Thor

22. července 2014 v 11:06 | Denisa Kwapulińská |  Filmové

Původní název: Thor
Žánr: akční, sci-fi, fantasy, dobrodružný
Délka: 110 minut


Vítejte v Asgardu, místě kde sídlí bohové a kterému vládne Odin, všeotec. Jeho následovníkem se má stát Thor, namyšlený floutek který by se nejraději jen pořád rval. A proto, když se společně se svým bratrem Lokim a družinou přátel vydá do Jotunheimu pobít ledové obry a svým konáním tak zapříčíní zničení křehkého míru, Odinův pohár trpělivosti přeteče a rozhodne se Thorovi odejmout jeho moc a seslat ho na Zem do vyhnanství. Toho využije mladší z bratrů, Loki, aby konečně mohl získat také trochu toho otcovského uznání, a proto klame a lže až se mu od úst práší a neváhá do Asgardu vpustit Jotunheimskou armádu. Nicméně to by to nebyl marvelovský hrdina aby se Thor na Zemi nepolepšil a nevzal osud, chci říct Mjolnir, konečně do svých rukou a nešel svého bratříčka polepšit nějakou tou ránou kladivem.
Postavy jsou samozřejmě velkým motorem tohoto filmu, obzvlášť pak vztah Thor/Loki, a vůbec celá ta komplexnost asgardské královské rodiny. Rovněž se nám tu rozvíjí románek mezi Thorem a slíčnou Jane Foster, astrofyzičkou, která při sledování jisté atmosférické anomálie nechtěně sestoupivšího Thora sejmula autem (bohužel konec jejich vztahu mi přišel uspěchyný a ne příliš uvěřitelný). Co mě však mrzí asi nejvíc je fakt, že Thorovi společníci: Sif, Fandral, Hogun a Volstagg příliš prostoru nedostali a většinou tu dělají jen jakési křoví.
Jelikož celý příběh není založen na bojích ale na problémech Odinovy rodiny a Thorově hledání sebe sama, příliš dobrých bojů si tu neužijeme (a opět vyčítám špatné zapojení čvteřice Asgardských přátel, kdy se každý pyšní jiným druhem zbraně a tedy určitě unikátním bojovým stylem), trochu si to ale vyžehlí závěrečná bratrská mela.
Co musím především vyzdvihnout je herecké umění herců a to Chrise Hemswortha (Thor) a Toma Hiddlestona (Loki). Chemie mezi jejich postavami funguje dokonale a člověk jim prostě tu bratrskou lásku a závist všehovšudy věří, a co se týče Tomovy schopnosti vyjádřit několik emocí najednou nezbývá mi než jen hluboce smeknout.
Hudba ve filmu je zakompována tak dobře že ji člověk většinou ani nepostřehne ale přesto správně navozuje atmosféru, a tak to má být. Co se týče prostředí, z Asgardu prostě jen přechází oči a člověk se ho nemůže nabažit, taktéž Jotunheim je velice dobře zpracovaný, i s jeho obyvateli a obludkami. Bohužel velká část děje se odehrává na Zemi, a ještě k tomu v jakémsi zapadákově v poušti.
Všehošudy to sice není mistrovské dílo ale ani špatný film, a už jen kvůli některým hereckým výkonům to stojí za shlédnutí.

Hodnocení: 7/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama