Stopy hrůzy: Smrtící povzbuzení

27. října 2014 v 16:21 | Denisa Kwapulińská |  Knižní

Původní název: Pep Rally
Autor: Nicholas Adams
Nakladatelství: Kredit (edice Buldok)
Překladatel: Daniela Richterová
Počet stran: 140
Datum vydání: 1992 v ČR (roku 1991 v New Yorku)
Žánr: thriller
Můj stav: Zapůjčeno

Nejlepší kamarádka Cathy Atmoreové, Jennifer Brodieová, je zavražděna a jako by to nebylo málo je Cathy jednou z podezřelých. Sama se proto snaží dopátrat pravdy. Zjišťuje že je spolek povzbuzovačů, kam její kamarádka chodila, namočen do něčeho nekalého, a když se jí Jennin přítel snaží něco povědět, zemře. Cathy tak upadá do víru událostí, kdy musí nejen bojovat o holý život, ale zároveň prchat i před policí která jí je v patách. Je však ochotna riskovat všechno aby pronikla do tajemství povzbuzovačů.

Upozorňuji, že před touto knihou jsem četla další dvě z této řady a ty byly jak příběhově tak i postavami mnohem horší a strašně jsem se u nich nudila. Byly plné dějových nejasností a prázdných míst. Tato je o něco lepší a kupodivu jsem se tak trochu chytla, i když jsem při čtení nad spoustou věcí jen kroutila hlavou.

Příběh je docela mdlý, plný klišé a někdy až absurdní. Na druhou stranu to docela rychle ubíhá a nelze říct, že bych se vyloženě nudila. I přes, místy, předvidatelný děj, mě to dokázalo něčím překvapit. Postavy nejsou zrovna nejsilnějším artiklem téhle knihy, ale existují i mnohem horší. Psáno poměrně jednoduchým a naivním stylem, který osloví spíš mladší čtenáře.

Hodnocení: 4/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama