Knihovna 2

27. ledna 2015 v 12:28 | Denisa Kwapulińská |  Pravidelné návštěvy knihovny
Zdravím,
tak jsem včera zase byla v knihovně. Přesněji řečeno v obou, jak Rožnovské tak Meziříčské, protože jsem ráno musela jet do Valmezu něco vyřídit a vzala jsem to cestou. Upřímně jsem si řekla, že už si nesmím knížky půjčovat či brát (jsou tam volné odběry vyřazených knížek), ale jako vždy jsem neodolala. No i tak se musím příště opravdu udržet, protože si nemůžu dovolit jít zase o takového extrému jako nedávno: 36 půjčených knih! Já vím, jsem cvok, ale nedokážu odolat XD
Takže i když jsem si ve Valmezu nic nepůjčila, odnesla jsem si jednu knížečku a to sbírku sci-fi povídek Experiment člověk. Co se mi na téhle sbírce líbí je to, že se spíš jedná o krátké novely, protože nejmenší počet stránek je třicet a nejvíc skoro dvě stě. Já totiž příliš velký fanda krátkých povídek nejsem a jen málokterá mě dokáže zaujmout, to musí hold napsat někdo kdo to opravdu umí aby mě cca během 10-20 stránek zaujal a nadchl.


No a v Rožnově jsem se bohužel rozšoupla. Je sice pravda, že dopůjčit si psolední tři díly Upířích deníků jsem měla v plánu, takže to defakto nemusím započítávat, ale nabrala jsem si další tři z volného odběru. Únos-Katriona od R.L.Stevensona, Čtyři klíče od Michaela Crichtona a Temný obraz od Philipa K. Dicka.
Se Stevensonem mám zkušenosti díky doktoru Jekyllu a pánu Hydeovi a upřímně se těším co nabídne v téhle knize, protože má docela dost hezké ilustrace.
Crichton je známý scifista a jeho knihy se mi moc líbily, takže i když jsou Čtyři klíče jen o Velké vlakové loupeži jsem si jistá, že mě svým stylem nezklame.
No a Temný obraz je přímo kultovní práce dalšího scifisty Dicka, tedy hned vedle Blade Runnera či Minority Report. Nevzít a nepřečíst by byl hřích.


Jo a úplně jsem zapomněla na pátek minulého týdne! Tehdy jsem taky byla v knihovně a samozřejmě jsem si sebou odnesla nějaké úlovky. Takže, co se týče půjčování, vybrala jsem si dystopickou trilogii Delirium od Lauren Oliver. Covery mě sice nijak neoslnily, ale hodně jsem o tomhle četla a taky jsem měla chuť na nějakou dystopii, protože jsem teď hodně četla fantasy. No a doufám, že to bude stát za to, protože anotace zní zajímavě.


Z volného výběru jsem si vzala čtveřici knížek. A to Tři lásky od A.J.Cronina, Dveře do léta od Roberta Heinlena, Osadu Havranů od Eduarda Štorcha a Tápání od Lu Süna.
Od Cronina mám doma už Velkou neznámou a tak jako vždycky se na klasiku těším. Od Heinlena jsem četla jednu knihu, ale docela se mi líbila, takže proč nezkusit něco dalšího? Co se týče Štorchovek, jako dítě jsem je zbožňovala a i teď je dokážu ocenit, krom toho mám takový pocit, že Osada je i zfilmovaná a že se mi strašně líbila. No a nakonec, Tápání, z čínskou tvorbou nemám skoro žádné zkušenosti a řekla jsem si, že bych to měla zkusit. Za zkošku nci nedám, že? XD


No, zase jsem toho nabrala až hrůza, ale vážně příště ani jedna kniha, ani jedna!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mersmerize Mersmerize | Web | 27. ledna 2015 v 12:32 | Reagovat

Já myslím, že je super když lidi v téhle době čtou a hlavně ty mladší - dá to člověku hrozně moc, víc než sledování seriálů a filmů (i když proti tomu taky nic nemám). :)

2 Denisa Kwapulińská Denisa Kwapulińská | E-mail | Web | 27. ledna 2015 v 12:49 | Reagovat

[1]: No, pro mě je čtení přirozenost už odmala, místo panenek jsem si hrála s knihami XD Jo, čtení toho člověku dává hodně, obzvlášť klasika, pro kterou mám slabost.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama