8) jen tak na ulici potkala svého oblíbeného spisovatele/spisovatelku?

22. prosince 2014 v 12:20 | Denisa Kwapulińská |  Co by kdyby

To bych se prvně musela rozmyslet, který autor je můj nejoblíbenější. Nemůžu jednoznačně říct, že by veškeré knihy od nějakého autora patřily mezi mé oblíbené, vždycky se najdou ty dobré i ty horší. Je spousta autorů které bych ráda potkala, ale pokud si musím jednoho vybrat, volím Tolkiena. Nejspíš bych si s ním popovídala o jeho díle a poděkovala mu, že stvořil tak dokonalý fenomén, s úžasnými postavami a neuvěřitelně fungujícím světem. A taky za to, že se stal mou inspirací. Samozřejmě bychom hodili řeč i o Středozemi, o historii, jazycích, vše rozvedli do nejjemnějších detailů. Jsem si jistá, že bychom strávili velice příjemný den, a že bych ho opouštěla obohacena o mnoho věcí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Káťa Káťa | 22. prosince 2014 v 16:05 | Reagovat

Mluvíš mi ze srdce/z duše. Je těžké říct, kterého autora/autorku mám nejraději! Z Tolkienem bych se ale také ráda setkala, když jsem četla Pána Prsten (když jsem ho četla poprvé, bylo to na mě nejspíž ještě moc náročné čtení jelikož mi bylo tehdy asi tak 13, takže jsem se zasekla u první kapitoly, které mi také přišla tehdy dost nudná, ale poté co jsme na tom byli na mámin návrh v kině, jsem ty knihy hltala a doteď si pamatuju, že druhý díl jsem četla, když jsem byla nemocná, tehdy jsem ležela v posteli a nedělala nic jiného než četla a četla, a když jsem ho musela odložit třeba kvúli obědu, vadilo mi to a nemohla jsem se dočkat až budu pokračovat ze čtením), jeho propracovaný svět z vlastní historií, mytologií, jazyky a tím vším mě fascinoval. Škoda, že to nestihnul dokončit, ale není se co divit, je to tak rozsáhlé, že jiné fantasy jsou s tímto mnohdy srovnávané.
Ráda mám ale i jiné autory jako Agathu Christie (a hlavně její Slečnu Marplovou, vždy se bavím jak ji mají kvúli těm přirovnáním za bláznivou a pak se jen diví, když všechno vyřeší) a její mnohdy geniální zápletky u nichž je pachatelem obvykle ta nejméně pravděpodobná osoba, právem se jí říká kralovna detektivních zápletek! Z dalších jsou to třeba Barbara Cartlandová (romantiku moc nemusím ale její knihy Duch/Fantom Monte Carla a Hazar Srdcí resp. Srdce v sázce se mi líbyli jako knihy i ve filmové podobě (filmy jsem viděla jako první, proto jsem četla také knihy a nelituju, takhle jsem se dostala třeba i ke knize Zakletá Ella od Gail Carson Levinové, ze které film převzap pouze kostru příběhu ale obojí se mi líbí), mimochodem v tom druhém hrala hlavní hrdinku Bellatrix z filmových Potteroviek, Helena Bonham-Carter což mě celkem překvapilo), Rowlingowá, Dan Brown, Doyle a jeho Sherlock Holmes, Cornelia Funke (její trilogie Atramentový Svět a hlavne první díl Atramentové Srdce v jehož filmové verzi hrál třeba Brendan Fraser, pojednávající o lásce ke knihám a čtení se mi docela líbila), Nienacky a jeho Pan Auťák ale i několik dalších autorú.

2 Káťa Káťa | 22. prosince 2014 v 16:05 | Reagovat

Hups! 8-O

3 Káťa Káťa | 22. prosince 2014 v 16:09 | Reagovat

P.S.: Asi jsem se v tom prvník komentu vyjádřila trochu nesrozumitelně, tím druhým, kde hrála hlavní hrdinku Helena Bonham-Carter jsem měla na mysli film Hazard Srdcí/Srdce v sázce.

4 Denisa Kwapulińská Denisa Kwapulińská | E-mail | Web | 23. prosince 2014 v 20:03 | Reagovat

[1]:  Jo, já mám o něco víc ráději Hobita, ale je pravda, že ten kousek Pána prstenů co jsem četla v angličtině mi zněl o dost srozumitelněji než v češtině, takže asi změním jazyk až ho budu příště číst XD
Pokud bych měla potkat všechny své oblíbené autory, tak asi začnu od Homéra, přes Shakespeara a skončím někde u Stephena Kinga, mezitím by ale dobrá padesátka lidí ještě byla XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama