Daniel O'Malley (O)

1. září 2014 v 12:45 | Denisa Kwapulińská |  Knižní abeceda


Název Knihy: Hra věží
Původní název: The Rook
Autor: Daniel O'Malley
Překlad: Marek Drda
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2012 v ČR i v Americe
Počet stran: 630
Žánr: thriller, akce, urban-fantasy, upíři, draci, humor, mysteriózníStručně popsat děj
Myfanwy Thomasová ztratila paměť. Neví kdo je, kde je ani co se stalo. A nezlepšuje jí to ani to, že se probudila v parku obklopená mrtvolami. Jedinou nápovědou je dopis adresovaný její osobě od jejího předešlého já. Myfanwy se rozhodne pokračovat v práci své předchůdkyně a zjišťuje, že má poměrně zásadní postavení v organizaci Checquy, která se zabývá ochranou státu před paranormálnem, vychovává a sdružuje lidi s napřirozenými schopnostmi, a bojuje proti roubovačům. Jako věž a člen Rady má spoustu povinností a jen díky dopisům od předchozí Myfanwy je schopna fungovat, krom toho musí najít člověka, který ji vymazal paměť a usiluje ji o život.

1) Co si myslíš o postavách? (můžeš mluvit jak o hlavních tak i vedlejších)
Postavy jsou tahákem téhle knihy. Ať už je to samotná Myfanwy, která se do všeho pustila s neuvěřitelným odhodláním. Či další členové Šachovnicové skupiny. Gestalt, obývající čtyři těla. Tajuplný Alrich, který trhá lidi vejpůl jako by to byly jen mouchy, nebo Ingrid, věrná pomocnice hlavní hrdinky. Nedalo by se říct, že by nějaká postava byla vyloženě špatná a nebo mi nějakým způsobem protivná.

2) Jaké měla kniha zápory a klady?
Zápory: Především pomalý start, než se knížka dostatečně rozjela chvíli to trvalo. A pak organizace Šachovnicová skupina, neschvalovala jsem některé jejich způsoby (násilné odebírání dětí rodičům, speciální tábor na výchovu, obětování pracovníků bez mrknutí oka, zabíjení ubožáků kterým se schopnost vymkla kontrole místo nějaké pomoci).
Klady: Spousta neotřelých a zajímavých schopností

3) Líbilo se ti prostředí ve kterém se kniha odehrávala? (popř. krátce popiš)
Rozhodně, Londýn se mi moc líbil a mám ho ráda. Občas se to přesune i do jiných částí Spojeného království.

4) Vypiš nějakou zajímavost
Gestalt. To je příběh sám o sobě. Přebývá se čtyřech (pak pěti) tělech, přičemž jedno z nich je ženské. Může mezi sebou komunikovat a sprostředkovávat akci ostatních.

5) Vypiště poslední větu
S láskou navždy Tvá Já.

6) Hodnocení (procentuálně, jsou akceptovatelné i poloviny např 75%)
80/100
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama