Srovnáno se zemí

27. července 2014 v 11:40 | Denisa Kwapulińská |  Knižní

Původní název: Roadwork
Autor: Stephen King pod pseudonymem Richard Bachman
Nakladatelství: Pavel Dobrovský - BETA
Počet stran: 300 stran
Datum vydání: 2005 v ČR (roku 1981 v U.S.A.)
Můj stav: Zapůjčeno (z knihovny)

Barton George Dawes žil relativně poklidně společně se svou milující manželkou, i přes to, že mu před nedávnem zemřel jeho jediný syn. Problémy mu nepůsobila ani jeho neuvěřitelná prolhanost. Vše se však změnilo, když se začala stavět nová dálnice. Ta totiž měla vést nejen přes prádelnu ve které pracoval, ale dokonce i přes jeho dům, který má spojený se šťastnými vzpomínkami. Proto se rozhodne že bude všechno kolem této silnice sabotovat, ať už se jedná o neustálý odklad stěhování, či nalezení nového místa pro firmu. Jeho zarputilost mu přinese mnoho problémů a jeho maželství ze začne rozpadat. Proto se rozhodne pro pomstu. A hodlá to rozjet v parádním stylu.

Typický bachmanovský hrdina který čelí svému okolí a hlavně sám sobě. Bart je poměrně zajímavá postava ať už svým uměním přesvědčivě lhát, či lehkou rozpolceností osobnosti. Příběhem se mihne mnoho dalších postav, z nichž se mi nejvíce zamlouvali gangster Magliore a mladičká dívka Charlie, hledající nový smysl života.

Celkově mi ale způsob jak byl příběh vypravován neseděl tak jako u jiných Kingových knih. Vše bylo mnohem vláčnější a roztaženější, místy dokonce nudné. I přes zajímavý rozbor psychiky hlavního hrdiny jsem postrádala cokoliv svižnějšího, teprve až ke konci se kniha velice dobře rozjela, ale ani to nestačilo k tomu aby si to vylepšilo skóre.

Pro mě je to jedna z Kingových nejhorších knih, ale i přes to bylo docela zajímavé.

Hodnocení: 7/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama