Johnny, jen ty můžeš zachránit lidstvo (stará recenze)

1. prosince 2014 v 11:00 | Denisa Kwapulińská |  Knižní

Původní název: Johnny, only you can save mankind
Autor: Terry a Lyn Pratchettovy
Nakladatelství: Talpress
Překladatel: Jan Kantůrek
Počet stran: 186
Datum vydání: 1998 v ČR (roku 1992 v Anglii)
Žánr: dobrodružné, Young-Adult, sci-fi, humor
Můj stav:

Dvanáctiletý, zcela obyčejný, chlapec Johnny Maxwell zažije něco co se mu ani v nejdivočejších snech nezdálo. Poté co od svého počítačově nadáného kamaráda, kterému přezdívají Kláťa, dostane hru Jenom ty můžeš zachránit lidstvo, začnou se dít velice zvláštní věci. Tak například, hra se vůbec nechová tak, jak je to napsané v návodu. Kdo kdy slyšel aby nepřátelé žádali o rozhovor a vzdávali se? Jenže když se o tom zmíní svým kamarádům nikdo mu nevěří, nezbývá mu tedy než se s tím poprat sám. Nakonec se rozhodne že mimozemšťanům, které by vlastně měl zničit, poskytne eskortu a bude je chránit před jinými hráči. Jenže hra jde ještě dál, začnou se mu o ní zdát neuvěřitelně realistické sny a do toho i jiní hráči začínají registrovat podivuhodné změny. Johnny se tedy rozhodne, že tuto hru vyhraje svým vlastním způsobem.

Postavy jsou zajímavé, ať už je to Johny unikající do herní reality, jeho kamarádi a nebo celkem nafoukaná holčička Kirsty. Příběh poskakuje mezi tím co zažívá Johnny a tím jak to všechno vypadá z plazího screeweejského pohledu, což jsou oni mimozemšťani.

Byť je to svým stylem spíše knížka pro mladší nelze ji vytknout obrovskou dávku originálních nápadů. Ať už je to celý ten koncept herního světa nebo třeba zábavné ovlivňování okolí svými myšlenkami. Příběh postupuje celkem rychle, objevují se docela nečekané zvraty, nějaký ten humor a abych pravdu řekla nakonec jsem si to i užívala.

Hodnocení: 7/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama