Letem obálkovým světem 1

4. ledna 2015 v 17:07 | Denisa Kwapulińská |  Letem obálkovým světem

Procházením goodreadsu a nebo jen čistě knihkupectvími jsem narazila na spoustu knížek s nádhernými obálkami, ať už zcela novými či staršími. Toto meme, na které jsem narazila na stránce Book for soul, tea for body, mě inspirovalo k tomu se s vámi o nejkrásnější úlovky podělit. Aby to nebylo jen tak, pokusím se ke každé obálce napsat i něco o knížce a svůj dojem z ní.


1) After the Snow (S.D. Crockett): Postapokalyptická Young-Adult dystopie, ve které svět uvázl v něčem co by se dalo označit za další dobu ledovou. Willo a Mary jsou ztraceni v krajině ledu a sněhu. Musí přežít, musí najít své rodiny a musí je zachránit. Obálka mě upoutala hned na první pohled. Možná jsem se už zmiňovala, že mezi mé oblíbené patří většinou ty nejjednodušší, tenhle pohled do koruny stromů, je jako poslední pohled na svět před smrtí. A to mě prostě zasáhlo.

2) The Obsidian Blade (Pete Hautman): První část sci-fi Young-Adult trilogie, ve které sledujeme příběh mladíka Tuckera, který je schopen cestovat časem. Obálka je hodně zvláštní s hodně temným nádechem a takové mám prostě ráda.

3) Ashen Winter (Mike Mullin): Druhá kniha trilogie Ashfall, opět apokalyptické/postapokalyptické téma. V prvním díle jde o to, že si hlavní hrdina Alex žije svůj poklidný život, ale jen do té doby než vybuchne sopka pod Yellowstoneským národním parkem. Druhý díl je pokračováním jeho života po katastrofě. Samotná obálka na mě působí dost emociálně a k tématu knihy se rozhodně hodí.

4) Out of the Ashes (Lindsey Fairleigh a Lindsey Pouge): Poslední kniha trilogie The Ending, myslím, že už samotný název objasňuje, že opět půjde o postapokalptično. Zoe Cartwrightová je společně s Dannim O'Connerem jednou z mála přeživších tzv. Virusu, který změnil celý svět. Ale teprve po Konci všeho začíná opravdový boj o přežití. Opět nádherný výhled na oblohu a stromy, trochu podobná obálce hned první knize kterou jsem tu vybrala, ale abych pravdu řekla, líbí se mi obě dvě a nedokázala bych se rozhodnout, která je hezčí.

5) Keeping Never (C.M. Stunich): Třetí díl temné romantické trilogie Never Say Never. Never má problém, nikdy si nedokáže najít nějakého příjemného kluka, spíš naopak. Ty McCabe ji nemůže vystát, ale postupně se mezi nimi vytváří prazvláštní vztah. Takovou knížku bych si ani nikdy nepřečetla, ale obálka je nádherná, i když můra ve mě spíš evokuje něco hororového než nějaký podivuhodný vztah, nejpíš, plný násilí a sexu.

6) Allure (Nina Lane): Druhý díl romanticko/erotické trilogie Spiral of Bliss. Vztah Olivie a Deana byl plný vášně, ale tři roky po jejich svatbě začínají na povrch vyplouvat nepříjemná tajemství. Cover s nádherně modrým motýlem sedícím na knize, že by představoval prchavost a pomíjivost?

7) The Briefcase (Hiromi Kawakami): Tsukiko žije nudným osamělým životem do té doby než potká svého starého učitele ze střední školy. Pomalu se mezi nimi formuje vztah. Další obálka se stromy, tentokrát laděná do mrazivě modré. Obávám se, že jsem se nakazila zimním veselím.

8) Villain (Shuichi Yoshida): Temná noirová detektivka, která rozplétá příběh několika lidí točících se kolem vraždy mladé obchodnice. Revolver zkonstruován z lidských kostí? Morbidní? Za mě rozhodně úžasný a originální nápad! Už teď chci tuhle knihu mít doma.

9) Half-Blood (Jennifer L. Armentrout): První kniha fantasy série Covenant. Alexandria je poloviční Hematoi, což jsou jedinci, kteří vznikli skřížením lidí a bohů. A má na výběr jen dvě věci, buď se stát lovcem a zabijákem démonů a nebo sližebníkem čistokrevných. Jako by to nebylo málo je tajně zamilovaná do čistokrevného Aidena, k její smůle je vztah mezi čistokrevnými a polovičními zakázán. Ač fialová nepatří mezi mé oblíbené barvy, tahle obálka je prostě tak dobře udělaná, že jsem ochotna tento fakt opominout, kontrast bílé a fialové je tady prostě zatraceně nádherný.

10) Die for Her (Amy Plum): Novella z fantasy trilogie Revenants. Poté co Kateiny rodiče zemřeli při tragické havárii, přestěhovala se do Paříže aby mohla začít nový život. Tam ale narazí na Vincenta, který je revenantem, nemrtvou bytostí, jehož osudem je znovu a znovu umírat aby zachránil životy ostatních. Opět fialová, ale dokázal by někdo odolat kouzlu Eiffelovy věže v zapadajícím slunci?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama