Deset autorů od kterých jsem přečetla jen jednu knihu, a musím si přečíst další

20. ledna 2015 v 16:40 | Denisa Kwapulińská |  Top Ten Tuesday

Takových autorů mám! Vlastně skoro od každého autora mám přečtenou jen jednu knihu nebo maximálně dvě, proto mám na svém listu opravdu přecpáno. Pokusím se tedy vybrat ty, kteří mě nejvíc zaujali. Pořadí je náhodné.


1) John Grisham. Přečetla jsem od něj jen Vyvolávače deště, ale jeho styl mě dost zaujal. Thrillery mám ráda a tenhle styl mi není cizí, krom toho má na svém kontě neuvěřitelné množství zajímavých knížek. Spousta jeho knih byla zfilmována, takže se vlastně docela těším až si od něj zase něco vyberu.

2) Isaac Asimov. Jeden z nejznámějších scifistů, autor nejenom mnoha známých knih či povídek, ale i tří zákonů robotiky. Četla jsem jen Nemesis, ale ta mě opravdu zaujala a navnadila na jeho další práci, hlavně se chci dostat ke knížce Já, robot.

3) Colin Falconer. Autor historických knih. Jeho Lovci perel mě naprosto uchvátili a dostali. Nejen svým propracovaným příběhem, ale i prostředím a postavami. Jelikož historii miluju, plánuju si od něj přečíst víc.

4) Bernard Cornwell. Další autor který se uchyluje do historie. Po přečtení Svatyně jsem si koupila pár jeho knih ze série Uhtred z Bebbanburgu v angličtině, protože takhle ranné anglické dějiny mě upřímně moc zajímají. Nicméně abych byla upřímná, všechny jeho série se zabývají velice zajímavými historickými obdobími.

5) Alexandre Dumas starší. Tohle přiznání je trochu ostudné, protože ano, četla jsem od něj zatím jen jednu knihu, a to fantastického Hraběte Monte Crista. Jeho styl mě však uchvátil natolik, že jsem si jistá, že sjedu veškerou jeho tvorbu.

6) Andrzej Sapkowski. Zmije sice nebyla kniha která by mě nějak zvlášť uchvátila, ale spíš se třepu na Zaklínače, který patří mezi ikony polské fantasy.

7) Arnaldur Indridason. Severská, v tomto případě islandská, krimi mi vždycky byla dost blízká. Přečetla jsem zatím jen jednu knížku Erlendurské série, a to Dech smrti. I když to nebylo úplně nejlepší, rozhodně se chci seznámit s jeho celým dílem.

8) Walter Scott. Další klasický autor. Kenilworth se mi moc líbil, nejen kvůli prostředí (hold Anglie no), ale i pro dobrý styl, tudiž ani jeho další knihy nemůžu vynechat.

9) George R.R. Martin. Dnes velice slavný autor o kterém pravděpodobně jen málokdo ví, že začínal se sci-fi. Právě takouvouto knížku, Tuffova dobroduržství, jsem četla a nemůžu si vynachválit. Jestli jsou Hry o trůny jen zpolovic tak dobré, mám se na co těšit.

10) Dean Koontz. Upřímně Bezmoc byla kniha která se mi příliš nelíbila, ale vzhledem k tomu jak pozitivní názory na jeho dílo jsou pořád uvažuju, že bych mu přece jen ještě měla dát šanci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hanyuu Hanyuu | Web | 21. ledna 2015 v 12:55 | Reagovat

Co se týče toho Zaklínače, tak na toho se třepu taky. Četla jsem jen první díl a protože si k němu chci sehnat jen takové vydání, které se mi bude hodit a zároveň za nějakou rozumnou cenu, strašně se to táhne. Ale tuhle sérii bych fakt ráda dočetla, protože už ten první díl byl opravdu skvělý.

2 Denisa Kwapulińská Denisa Kwapulińská | E-mail | Web | 22. ledna 2015 v 18:47 | Reagovat

[1]: Hold není nad čistokrevnou, plnohodnoutnou fantasy. Zatím jsem na něj slyšela jen samou chválu, tak uvidím...

3 Detrice Detrice | Web | 18. července 2017 v 22:05 | Reagovat

Každý z nás tak či onak aspoň raz tvárou v tvár s akciami, ktoré sľubujú veľké ocenenie - televízory, autá, chladničky alebo iPhone5S. Ale je to naozaj - získať zdarma iPhone? Podrobnosti WEB!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama