Idoru

7. srpna 2014 v 12:23 | Denisa Kwapulińská |  Knižní

Autor: William Gibson
Nakladatelství: Laser-books (Edice Mistrovská díla SF)
Počet stran: 291 stran
Datum vydání: 2010 v ČR (roku 1996 v Americe)
Můj stav: Zapůjčeno (z knihovny)

V této knize sledujeme dvě dějové linky. Jedna se týká školačky Chie, fanynky skupiny Lo/Rez, která byla svým fanklubem vyslána do Japonska s účelem zjistit co je pravdy na tom, že se jejich milovaný Rez hodlá oženit s Rei Toei, uměle vytvořenou bytostí tzv. Idoru. Druhá linka je o Colinu Laneym, který cestuje do Tokia za prací, protože z té předchozí byl po jednom malém incidentu vyhozen. Jelikož je velice dobrý ve vyhledávání informací najme si jej muž, který má shodou okolností práci u Reze. Jak spolu tyto dvě linky souvisí, a kam až snažení obou postav dospěje?

Chia je čtrnáctiletá holka, která sama samotinká odletá z domova do lidnatého Tokia plného nástrah a ve své naivnosti se zaplete do celkem velkého průšvihu, ale i přes to si najde spojence, kteří ji budou ochotni pomoci. Laney naopak bude muset čelit své bývalé společnosti, která si s ním ještě zcela nevyřešila účty.

Postavy jsou zajímavé ať už se jedná o ústřední dvojici nebo o vedlejší postavy. Ať už je to mladík Masahiko, který dává přednost před světem virtuálním než tomu skutečnému, přesto najde odvahu pomoci Chio s její patálií. Nebo Blackwell, na první pohled dobrácký chlap, který se však nebojí zabíjet a jeho oddanost k Rezovi je opravdu hluboká. Či samotná Rei, která má v příběhu větší úlohu než by se mohlo zdát a nejednou prokáže, že i když není z masa a kostí, přeci jen může mít nějaké city.

I když příběh zpočátku postupuje pomaleji, vyvrcholení je bezvadné a pokud se začtete nebudete se moct odtrhnout. Postavy vás jednoznačně chytí za srdce a vy budete chtít vědět jestli Chio vyvázne živá a Laney bez poskvrny na své pověsti.

Hodnocení: 9/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama