Jigoku Shoujo

8. srpna 2014 v 11:00 | Denisa Kwapulińská |  Anime

Alternativní název: Hell Girl
Typ: TV
Počet dílů: 26
Rok vydání: 2005-2006
Žánr: Tajemno, Horor, Nadpřirozeno, Psychologické
Délka: 25 minut každý díl
Dostupnost: 15+
Pokračování: Jigoku Shoujo Futakomori (TV), Jigoku Shoujo Mitsuganae (TV)

Příběh o lidské nenávisti, pomstě, zlobě a utrpení. Každý si určitě někdy přál poslat někoho nenáviděného do pekla. V Jigoku Shoujo to není žádný problém. Stačí když vlastníte počítač s internetem. Přesně o půlnoci máte šanci otevřít magickou Horkou linku do pekla, do které máte možnost napsat jméno osoby, které se chcete pomstít. Poté vás navštíví Dívka z pekla, předá vám tmavou panenku s rudou šňůrkou a sdělí vám, že pokud se chcete doopravdy pomstít stačí tuto rudou šňůrku rozvázat. Tím bude vaše dohoda zpečetěna, ale má to jen jeden jediný háček. Pokud to provedete vaše duše nebude mít nárok na to, aby se dostala do nebe, spíše naopak. Bude odsouzena k věčnému utrpení. Jednoduché, že ano.

V první půlce seriálu jde spíše jen o to, že Ai posílá své oběti do pekla, tato část může být po čase dost unávná a nezajímavá, ale když už to hodláte vzdát objeví se něco nového a nečekaného. Novinář Hajime Shibata a jeho malá dcerka Tsugumi, která je schopna vidět místo spojené s příští obětí. Oba dva Shibatovi se snaží Dívce z pekla zamezit v její doposud poklidné práci (především Hajime, který je toho názoru, že takováto pomsta je velmi špatná). V téměř poslední části seriálu se dokonce dozvíme i něco o minulosti Ai Enmy. Závěr je naprosto dokonalý a přinutí vás docela dlouho přemýšlet.

Charaktery postav jsou docela povedené a občas taky složité na pochopení. Ai sice ze začátku vypadá, že je jí to všechno jedno, ale v závěru se ukáže, že je tomu přece jen trochu jinak. Její tři spoečníci bohužel moc prostoru nedostali, a je škoda, že se o nich nic bližšího nedovíme. Hajime Shibata je naprosto dokonalý otec, který svou dceru nade vše miluje. Ovšem ukáže se, že i on má poněkud temnější minulost. Tsugumi je velice roztomilé dítě a je až neuvěřitelně vyspělá. Občas má názory na věci o kterých bych si myslela, že jim nemůže rozumnět. A to hlavní: na rozdíl od svého otce je docela dlouho přesvědčena, že Dívka z pekla dělá dobrou věc.

Postav se zde objeví mnohem více, každý díl se totiž soustředí na konkrétního člověka, který požádal o pomstu. Motivy jsou opravdu velice různorodé. Někdo je nešťastný, protože mu byla zabita milovaná osoba. Další se cíti vykořisťován, nemilován, osmocen, přehlížen, využíván... Někdo to udělá z čisté hlouposti či zvědavosti, jiný jen tak... Někdy je Jigoku Shoujo opravdu hodně emotivní, lidská povaha je zde ukázána spíše v tom horším světle, takže si už vůbec nejste jisti co je špatné a co je dobré.

Grafika je pěkná, hezky propracovaná. Hudba dokonale doprovází děj a vytváří patřičnou atmosféru (bez hudby by to vážně nestálo za to). Takže co ještě říci? Pokud vám nevadí, že se dočkáte rozuzlení až téměř na konci a pokud rádi sledujete lidské příběhy plné bolesti a utrpení, je to něco pro vás. Velice doporučuji, opět je to jedno z mála anime, které si mě získalo.

Hodnocení: 9/10

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama