Kapitola 3. - Porada s překvapením

8. srpna 2014 v 17:20 | Autor: Kate a Flow, Glos: Denisa Kwapulińská |  Vlčí příběh
Další díl úmorného glosování, jelikož se tu tentokrát neřeší kdo s kým spí a kdo koho podvádí, bylo to opět dějově snesitelnější. I po dvou kapitolách se stále beznadějně ztrácím v postavách, jestli budou přibývat tak to asi nepřežiju...Po temné chodbě se rozlíhaly (rozléhaly) kroky. Bylo jich celkem sedm. Tři dívky, jedna holčička a tři kluci. (čárka místo tečky) tedy skoro muži. Kate, María, Yumi, Kara, Alechandro, Sebby a nový člen smečky Tas, jeho vlasy mají černou barvu a oči má tmavě hnědé, barva pleti je snědá a jeho tělo je vypracované. Kate šla a usínala za pochodu. Loktem do ní strčila její sestra. Tas se otočil a vzal Kate na záda.
"Tasi... Já to dojdu." zakňourala Kate, ale Tase chytla (ale chytila Tase zní lépe) za ramena.
"Ne, ještě máme před sebou půl kiláku.(!)" Tas otočil hlavu.
"Ona mi usnula na zádech.." divil se Tas (zbytečné udávat znovu jeho jméno).
"Tu probudíš jedině tím (čárka) že jí schodíš (shodíš) na zem.(!)" řekla Yumi.
"Hele já nespim. A nevim proč musíme mít poradu tak brzo. To jí nemohl udělat v devět nebo odpoledne.(otazník místo tečky)" řekla Kate a obejmula Tase kolem krku.
"Sedí se ti pohodlně?" ptal se Tas (opět zbytečně jméno).
"Docela jo.(!)" usmál(a) (se) Kate (bez toho Kate). Temná chodba se začala zužovat, až museli jít za sebou, a Kate šla po svých. Samy se otevřely kamané (kamenné) dveře, a vešli do místnosti, místnost byla velká, jeden velký oválný stůl, okolo stolu třicet židlí, strop místnosti podpíraly sloupy (čárka) na každá straně bylo patnáct sloupů (není třeba tolikrát opakovat slovo místnost a sloup). Do jednoho čela stolu si sedla Alex a do druhého velitel. Vedle velitele si sedl Sebby a z druhé strany velitele si sedl jeho syn, jeho vlasy mají špinavě blond barvu a tmavě zelené oči, to je Argon. Vedle Alex si sedla Kate a z druhé strany Yumi, vedle ní si sedla Marína a na klín si vzala Karu. Alechandro si sedl vedle Sebbyho a naproti Alechandrovi si sedl Tas. Všechny místa byla obsazela jinýma členama (obsazena jinými členy) velké smečky vlků z vesnice, ale asi takových pět vlků a pět vlčit (vlčic) mělo hlídku. Velitel bouchl pěstí do stolu až stůl zapraskal (opět zbytečně dvkrát stůl). Všichni stuhli.
"Marío. Řekni nám jak si se stala upírem.(!)" řekl Velitel chraplavím (chraplavým) hlasem. Marí a si stoupla.
"Bylo to dvacátéhopátého ledna, tohoto roku. Začílala (předpokládám že to má být začínala) sem den jako každý. Šla sem se projít do lesa ve vlčí podobě. Potkala sem Sebastiana (čárka nebo a) šli jsme spolu trénovat."
"Bůh ví co.(!)" řekl Velitelův syn (pokud Velitelův syn není označení funkce tak s malým v). Ten dostal, (bez čárky) za tuhle poznámku, (bez čárky) pohlavek, (bez čárky) od svého otce, až čelem narazil do stolu. Velitel kývl aby María pokračovala.
"Trénovaly (trénovali, žena + muž = měkké i) jsme na louce. Pak jsme každý musel domu (domů). Doma bylo vše v pořádku. Ale když sem večer šla zase do lesa ale (bez ale) jako člověk. (čárka místo tečky) Zrovna (vzhledem k mým předchozím změnám, zde logicky malé zet) začalo pršet tak sem se schovala pod jedenu (jednu) velkou mohutnou (možná by bylo lepší velice mohutnou a nebo mohutně velikou? XD) borovici. Necítila sem že by v lese někdo byl, ale za mě skočila mužská postava a zakousla se mi do krku. Pár hodin sem se nemohla hýbat, když se (jsem) konečně pohla rukou tak už sem byla upírem. Viděla sem okolo sebe hodně krve.(!)" řekla María.
"A víš čí ta krev byla?" María kývla a koukla se na svého nevlastního bratra. Ten se jí podíval do očí. María v nich vyděla (viděla) výčitky, zlobu a smutek.
"Alechandro (čárka) ta krev byla tvoje?" zeptala se María, nevěděla (č)í ta krev byla pak si to ale uvědomila.
"Ano. (čárka míto tečky) Byla (logicky malé b), moje. Snažil sem se chránit svou sestru. Ale bylo mi to k ničemu. María byla celá bíla (dlouhé a) jako stěna, její oči byly rudé jako ta nejrudější krev na celém světě." V tom Alex stuhla, cítila že se jí něco hýbev břišku. Dala ruku na bříšo (na břicho nebo na bříško), cítila slabé pohyby a usmála se. Její manžel na ní koukala (koukal) a neposlouchal svého syna, z prvního manželství, co mu něco říkal.
"Tati posloucháš mě?" ptal se Argon.
"Jo, poslouchal sem tě."
"Veliteli (čárka) mohl bych něco říct?" zeptal se jeden muž. Velitel kývl. Muž se zvedl a přešel ke své přítelkiny (uch, přítelkyni). Klekl si před ní.
"Tsuki de Morgan. Mohl bych tě požádat o tvoji ruku?" muž vytáhl z kapsy krabičku s prstýnkem. "Ano! Adame.(čárka)" ona jeho obejmula (lépe zní obejmula ho).
"Gratuluju.(!)" řekla Alex.
"Taky gratuluju. Ale myslim (čárka) že máme trošku práce.(!)" řekl velitel (takže to velitel není název funkce? V tom případě výše nemá být velké V a nebo pokud je, tak tady bude taky velké).
"Ano.(!)" muž si sedl na svoje místo.
"Veliteli!" do místnosti vběhl jeden muž.
"Máme jednoho zraněného. Napadli nás ty (ti) vlci ze včerejška." Velitel okřikl (křikl na? Protože okřiknout znamená něco úplně jiného) Argona, Sebbyho, čtyři muže a pět žen (čárka) aby šli snim.
"Sebby.(!)" María přiběhla za Sebbym když byl u dveří.
"Neboj. (čárka) Máme (opět díky mým úpravám malé m) převahu." Sebby políbil Maríu a běžel za ostatními. Vyběhli z ůkrytu (úkrytu, čárkované u!!) a tam (+ byli? Protože jinak ta následující věta zní děsně divně) vlci, tři bílí: Ama, Luky, Grey, jeden hnědý: Darg, a zbytek, tři vlci černý: Michal, Black a Anabel.
"Tohle bylo jenom upozornění! Do měsíce chceme Kate a Yumi!" zavrčel Darg a se smečkou zmizeli. Jeden z(mezera)mužů se sehnul k zaraněné (zraněné) dívce.
"Anno?" Zatřásl s ní.
"Ségra! Vzbuď se!" zatřásl s ní víc jak před tím.
"Sebastiane! Argone! Vemte ho do ůkrytu! (do úkrytu, krom toho koho vůbec mají na mysli? Tu zraněnou dívku? A nebo někoho jiného? Vůbec se v tom nevyznám >_<)" zařval velitel. Sebby s Argonem odvedli muže do ůkrytu (úkrytu). Otevřely se kamenné dveře, a tam se rvaly (rvali) dva vlci.
"Tak dost!" zařvala Kate s Yumi a Maríou. Všichni stuhli. Jinak všichni byly jako z kamene. (eh?) Holkám se na čele objevila rudá velká žíla (líp zní velká rudá žíla).
"Chlapy (chlapi). (čárka místo tečky) To se musíte rvát?" vlci se proměnily (měkké i, proměnili) do lidí.
"Jo musíme.(!)" řekl jeden z mužů.
"Kvůli čemu jste se rvaly(rvali)?" ptal se Arg.
"On říkal (čárka) že sem debil (čárka) že se budu ženit s Tsuki.(!)" řekl Adam.
"Tak každý je něčim zvláštní.(!)" řekla Alex. (a jak si vůbec mám tento argument vysvětlit, že prostě debil fakt je?) Sebby k(mezera)ní přišel.
"Co se vám děje? Zdáte se mi nějáká divná." Do místosti vešli všichni co byly (byli) venku, ty (ti) co měly (měli) stráž tak si sedl i (bez mezery tedy sedli) na židle, a ty (ti) co tak seděly (seděli) před tím, tak hlídaly (hlídali) venku. (z téhle věty krvácím)
"Co se tu dělo?" velitel ukázal na kapky krve a koukl se na Sebbyho. Sebby ukázal na Adama. Velitel si všim své ženy jak se jí něco děje. Šel k ní, klekl si vedle její židle a chytl jí za ruku. "Budeme mít miminko. Solomone." zašeptala Alex na svého muže a zároveň velitele. Solomon se usmál a sáhl na bříško své ženy, cítil slabé pohyby. "Sem tak rád.(!)" zašeptal. Solomon se zvedl.
"Dneska porada končí! Budu doma se svým synem z prvního manželství (to zní přímo úchvatně, nestačilo by prostě jen syn?), a manželkou a našim miminkem.(!)" řekl Solomon, nemusel křičet jeho hlas se rozléhal po celé místnosti.
"Gratuluje me.(!)" řekli všichni, muži poklekly (poklekli) a dámy se uklonily.
Pěstí bouchl do zdi. (ale kdo? A proč?)
"Nazi, nechápu proč chceš tak Kate s Yumi.(!)" řekla Aniel a kroutila hlavou.
"Víš vůbec cou jsou zač? Víš s kým si bydlela?" Aniel zvedla jedno obočí.
"Ty jsi bydlela s nejvzácnějšími vlky a lidmy (lidmi) na světě. Kate s Yumi jsou potomci krále vlků. Ale ony samy to neví."
"A co Sebastian a Anabel?"
"Oni ne. Víš na celém světě jsou už jenom tři vzácní vlci. Kate, Yumi a jejích brat(r) Aki."
"Ony mají bratra?!" divil se Darg a stál ve dveří(ch).
"Jo. Mají. To už jste se vrátily(vrátili)?" podivil se Nazi
"Jop. Jak si nám řekl (čárka) zabily (zabili) jsme jednu z vesnice. Annu. Znáš ji?" zeptal se Darg
"Jo. Coura. Řekni všem aby sem přišli (čárka) řeknu jim proč chci Kate s Yumi." Darg odešel a za pár minut se vrátil i s ostatními s ze smečky. (Proboha, proč jim to neřekl když tam byli, to je musel nechat odejít???)
"Chci vám říct proč chci Kate s Yumi.(!)" všichni našpicovaly (našpicovali) uši.
"Kate a Yumi jsou nejvzácnější vlci na celém světě. Jsou potomci krále vlků.(!)" vysvětlil Nazi
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kate and Flow Kate and Flow | 11. srpna 2014 v 7:10 | Reagovat

Ptala ses nás, jestli můžeš naši jednu kapitolu zveřejnit u tebe?  Nikdo se nás neptal. No bože, máme tam chyby. Nikdo není dokonalý. Slyšela jsi to už někdy? Jestli, se v tom strácíš, tam si dělej poznámky, a navíc tě nikdo nenutí, náš příběh číst.

2 Denisa Kwapulińská Denisa Kwapulińská | Web | 11. srpna 2014 v 7:59 | Reagovat

[1]: Je to glosování, to není zveřejňování kapitoly + vaše jméno jako autorek tam je. O tom, že se dělají nebo nedělají chyby jsme se už bavily, sežeňte si program nebo někoho kdo tomu rozumí.
Nikdy jsem neslyšela, že by si někdo musel při čtení dělat poznámky. Jo kdyby to byl třeba Franz Kafka to bych pochopila, ale u povídky tohohle typu asi těžko.
Nenutí, ale já chci. Vadí vám to?

3 Etsuko Nakamura Etsuko Nakamura | Web | 11. srpna 2014 v 8:12 | Reagovat

[1]: Se divím, že se tolik čertíte. Pro autora bývá pocta když se jeho práce objeví na jiném blogu. Navíc nezveřejnila jednu kapitolu, ale rovnou tři XD.

Tady bych asi jako jediné poznámky udělala seznam postav a jak vypadají, abych se v tom ustavičně neztrácela.

4 Kate-chan a Flow Kate-chan a Flow | 11. srpna 2014 v 10:55 | Reagovat

[3]:[2]: dobře jen do nás! vy už jste jako ta "Alice" jestli chcete tak si přečtěte článek na našem prvním blogu. (a žádné opravování). až si to přečtete tak se nedivte že jsme takový rozčílené

tady je článek:http://fansblogs.blog.cz/1406/bacha-na-alici

[2]: když to chceš číst tak to čti, ale neopravuj naše chyby. A v některých větách mají být tečky a ne vykřičníky, asi když mluví normálně a né zdůrazněně

5 Denisa Kwapulińská Denisa Kwapulińská | Web | 11. srpna 2014 v 11:23 | Reagovat

[4]: Tohle jsou Glosy, zlatíčko. Víš co je to glosa?

Glosa (z řeckého γλώσσα glóssa „jazyk“ [starší γλώττα glótta]) je ve středověké literatuře a v exegezi poznámka na okraji nebo uvnitř textu, jejímž úkolem je blíže objasnit nebo upřesnit význam nesnadno pochopitelné pasáže či slova. Písař, který opatřuje text glosami, se nazývá obvykle glosátor.

Dnes je glosa rovněž novinářským literárním útvarem. Jedná se o útvar subjektivní, podobně jako fejeton nebo sloupek. Novinářská glosa je krátký polemický komentář s osobním pohledem, obvykle věnovaný jedinému základnímu tématu, naznačenému v titulku nebo na začátku textu.

Glossa interlinearis je glosa vepisovaná do textu mezi řádky. Většinou obsahuje údaje o významu slov, další možné významy nebo překlady, výklad jmen, parafráze textu apod.

Tohle je zhruba Glosa, poznámka v textu, kterou se může vyjadřovat spousta různých věcí a také poukázat na chyby či nedostatky. Měly byste mi být vděčné, že jsem se do něčeho co má tolik chyb vůbec pustila.
Takže glosa mi opravňuje opravovat chyby, něco jako parodie opravňuje zparodovat něčí dílo.
Ty vykřičníky tam jsou proto, že za přímou větou typu: ,,Ahoj," řekla Ivana. se dělá čárka a ty vykřičníky na to upozorňují.

6 Denisa Kwapulińská Denisa Kwapulińská | Web | 11. srpna 2014 v 11:27 | Reagovat

[4]: Jinak bych si vyprošovala být srovnávaná s nějakou vydeprimovanou Alicí, to co dělám je normální věc.
Glosa je literární útvar a rozhodně nemám potřebu vám psát na e-maily, přátelit se  svámi nebo tak.

7 Etsuko Nakamura Etsuko Nakamura | Web | 11. srpna 2014 v 11:58 | Reagovat

[4]: Nevím kdo je Alice, neznám ji a je mě úplně jedno, jaký spor jste mezi sebou měly. Nebudu číst nějaký článek abych to pochopila (Nic podstatného, kromě pubertálních urážek, dětinského vyhrožování a vztekání, tam stejnak nebylo.). Proto mě přestaňte porovnávat s ní. Neznáme se a já o to ani nestojím.

Stojím si za svým. Teprve teďka ke konci této kapitoly mě ten příběh zaujal, ale bohužel lépe se mi to čte s glosy než bez nich.

[6]:   Nagi, pěkně prosím, pokračuj v tom. Ráda bych se dozvěděla jak to bude dál a i se při tom zlepším v psaní :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama