On My Wishlist 9

27. prosince 2014 v 18:11 | Denisa Kwapulińská |  On my wishlist
Douglas Adams - Stopařův průvodce po Galaxii

Anotace z Databázeknih.cz: Komplikovaný a originální příběh začíná zničením Země, která musí udělat místo nové galaktické dálnici. Hlavní hrdina příběhu, docela obyčejný, ale sympatický pozemšťan jménem Arthur Dent, má to štěstí, že s pomocí svého přítele Forda Prefecta, údajně nezaměstnaného herce, z nehož se vyklube mimozemšťan, stopne kosmickou loď, a tak se mu podaří uniknout z místa katastrofy.

Červeného trpaslíka miluju, jak seriál tak i knihy, takže si myslím, že Průvodcem nic nezkazím a britský humor je mi blízký. Prostě doufám, že se u téhle knihy pořádně zasměju.
G.R.R. Martin - Hry o trůny

Anotace z Databázeknih.cz: Úvodní část epického fantasy eposu odehrávajícího se ve světě temného středověku, mezi statečnými rytíři, mocnými čaroději, draky, zlovlky a čarostromy...
Jako strážce severu lord Stark považuje za prokletí, když ho král Robert pověří úřadem pobočníka vladaře a vyšle ho na jih, odkud se zatím nikdo z jeho rodiny nevrátil. Bezejmenní staří bohové nemají na jihu žádnou moc, Starkova rodina je brzy rozdělena a pobočník sám je polapen do sítě nebezpečných intrik. Ba co hůř, v exilu ve Svobodných městech za mořem dospěl pomstou posedlý chlapec. Jako dědic šíleného Dračího krále, jehož rodina byla vyvražděna, si dělá nárok na trůn.
A na severu, tam za Zdí, kde člověk nemůže nikdy říct, co je živé a co ne, se mezitím houfují mrtvé armády Jiných, které vyčkávají na konec léta a nadvládu dlouhé zimy. Příběh zrady a ambicí, lásky, čar a kouzel může začít. Zima přichází!

Na tuhle sérii jsem slyšela neskutečno ohlasů. Láká mě především tím, že je to surová fantasy, kde se vraždí, pletichaří a umírá, něco přesně podle mého gusta. Kromě toho jsem od pana Martina četla sci-fi Tuffova dobrodružství, kterou jsem si okamžitě zamilovala, a to nejen kvůli lehce černému humoru.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama