Deset knížek vydaných roku 2014, které jsem si chtěla přečíst, ale nedostala jsem se k nim

13. ledna 2015 v 16:04 | Denisa Kwapulińská |  Top Ten Tuesday

Minulý rok vyšla spousta úžasných nebo zajímavých knih, které jsem si chtěla přečíst, ale bohužel jen málokdy jsem měla možnost se k novinkám dostat. Ať už kvůli tomu, že byly drahé nebo v knihovnách beznadějně vypůjčené. Rozhodně by se takových našlo víc, ale všechny by se sem nevešly, takže jsem vybrala ty co mi jako první přišly na mysl. Pořadí je náhodné a počítám jen knihy co vyšly v češtině.
1) Doktor Spánek (Stephen King): Danny dospěl, ale i přes to, že si slíbil, že se vyvaruje alkoholu, kvůli tomu jak jeho otec skončil, se mu to příliš nezdařilo. Nakonec se ale pokusil začít znovu a to v malém poklidném městečku, kde se rozhodl pracovat v domově důchodců. Na pokračování hororového Osvícení jsem se vážně třepala, protože je to jedna z mých nej Kingovek, ale od koupi mě tak nějak odradily záporné recenze, no a v knihovně jsem se k tomu už nedostala. Ale rozhodně si ji musím přečíst.

2) Volání Kukačky (Robert Galbraith alias J. K. Rowlingová): Slavná modelka vypadne z balkónu a nikdo nepochybuje o tom, že se jednalo o sebevraždu. Její bratr má pochybnosti a tak najímá soukromého detektiva, který odhaluje skryté souvislosti. Detektivky miluju a jelikož Harry Potter patří mezi jedny z mých nejčtenějších a nejoblíbenějších knih, byla jsem na další dílo slavné spisovatelky opravdu zvědavá. Bohužel mě odradila vysoká cena a pak už jsem se k tomu nedostala.

3) Selekce (Kiera Cass): Selekce je šance pro dívky jak utéci od jejich nespokojeného života, vyhrát srdce prince Maxona a být obklopena bohatstvím. America se zprvu nechce soutěže zůčastnit kvůli lásce k Aspenovi, ale když potká prince změní své plány. Cover má tahle kniha vážně krásný a byl kolem toho děsný humbuk, tak jsem se rozhodla že si to přečtu abych věděla proč, ale podle recenzí a anotace mi to zní jako další romantická blbůstka, takže uvidím kdy se do toho vlastně pustím.

4) Dračí oči - Čarodějka (Kristina Hlaváčková): Princezna Elena není jednou z těch tuctových princezniček, právě naopak. Nejradši by dny trávila se svými bratry na cestách za dobrodružstvími. Šance jak změnit svůj život se jí dostává když potká draka Ašraka, musí oputit domov a vycestovat za elfy. Do téhle knihy jsem se chtěla pustit kvůli tomu, že se jedná o českou tvorbu a ta by se prostě podporovat měla, nicméně jsem do toho nakonec nešla, protože se jedná o sérii a já jsem neměla náladu čekat na pokračování.

5) Mrtvý na Pekelném vrchu (Juraj Červenák): Historická detektivka s mysteriózními a špionážními prvky. Joachim Stein, drsný válečný veterán, a Matěj Barbarič, učený diplomat, musí vyřešit vraždu šlechtice i pokus o velezradu. Od Červenáka jsem nějaké ty knihy četla a podle mého zvláda historické téma na jedničku, proto mě nadchlo, že vydává tuhle sérii. Ale jak to znáte, napůjčíte si hromady knih, hromady jich kupujete a pak nemáte prostě čas.

6) In Nomine Sanguinis (Miroslav Žamboch): Oziáš Rys se po letech u britských speciálních jednotek vrací domů, jen aby zjistil, že jeho rodina z beskydských kopců, se kterou se už léta neviděl, potřebuje pomoct. Žambochovy knihy mám ráda, už jenom pro jeho zvláštní hrdiny a soubojový styl, krom toho se jedná o další knihu v sérii Klanové války, jehož prvním dílem je Visio in extremis, který mi sedí doma na poličce, jenže... Tak nějak jsem se nemohla rozhodnout mezi touhle knížkou a loňským Ve službách klanu, no a pořád nemůžu XD

7) Hvězdy nám nepřály (John Green): Hazel Grace má rakovinu štítné žlázy a pomalu umírá, v podpůrné skupině se však setká s mladíkem Gusem, který boj s rakovinou vyhrál. Tak nějak si padnou do oka, tráví spolu hodně času, zažívají různá dobrodružství, zatímco jejich čas pomalu odtikává. Opět kniha kolem které byl děsně velký boom, zaujal mě dramatický prvek, ale nevím nevím, ty negativní recenze, které jsem četla, mě spíš utvrzují v tom, že se mi to líbit nebude.

8) Plástev v ohrožení (Josef Pecinovský): Další kniha ze sci-fi série Plástev. Kastor Clark dokázal uniknout z plástve a teď žije venku mezi svobodnými lidmi. Jenže plástvi hrozí smrtelné nebezpečí a tak se bude muset vrátit a zachránit situaci. Tři předchozí knihy mám doma, ale zatím jsem se k nim nedostala, takže bych se do téhle ani pustit nemohla. XD

9) Saeculum (Ursula Poznanski): Parta dobroduhů se vydává do lesa hrát si na středověk, jenže místo kde se usídlí je prý prokleto a samotný les je tajemnější a děsivější než se na první pohled zdálo. Mám půjčený Erebos, na který jsem viděla spoustu pochvalných recenzí a jakmile jsem uviděla, že od téhel autorky vyšla další kniha, chtěla jsem se do ní pustit, přece jenom anotace i obálka jsou skvělé, ale prostě ten čas, ten zpropadený nedostatek času.

10) Etiketa a špionáž (Gail Carriger): Trochu jiný penzionát. On ten název mluví za všechno. Sofronie je poslána do dívčího penzionátu aby se z ní stala dobře vychovaná mladá dáma, ale krom toho, že se učí takovým těm obyčejným očekávaným věcem, se vyučuje i spousta jiných neotřelých věcí. Já mám osobně strašně ráda knížky Harrypotterovského stylu, tedy ze školského prostředí, s nadpřirozenem a proto mě Etiketa zaujala. Bohužel jsem se k ní nedostala nejen z nedostatku času, ale i proto, že jsem zjistila, že je to série a já je vždycky nejraději čtu najednou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama