj narazil jen pouhou náhodou protože o jeho výskytu na Midgardu se nevědělo."

,,A?" nadzvedla jedno obočí. Loki se pousmál.

,,Na podlahu," řekl prostě.

,,Cože? Tohle je další z těch vašich-" ztichla když se v jeho rukou objevil Scepter.

,,Artefakt ze Země a kámen z mého Scepteru vyzařují podobnou energii z čehož usuzuji že jsou založeny na stejném principu, možná jsou součástí jedné série a nebo dokonce jednoho zařízení," pokračoval jakoby nic. ,,Takže když budeš tak laskavá a usadíš se na zem ukážu ti jak tu energii zachytit," věnoval ji zářivý falešený úsměv.

,,Chcete mě naučit jak zacházet s vaší zbraní?" podivila se. Tohle hraničilo s absencí pudu sebezáchovy.

,,Scepter je komplikovaný, neexistuje možnost že by jsi byla schopna ovládnout ba ani pochopit princip všech jeho funkcí. Takže na podlahu ať můžeme začít," nepřestával se usmívat a Suzzane cítila že začíná prohrávat. Jak to ten chlap dělá že ji dokáže vytočit během pár vteřin?

,,Fajn, když už jsem tak neslýchatelně blbá snad si s tím nevypíchnu oči," zamrmlala a uhnízdila se na koberci na zemi. Loki ji předal Scepter do rukou, měla neodolatelnou chuť ho s tím zkusmo párkrát rýpnout mezi žebra, a začal ji instruovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama