Leden 2015

Ultimate Book TAG

30. ledna 2015 v 20:37 | Denisa Kwapulińská |  Výzvy, projekty

Na tento tag jsem narazila na stránce Knižní útočiště, a jelikož mě zaujal, rozhodla jsem se do něj pustit.


 • Bývá ti špatně při čtení v autě?
Bohužel, v čemkoliv jedoucím se mi vždycky udělá děsný šoufl což je škoda, protože když je cesta dlouhá nemůžu ji využít ke čtení. Zvláštní je, že při chůzi mi to nevadí.


 • Který autor má podle tebe jedinečný styl psaní a proč?
Terry Pratchett, četla jsem především jen tu haldu knížek o Zeměploše, ale jeho styl je prostě unikát. Způsob jakým podává humor a satiru, fakt, že příběh paroduje sám sebe, ale i to, že dokáže do toho všeho vložit hlubokou myšlenku. Jeho originální práce s postavami, no prostě, zatím jsem nenašla konkurenta.


 • Harry Potter nebo Stmívání? Třemi body obhaj svůj výběr…
Harry Potter jednoznačně. Sice jsem Stmívání nečetla, ale viděla jsem film (tedy vlastně jsem viděla i zfilmovaného Harryho) a obhajoba?
1) Postavy s opravdovou hloubkou
2) Kouzelný příběh, který pokaždé nabídne něco nového
3) Žádné otravné milostné x uhelníky (upřímně, tohle je ten nejdůležitější bod XD)


 • Nosíš s sebou nějakou tašku nebo kabelku na knihy? Jestli ano, co v ní je (kromě knih)?
Ehm, tašku na knihy? Teda nosím jen normální batoh, ale vyloženě na knihy není, ten je na všechno možný co v něm potřebuju a neříkám, že se tam knihy často nevyskytují XD


 • Čicháš ke knihám?
Ano, jsem závislý čichač...


 • Preferuješ knížky s ilustracemi nebo bez nich?
Na tom mi zas až tak nezáleží, důležitý je hlavně příběh. Ale je pravda, že dobré ilustrace dobrou knihu ještě víc zkrášlí.


 • Která knížka se ti líbila, když jsi ji četla, ale později jsi zjistila, že to není zrovna "kvalitní psaní"?
Co si mám pod pojmem ,,zjistila, že to není kvalitní psaní,, představit? Nemám totiž ráda dělení na kvalitní a nekvalitní knihy (schválně opomíjím slovo brak), tohle prostě neřeším a nezáleží mi na tom. Obzvlášť když spousta lidí do nebes vychvaluje knihy o které já bych ani pohledem nezavadila. Ale můžu to říct takhle: jsou nějaké knihy, které jsem jako nezkušená nenačtělá mladá holka měla ráda, ale jak člověk roste trochu se jeho preference změní. Za takovou knihu bych mohla prohlásit Polární stanici od Matthewa Reillyho. Myslím, že to kdysi byl můj první thriller a žrala jsem ho jak něco, no po mnoha letech jsem při re-readingu koukala jak jsem z toho mohla být tak odvařená XD Není to špatná kniha, ale žádný skvost taky ne.


 • Máš nějakou vtipnou historku z dětství, která zahrnuje knížku?
No, nejsem si jistá jestli nějakou vtipnou vyhrabu. Spíš si pamatuju jak strašně moc jsem zuřila když mi můj o tři roky mladší brácha jednu mou knížku počmáral pastelkami. Nejsem si už moc jistá jestli jsme se s ním kvůli tomu porvala nebo ne XD

 • Která knížka ve tvé knihovně je "nejtenčí"?
Tak to z hlavy vážně nevím, protože se mi tu po pokoji všude možné válí přes 300 knih, *pár minut zběsilého přehrabování* ale pokud vynechám dětské knížky a naučné, tak to asi bude Piercing od Rjú Murakamiho s 124 stránkami.


 • Píšeš? Vidíš sebe samu v budoucnu jako spisovatelku?
Píšu hodně a bohužel můj múzák je tak plodný, že mám příběhů a povídek vymyšleno na x let dopředu a stále přibývají. Být spisovatelkou je můj sen, ale no, já jsem děsnej typ pisálka, protože upravuju a upravuju a upravuju úpravy úprav z úprav a nikdy to nekončí.


 • Kdy jsi začala číst?
To už si ani přesně nepamatuju. Vím, že jsem si s knížkama hrála už odmalička a písmenka jsem se pravděpodobně naučila před základkou, nebo alespoň pár z nich, ale nejsem si jistá.


 • Jaká je tvá oblíbená klasika?
Uf, po dlouhém a namáhavém přemýšlení vyberu Hraběte Monte Christa od Alexandra Dumase. I když je to dlouhé je to hrozně nabité a dramatické a postavy mi byly děsně sympatické!


 • Byl tvůj oblíbený předmět ve škole Český jazyk a literatura?
Dá se říct že ano. Vždycky mi šla, protože jsem hodně četla a literatura mě bavila. Ale co mě na Češtině nebavilo byly větné rozbory, to je snad ta nejneužitečnější věc na světě.


 • Kdybys dostala knihu, kterou jsi četla a nelíbila se ti, co bys dělala?
Asi ji poslala do oběhu ať si ji nechá ten komu se zalíbí.


 • Která méně známá série se podobá Harrymu Potterovi nebo Hunger games?
No zatím jsem na nic co by bylo Harrymu podobné nenarazila. Hunger Games jsem zatím nečetla, ale knížek kde se řeší nějaká hra o přežití je fakt spousta a vrcholní mistři jsou v tom japonci ve svých komiksech (manga). Protože skoro žádná manga nemůže vynechat partu náctiletých, kterým někdo usiluje o život a nebo se mezi sebou musí navzájem pozabíjet XD (Battle Royale, Deadman Wonderland, Mirai Nikki) Ale jestli jsou nějak podobný HG fakt nemůžu posoudit.


 • Jaký máš zlozvyk při natáčení videí?
Žádný, protože žádné nenatáčím?


 • Tvoje oblíbené slovo?
Oblíbené slovo? Hm, nevím jestli si dokážu vybrat jen jedno, nesnáším když si z několika věcí které mám ráda musím vybrat jen jednu věc, protože to prostě nejde. Tak sem asi plácnu Nicméně, protože ho poslední dobou nějak často používám a líbí se mi ho používat XD


 • Upíři nebo víly?
Upíři, krvesajové mě fascinovali odjakživa, ale myslím pořádný polnohodnotný upíry draculovského typu, co by vás slupli jako malinu dřív než byste se rozkoukali. Žádný ty moderní chcípáčky co se roztoušeně trápí nad kdejakou školačkou.


 • Měniči nebo andělé?
Co jsou to měniči? Jakože osoby co jsou na sebe schopni brát podobu jiných lidí (Mystique??) a nebo zvířat? Protože varianta zvířat fakt zní cool.


 • Vlkodlaci nebo duchové?
Vlkodlaci, protože vlci patří mezi má oblíbená zvířata.


 • Zombíci nebo upíři?
Zase upíři. Zombíci jsou nudní. A pomalí.


 • Milostný trojúhelník nebo zakázaná láska?
Bože, jen ne milostný trojúhelník. Poslední dobou čtu samé knihy s milostnými trojúhelníky a mám pocit, že z toho brzo dostanu psotník. Zakázaná láska zní rozhodně slibněji.


 • Romantická kniha nebo akční kniha s několika romantickými scénami?
Samozřejmě že akční kniha s pár romantickými scénami, na vyložené slaďárny jsem nikdy příliš nebyla.

Kapitola 49. - Divoké trio se vrací!

30. ledna 2015 v 11:50 | Denisa Kwapulińská, Etsuko a Argo |  Naruto: Charllee teamPo nějaké době se všichni vlci zastavili u potoka, aby si krátce odpočinuli a osvěžili se chladivou vodou. Jejich náklad tak mohl na chvíli sesednout a pořádně se protáhnout.

,,Fíha, to byla jízda!" plácl sebou Kiba na zem, Akamaru mu vylezl zpod bundy a začal všechno kolem nadšeně očenichávat.

,,Shino, ty si nesedneš?" pohlédl nechápavě na svého parťáka.

,,Ne, vychutnávám si tu úžasnou možnost chvíli si postát," odpověděl mu suše.


Den třicátý (manga)

30. ledna 2015 v 10:37 | Denisa Kwapulińská |  30 Day Manga Challenge
Den třicátý: Podle čeho vybíráš mangu k přečtení:
Především podle žánru, pokud to má snesitelnou kombinaci, a taky si vždycky přečtu anotaci. Nic víc, nic míň.

Ostrov poslušnosti

29. ledna 2015 v 19:45 | Denisa Kwapulińská |  Knižní


Původní název: Haven of Obedience
Autor: Marina Anderson
Překladatel: Zina Procházková
Nakladatelství: Domino
Počet stran: 207
Datum vydání: 2014 v ČR (2012 ve Velké Británii)
Žánr: erotika, romantika, bdsm


Natalie Bowenová je úspěšná šéfredaktorka časopisu, avšak to, že je ve svém životě zvyklá všechno řídit ji v osobním i milostném životě nepřínáší štěstí. Každý chlap od ní zatím utekl. Pak se ale její kamarádka Jan vrátí z víkendu a zdá se být jako proměněná, nejenom to, něco před svou přítelkyní očividně tají. Nakonec se Nat podaří z ní vymámit přísně tajnou informaci o Ostrově poslušnosti, místě, kde se lidé učí o svém intimním životě, jak si ho zpříjemnit a zlepšit. Když ji Jan doporučí do programu, Natalie neváhá a vydává na cestu. Ostrov však zcela předčí její očekávání svým velice osobitým přístupem.

Den dvacátý devátý (manga)

29. ledna 2015 v 11:36 | Denisa Kwapulińská |  30 Day Manga Challenge
Den dvacátý devátý: Manga, která ti připadala divná:
Gyo, hrozně jsem se smála když jsem se přečetla že tam mají být ryby s nožičkama, a co teprve když jsem je viděla! Haha... Smích mě brzy přešel. Tahle manga je nejen divná ale i nechutná a vyrovná se v tom knihám Stephena Kinga.


Údolí strachu

28. ledna 2015 v 21:03 | Denisa Kwapulińská |  Books in my thoughts/Knihy v mých myšlenkách

Název Knihy: Údolí strachu
Původní název: The Valley of Fear
Autor: Arthur Conan Doyle
Překlad: Jan Zábrana
Nakladatelství: Mladá fronta (edice Máj)
Rok vydání: 1974 v ČR (1915 ve Velké Británii)
Počet stran: 156
Žánr: zločin, tajemno, detektivní


1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Protože se jedná o poslední knihu Holmesovského cyklu, kterou jsem ještě nečetla.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Tajuplná vražda

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Dostihnout

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Birdy Ewans mi byl dost sympatický a rozhodně by mi nevadilo být jako on.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Watson vás svým vypravováním dokáže vtáhnout do děje, Holmes svými metodami vždy překvapí a samotné postavy i děj jsou prostě úžasné.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Řekla bych, že je to občas trochu přitažené za vlasy, ale budiž.

Hodnocení: 9/10

Den dvacátý osmý (manga)

28. ledna 2015 v 10:36 | Denisa Kwapulińská |  30 Day Manga Challenge
Den dvacátý osmý: Co tě na manze vždycky odradí
Špatné postavy, pokud jsou stereotypní a otravné, tak nemám moc chuť pokračovat. Taky žánr, třeba shoujo moc nevyhledávám.

Seznam knižních recenzí (podle názvů)

28. ledna 2015 v 10:21 | Denisa Kwapulińská |  Recenze
Jelikož tu už mám seznam řazený podle autorů, myslím si, že by nebylo špatné sem dát i ten podle názvů knih. Pak už jen záleží na vás, ve kterém se vám bude lépe hledat.


ABC

ČDEF

G

HCH

IJKLMNOP


Q

R


Ř

SŠTUVW

Y

X

ZŽ


Deset knižních charakterů, které bych chtěla mít za kámoše/kámošku

27. ledna 2015 v 18:35 | Denisa Kwapulińská |  Top Ten Tuesday

Dobře, nejsem si úplně jistá jestli jsem na někoho nezapomněla, protože jsem přečetla kvanta a kvanta knížek, pokusím se tedy vypsat ty na které si vzpomenu a vyberu z nich ty nejlepší a nejsympatičtější kandidáty. Řazeno náhodně.1) Bartimaeus (z Baertimaeovy trilogie od Jonathana Strouda): Bart je neuvěřitelně hubatý a sarkastický démonek, pro kategorické upřesnění džin, a i když nepatří mezi nejsilnější, je chytrý a mazaný, takže většinou dokáže z problémů hladce vybruslit. Neuvěřitelně jsem si ho oblíbila pro jeho trefné poznámky a dobré srdce, i přes to, že se neustále ohání tím jak lidi nesnáší. Krom toho že má v zásobě spoustu užitečných triků, nejde daleko pro kdejakou špatnost. Byl by to skvělý parťák do nepohodny a jsem si jistá že bych si s ním užila hromadu legrace.

2) Smrť a Stařenka Oggová, Tonička Bolavá (ze Zeměplochy od Terryho Pratchetta): Ze Zeměplošských končin jsem musela vybrat hned tři kandidáty, protože série je to nabitá těmi nejúžasnějšími charaktery s kterými jsme měla možnost se kdy setkat.
I když se Smrť na první pohled jeví poněkud suchopárně nenechte se mýlit, jeho smysl pro humor je fenomenální, a i když by defakto neměl mít city má pro lidi celkem slabost. Stařenka Oggová také tak trochu klame svým vzhledem. I když vypadá jako stará a příjemná babička je pro každou legraci a umí být rázná. Krom toho má v repertoáru hromadu přisprostlých písniček a umí to pořádně rozjet. Tonička Bolavá je dívka, která mi je hodně blízká. Umí být odhodlaná a jde si za svým, krom toho ji ochraňuje parta modrých skřítků.

3) Lenka Láskorádová (z Harryho Pottera od J.K.K. Rowlingové): Jemná duše, která se nebojí chovat podle své přirozenosti a ať si o ní každý myslí svoje, jí je to jedno. Další z osob se kterými toho mám spoustu společného a myslím, že bychom byly skvělé kamarádky.

4) Loki (ze Znamení run od Joanne Harrisové): Kdo by nechtěl Lokiho za kámoše? Chlapíka který je pro každou špatnost, co miluje dobrodružství a má charater až na půdu? Sem s ním! XD

5) Iorek Byrnison (Zlatý kompas od Phillipa Pulmana): Takový obrovský méďa by přišel vhod, krom toho je oddaný a umí se rvát. Prostě sympaťák.

6) Kocour (ze Starého království od Gartha Nixe): Další z těch charakterů kteří jsou co slovo to perla. Ve skutečnosti je to začarovaný démon a myslím, že by s ním byla zábava.

7) Sherlock Holmes (z příběhů o Sherlocku Holmesovi od Arthura Conana Doylea): Možná umí být dost nesnesitelný, na druhou stranu to jak jeho mozek pracuje je dost inspirativní a poučné, jsem si jistá, že s ním se člověk nenudí.

8) Šmak (z Hobita od J.R.R. Tolkiena): Obrovská ještěrka chrlící oheň, rázňák a disponuje trpasličím pokladem. Trochu nepochopený drak, chudáček, věřím že bychom si spolu dokázali povídat hodiny.

Den dvacátý sedmý (manga)

27. ledna 2015 v 13:35 | Denisa Kwapulińská |  30 Day Manga Challenge
Den dvacátý sedmý: Manga, kterou můžeš číst pořád dokola
To je dost těžká otázka, protože to jsou víceméně všechny mangy, které jsem hodnotila 8/10 a víc, protože ty, které mě zaujaly si rozhodně zaslouží mou pozornost a to abych si je někdy přečetla znovu.