Megapolis (stará recenze)

11. prosince 2014 v 17:46 | Denisa Kwapulińská |  Knižní
Původní název:
Autor: Miroslav Žamboch
Překladatel:
Nakladatelství: Palmknihy
Počet stran: 188
Datum vydání: 2004 v ČR
Žánr: sci-fi, fantasy, akce, urban-fantasy, humor


Nacházíme se v prazvláštním městě zvaném OldHeap City, kde se hraje Hra. V této Hře proti sobě bojují černí (záporní) a bílí (kladní) hráči, pak jsou tu také Figury. Postavy, které jsou něčím zvláštní, nebo mají nadpřirozené schopnosti. Můžete tu tedy potkat Supermana, Kačera Donalda, Ninja Želvy, Conana, Trhače a další zajímavé osobnosti. Ovšem hlavním hrdinou je detektiv Dexter, jehož jedinými povinostmi, jakožto Figury, je odvádět jistou nemalou sumu rozhodčímu a nesmí odmítnou žádného klienta.

Opožděná splátka, hned v první povídce to pro Dextera nevypadá příliš dobře. Díky nešťastné shodě náhod přišel o veškeré peníze, a nemá tak jak zaplatit. Nakonec ale uzavře smlouvu se Šroťákem, osobou která recykluje Figury. Jediné co musí udělat, je získat Velký poukaz a ten nevlastní nikdo jiný než samotný Superman. Dokáže Dexter získat poukaz a uchránit se tak před zešrotováním? (Hodnocení: 9/10)
Divný klient, zde je detektiv najmut jako osobní strážce dvanáctileté dívenky, jakmile ale nabídku příjme vše se povážlivě zamotá. Společně i s malou holčičkou bude muset prchat před hordou zabijáků a dokonce ani před hračkami nebudou v bezpečí. (Hodnocení: 7/10)
Noci šelem, hledání Fredericka Mankeyho také skončí překvapivě, kdy se klientka ukáže být něčím zcela jiným než se na první pohled mohlo zdát. (Hodnocení: 9/10)
Schůzka se starou známou, zde se Dexter účastní poměrně zvláštního večírku, který sice zpočátku nedává smysl a brzy se zvehne v nekontrolovatelná jatka, ale jakmile se dozvíme totožnost jeho partnerky, vše do sebe zapadá. (Hodnocení: 6/10)
Špinavý kšeft, zde si Dextra najme samotný Trhač, společně budou muset čelit Holmesovým plánům na ovládnutí obchodu s drogami i jeho inteligenci, která jim mnohokrát pořádně zavaří, a samozřejmě se objeví i Želvy. (Hodnocení: 10/10)
Do morku kostí, jeden podnikatel si vyžádá u Dextra službu a ta se týká sledování jeho manželky, jelikož má pocit, že mu něco zatajuje. Tak jako vždy se všechno zkoplikuje. (Hodnocení: 10/10)

Dexter je velice zajímavá postava, jednoduše se nevzdává a kvůli svým povinnostem musí občas zradit i lidi které si oblíbil. Co se týče města i Hry je to velice originální koncept, bojovat proti Supermanovi, či Medvídkovi Pú? Stát na Trhačově straně proti Holmesovi a Želvám? Kupodivu i přes nutnou dávku šílenosti jsem si tuto knížečku užila.

Celkové hodnocení: 9/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aires Aires | Web | 11. prosince 2014 v 18:06 | Reagovat

Skvělá recenze, hned mám chuť si tuhle knížku přečíst :)

2 Denisa Kwapulińská Denisa Kwapulińská | E-mail | Web | 15. prosince 2014 v 18:58 | Reagovat

Je to takový šílený mišmaš, ale hrozně to pobaví. Osobně mám Žambochovy knihy docela ráda, sice ne tolik jako Kulhánka, ale i tak je to dost.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama