Harry Potter a Syn Temného pána: Kapitola 1 - Nemožné

22. srpna 2014 v 18:33 | Glosa: Denisa Kwapulińská |  Glosy
Takže nová série na glosování! Mám u sebe pár dílečků, snad se vám to moje poupravení bude líbit


"To neni pravda.(čárka v přímé větě)" vydechl Snape. Hrozivým pohledem sjel Brumbála. Černý hábit se třpytil ve světle skleněného lustru nad sedícím Brumbálem. (jak se může černý hábit třpytit? To měl na něm Severus našité kamínky??)

"Ale ano,... (co je tohle za paskvil? Copak se normálně dávají za čárku hromady teček?) Voldemort netuší, že Lily Potterová nakonec porodila jeho dítě. (moment, jestli s ní něco měl tak snad nějaké podezření mít musel ne? A nebo prostě na tu noc raději zapomněl? Jen tak?) Vypadalo od narození jako Jamese (James, a to se definuje jak? I Voldy byl přece tmavovlasý), to ale bylo rostírací kouzlo. Bude postupně vyprchávat. Po dosažení věku patnácti let zmizí úplně." (A kdo ho začaroval? Neříkejte mi, že už se s ním narodil XD) klidně se podíval Severusovi do očí. Snape si mnul spánky. Všechna zlost z něj vyprchala.

"A bude podobný Pánovi Zla.(!)" upřesnil Snape. (nic proti tomu, že mu byl tak trochu podobný vždycky když byl posledním nechtěným viteálem, že?)

"Nepochybně" přivětil Brumbál. Hůlkou štouchal (šťouchal) do myslánky plné vzpomínek. Evidentně nevěděl, jak vést rozhovor dál. (ale prosím tě! Brumbál vždycky ví!)

"Jsou jen dvě možnosti, jak bude Pán Zla reagovat-"

"říkej (na začátku velké písmeno) mu Voldemort Severusi(!)" Snape netrpělivě ignoroval Brumbálova slova.

"-buď ho zabije okamžitě nebo se ho ujme..." dodal a mírně se otřásl. (blbost, Voldy zabije cokoliv a kohokoliv pokud mu to pomůže a je mu fuk jestli někdo je nebo není s ním nějak spřízněný) V hlavě mu znělo nemožné. (cože je správná úvaha!)

"Neříkej, že se o něj bojíš? Vždyť si Harrymu celé čtyři roky dokazoval, jak ho nenávidíš.(!)"poukázal ředitel na fakta.

"Kdo to řekne Harr...Pottrovi?" Ucedil Snape. (Snape by se takhle nepřeřekl, nikdy!)

"Nikdo...víš co by to pro něj bylo? Vždycky chtěl otce tyto víš...jak si myslíš, že by reagoval...(spáchal sebevraždu?)Znáš ho ne?" (a odkdy Brumbál mluví jako puberťák?) Brumbál vylovil z kapsy citronový drops. S naprostým klidem ho rozbaloval.

"Ach,...ano. Myslíš (Snape Brumbálovi týká??) ochránce světa. Buď by šel do boje nepřipraven s tím, že ho Pán Zla zabije a nebo by se k němu přidal (tak to by tedy nikdy neudělal!). Vím blb(ý) Nebelvír. Statečnost pche!" mastné vlasy se pohupovali (pohupovaly) v rytmu (samby) Snapeovi (Snapeovy) hlavy.

"Ale no tak Severusi! Ty musíš zařídit, že na to nikdy Voldemort nepřijde!"

"Jak to myslíš?" Sarkasticky se pousmál. (myslíte, Sev by mu netykal, nikdy!)

"Kde je tvůj smysl pro strategii? Lucius Malfoy zrovna přehrabuje celý dům. (jarní úklid?) Sice se skřítky. Ale TI mají nařízeno...-"

"Přinést vše důležitého z těch starožitnejch krámu (krámů). Například rodokmen, nějaký hodně starý, že? Proč ale Lucius?" Snape překřížil ruce v odmítavím (odmítavém) gestu.

"Vím to. Pro začátek...rozhodně nesmíš dovolit Malfoyovy (myslí Draca?) aby se k tomu dostal. Víš co by to znamenalo?" (asi průser, my přece všichni víme že jsou Malfoyovi hrozný drbny)

"Vím...Pán Zla vždycky chtěl mít dědice." (to si přečetl kde? V jeho deníčku?)

"Severusi, jak to myslíš?"

"Nepochybně by se Harryho ujal …" (ale prdlajz, pokud by zjistil že je jeho viteál, nejspíš by ho někam zaklel, začaroval aby mu nikdy neumřel ale aby ho ani nemohl zabít)"Pott(e)re vy chcete abych dostal infarkt? (už od prvního ročníku, Seve) Jste ještě blbější než předtím?" řval nepříčetně Snape. Seděl za katedrou ä (? a tohleto se sem dostalo jak?) opravoval eseje prvňáků.

Harry většinu věcí ignoroval. Popadl hůlku a uklidil rozlitý lektvar.

"Dvacet bodů z Nebelvíru (a co s nimy?).(!)" koutky úst se zakroutily. A s jistým potěšením se vrhl zpátky na eseje. Po chvilce dodal.

"Přijdete si ve čtvrtek večer pro školní trest(tečka)"

"Hm, ano pane. Proč né už dnes?" Ron ho nakopl do lýtka.

"Protože asi nemám čas, ty pitomá náhražko studenta." Harry překvapeně pozbedl (pozvedl) obočí.

"Ano, pane.(!)" zamumlal.

"Jestli se někdy chcete stát bystrozorem,...tak tedy mákněte,..ale vlastně já zapomněl! Slavný Harry Pott(e)re!" (hahaha, vtip se ukryl kam?) Zmijozelští se rozchcechtali (rozchechtali). Hermiona vrhla na Harryho soucitný pohled.

"Sbalte si věci. Konec hodiny! Ne Pott(e)re vy tady zůstanete(tečka)"

Harry se bez valného chtění rozloučil s Hermionou a Ronem, který si nenávistně měřil Snapa od hlavy až k patě (pravděpodobně připraven ho za nejbližším rohem zapíchnout, žárlivec jeden). Přestal teprve tehdy, když ho Hermiona chytla ruku a táhla pryč ze sklepení.
"Pane? Co jste mi chtěl..eh." hlas se mu někde hluboko zasekával.
"Vy nevíte pane Pottere? Alespoň chvíli přemýšlejte.(!)" sarkasmus z něj přímo odkapával. Oči byly neprohlédnutelné.
"Posaďte se.(!)" dodal po minutě ticha.

V Harrym se rozhořely (hluboké vášně) instikty. Měl by utéct. Tušil něco špatného.
"Vaše známky v lektvarech jsou čím dál tím horší.(!)" na rtech se mu mihl úsměv.
"A samozdřejmě (samozřejmě) vaše nitrobrana je jako vždy nefunkční. Né,(mezera)nehodlám vás (znásilnit) zabít, pane Pottre. Jen bych nerad, abyste opakoval ročník.(!)" jaká ironie pomyslel si Snape a překřížil netrpělivě ruce na hrudníku.(ruce kříží jenom školačky, přiznejte se, kdo Snapea uřknul?)

"Co tím myslíte!" zaječel. Snape nevypadal překvapeně ba dokonce, že to čekal. Harrymu to šlo na nervy. Co ten muž od něj chtěl? (myslím, že to nechceš vědět)

"Ano, nerad nerad vám oznamuji Pottre, že pokud budete v té bídě pokračovat, šestého ročníku se (nedožijete) nedočkáte."

"Co si sakra myslíte.(!)" v Harrym se zvedla vlna nenávisti. Nevěděl odkud je. Měl chuť toho muže chytit pod krkem a zakroutit jím. (celým mužem a nebo jen krkem?) Nebelvírská statečnost? Ne. Harrymu bylo jedno, že za napadení profesora je vyloučení. Nenáviděl Snap(e)a.

"Kde se to ve vás bere, Pott(e)re!" Snape se usmíval.

"Vy! Vy! Vy se tu smějete!" Křičel Harry.

" Od Pondělí kdy uděláte svůj školní trest budete každý večer chodit na doučování z lektvarů! Je to jasné?" postavil se a chrlil Harrymu oheň do tváře (Nový druh draka? Draco Snapeus?). V Harryho očí(ch) žár uhasl a nemohl pochopit co se stalo. Jak mohl začít nadávat Snapeovi aniž by mu sebral body? (kdo komu?)

"Ano, pane. Můžu jít?" odvrátil hlavu (a začervenal se).

"Ano, pane Pott(e)re. Můžete jít."

"Je mu podobný víc než jsem čekal.(!)" prohodil dlouho potom co se s vrzáním zavřely dveře. (Jamesovi nebo Voldymu? A to ho napadlo jen z toho krátkého výbuchu? Někteří když se naštvou hážou věcmi...)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama