On My Wishlist 5

29. listopadu 2014 v 13:25 | Denisa Kwapulińská |  On my wishlist


Kendare Blake - Anna krví oděnná

Anotace z Databázeknih.cz: Cas Lowood zdědil vzácné poslání: zabíjí mrtvé.
Před ním to dělal jeho otec, dokud nebyl hrůzně zavražděn duchem, kterého měl zabít. Vyzbrojen otcovým tajemným a smrtícím athame, Cas cestuje po zemi se svou čarodějnickou matkou a kocourem, který větří duchy. Společně se vydávají po stopách legend a místního folklóru a snaží se držet krok s mrtvými zabijáky. Otravné věci jako budoucnost neřeší a přátele si drží od těla.
Když přijedou do nového města, aby našli ducha, jemuž místní říkají Anna krví oděná, nečeká Cas nic než obvyklou rutinu: nastěhovat se, vypátrat a zabít. Místo toho ale najde běsnící prokletou dívku, přízrak, s jakým se dosud nesetkal. Stále nosí šaty, které měla na sobě v den své brutální vraždy roku 1958. Tehdy byly bílé, ale teď jsou rudě potřísněné a kape z nich krev. Od své smrti Anna zabíjí každého, kdo se opováží vstoupit do jejího opuštěného viktoriánského domu, kterému kdysi říkala domov.
Avšak z nějakého důvodu Casův život ušetří.

Anotace mě silně zaujala a duchařiny mám ráda, takže by to mohlo dopadnout dobře.


Ransom Riggs - Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Anotace z Databázeknih.cz: Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak - i když to zní jako něco nemožného - jsou možná stále naživu.

Tajemno, obálka vypadá zajímavě a prostředí sirotčince na mě dýchá příslibem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Girl with a boater Girl with a boater | Web | 29. listopadu 2014 v 19:09 | Reagovat

Knihu mám doma a moc se mi líbí, je super! Je to velice originální a promyšlený příběh. K Vánocům jsem si přála druhý díl. :-D

2 Denisa Kwapulińská Denisa Kwapulińská | E-mail | Web | 30. listopadu 2014 v 12:35 | Reagovat

[1]: Myslíš Annu a nebo Sirotčinec? Obojí má pokračování XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama