Mnich od kartuziánů zmizel

19. července 2014 v 13:31 |  Knižní

Původní název: Le Disparu des Chartreux
Autor: Jean d'Aillon
Žánr: historické, zločin, detektivka
Nakladatelství: Pierot
Počet stran: 163 stran
Datum vydání: 2008 v ČR (roku 2007 ve Francii)
Můj stav: Zapůjčeno (z knihovny)

Nacházíme se ve Francii v období zruba za vlády Ludvíka XIV. a předseda provensálského parlamentu, Jindřich de Forbin - Maynier, dostává dopis který odstartuje většinu následujících událostí. Markýz Ludvík Fronsac mu píše že jeden z vnuků vévody de Retz neodepisuje na žádné z dopisů které mu byly napsány, a proto jej prosí jestli by o tom nemohl něco zjistit. Forbin se rozhodne že to přenechá tajemníkovu Le Mérouovi a Dominiku Barthélemymu. Oba se společně dostaví do kartuziánského kláštera kde zjistí že zmizel jeden z mnichů. I přes nižádné důkazy to Dominikovi příliš nesedí a rozhodne se pokračovat ve svém vyšetřování. Nakonec se nejenom on ale i pár dalších lidí zapletených do případu dozvídá že za tím stojí tajné spiknutí, vedené proti samotnému Forbinovi.

Postav je mnoho a některé působí poněkud chudě a ploše, přesto se tu ale vyskytuje i několik které zaujmou a věnuje se jim více času. Ať je to Dominikův děd Gaufredi, který je i na svůj věk téměř neporazitelným šermířem či samotný Le Mérou.

Období ve kterém se příběh odehrává je celkem zajímavé a dokonce i samotná kostra příběhu není špatná, bohužel to všechno působí krapet nepřehledně. Možná je to tou spoustou dlouhých francouzských jmen ve kterých jsem se zpočátku moc neorientovala, nebo ne zrovna příliš dobře zvoleným způsobem změny scén. Vyvrcholení celého příběhu bylo vzhledem k začátku poměrně dobré, ale celkově je tento příběh velice průměrný a nemá krom reálných postav z francouzských dějin čím zaujmout.

Hodnocení: 5/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama