Richelle Meadová: Série Vampýrská akademie

20. září 2014 v 16:31 | Denisa Kwapulińská |  Knižní série, které jsem přečetla


První díl: Vampýrská akademie
Druhý díl: Mrazivý polibek
Třetí díl: Stínem políbená
Čtvrtý díl: Krvavý slib
Pátý díl: Spoutáni magií
Šestý díl: Poslední oběť

Žánr: urban-fantasy, akce, romantika, upíři, nadpřirozenoJak ses o sérii dozvěděl/a? Proč ses jí rozhodl/a číst?
Uviděla jsem ji v knihovně, zaujaly mě obálky i anotace, rozhodla jsem se ji číst, protože mám ráda upíry.


Kolik dílů jsi přečetl/a? (+ Popřípadě kolik dílů máš doma? kdyby si někdo vybral tuto výzvu a ne Mé knižní série)
Všech šest, jediné co jsem nečetla jsou doplňující povídky a speciály.


Jaký je tvůj názor na ni? Co se ti líbí a co ne? Proč?
Tahle série mě docela příjemně překvapila. Čekala jsem nějakou nudnou slaďárnu, ale tady byla kupodivu i akce. Rozhodně jsem si strašně oblíbila všechny možné postavy, protože byly napsány dobře, především hrdinky, které se opravdu většinou daly snést. Naopak mě některé části trochu víc nudily.


Oblíbená postava a neoblíbená postava. A proč se ti líbí/nelibí?
Rose Hathawayová byla sympatická hrdinka i když i ona měla své slabé chvilky (především v pátém dílě jsem měla chuť ji uškrtit). Nejvíc jsem si asi oblíbila Adriana Ivaškova, s kterým byla sranda a kupodivu to nebyl jeden z těch bohatých rozmazlených floutků co nesnáším.
Nejméně oblíbená postava... Tím si teď nejsem moc jistá. Možná Dimitri Belikov, ne že bych ho vyloženě nesnášela, ale tak nějak jsem nechápala co na něm hlavní hrdinka pořád vydí a co je na něm tak skvělého a úžasného.


Který díl máš nejraději? Který díl se ti naopak líbí nejméně?
Nejlepší byl třetí, dokonalý setup po konci druhého dílu. Všechno rychle odsípalo, mělo to náboj. Rose trochu zmoudřela a ta vložka s duchy byla dost zajímavá.
Nejhorší díl byl jednoznačně pátý, který byl zababrán jen Roseiným vzdycháním a nemohoucností, myslím, že vůbec nemusel existovat.


Která obálka se ti nejvíc líbí?
Našla jsem dvě nádherné anglické verze. S červenou obálkou, na které je pokaždé jiný obrázek v černé, a osobně mi příjde úplně nádherná. A pak verzi, která je víceméně shodná s tou českou až na obrázky u třetího a čtvrtého dílu, které se mi líbily mnohem víc. Dále tam jsou první díl estonské a švédské verze. Druhý a pátý díl německé verze a pátý díl slovinské verze.
Která obálka se ti nelíbí?
Slovinská verze, růžová bohužel není barva kterou bych měla nějak zvlášť ráda. Třetí díl švédské verze mi ke knize příliš nepasuje, spíš by se hodila k nějaké severské krimi než upířině. Pátý díl bulharské verze se mi zdá tuctový, něco co by bylo lepší k nějaká Harleqince. Šestý díl holandské verze, obálka je to sice krásná, ale naprosto nepasuje k příběhu a pokud bych se měla podle ní řídit, čekala bych nějaké středověké fantasy. Portugalská verze, opět něco co mi naprosto evokuje Harleqinky a poslední verze, Turecká, na mě působí hodně uměle, béčkově.Scéna, která ti nejvíc uvízla v paměti či kterou máš nejraději.
Tak to je složité, zaprvé je to už doba co jsem to četla, a za druhé tam bylo docela dost scének které se mi líbily. Možná konec druhého dílu, kdy Rose poprvé zabila Strigoje. Bylo to doslova dechberoucí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama