Letem obálkovým světem 2

11. ledna 2015 v 19:26 | Denisa Kwapulińská |  Letem obálkovým světem

Další část obálek, tentokrát jsem se je pokusila barevně sladit.1) Acacia (David Anthony Durham): Epická, hutná fantasy trilogie ve které se nacházíme v království Accacie, kterému vládne vdovecký král Akaran. Jeho říše prosperuje a všichni žijí v míru, jenže pod pokličkou se nachází pašování drog a otroctví, když se však Akaran rozhodně s těmito nekalými činnostmi skončit, zjišťuje že mu v cestě stojí mocní protivníci. Z řiše Mein na něj byl vyslán vrah a zatímco se král snaží ze své smrtelné postele uchránit své potomky, jeho zemi zachvátí války. Obálka se mi strašně líbí, výběr barev (žluto-oranžovo-červená) a jejich přechod i písmo slibuje něco hodně drsného, sice by mi to víc sedlo k něčemu postapokalyptickému, ale kdo ví.

2) Half Bad (Sally Green): Fantasy série o mladíku Nathanovi, který žije zavřený ve vězení, protože se narodil bilé čarodějce a černému čaroději, přičemž tyto dvě frakce mezi sebou odjakživa bojují a bytostně se nenávidí. Aby přežil musí utéct a vyhledat svého otce. Cover je přesě tím co mám ráda, černo-červený a jednoduchý. Já jsem prostě na kombinaci těhle dvou barev strašně zatížená XD

3) Carpathia (Matt Forbeck): Hororová fantasy. Poté co byli přeživší z Titanicu vyzvednutí Carpatií si mysleli, že jejich hrůza konči, to se ale strašlivě mýlili, protože na lodi na ně číhá něco nebezpečného a hladového. Zakrvácená, ušmudlaná obálka přesně koresponduje se svým hororovým tématem takže bych očekávala zombíky a nebo upíry.

4) Outpost (Adam Baker): Hororová postapokalyptická dystopie. Patnáct unavených lidí pracujících na staré ropné plošině v severním ledovém oceánu se nemůže dočkat až se vrátí domů, bohužel zatím svět pohltila nebezpečná epidemie a tak se z očekávaného návratu stane boj o přežití v arktické zimě. A nemoc se pořád šíří. Lidské osoby, postavy či obličeje na coverech většinou nemusím, ale pár vyjímek se přece jenom najde. Tahle má v sobě sílu a dýchá na mě z ní neuvěřitelné zoufalství.

5) Reboot (Amy Tintera): Dystopie. Mladičká Wren zemřela ale po 178 minutách zase oživla jako silnější, rychlejší a odolnější bytost avšak bez emocí. O několik let později slouží v polovojenské jednotce a jako zkušená bojovnice cvičí nováčky. Do jejího područí se dostane i Callum, který oživl po pouhých 22 minutách a tudíž je nejvíce lidský. Jeho otázky, chování i celková pomalost jí vyvádí z míry, na druhou stranu se s ním cítí zase jako živá bytost. Pokud ale bude Callum opakovaně dělat problémy a neposlouchat rozkazy bude ho muset zlikvidovat. Cover je prostě super, žádný zbytečný barvy, obrázky, nic, prostě jednoduše červená a černá, která mě upoutala hned na první pohled.

6) Sběratel kůží (Jeffery Deaver): Série detektivek s kvadruplegickým kriminalistou Lincolnem Rhymem a jeho asistentkou Amelií Sachsovou. Ve Sběrateli hledají vraha, který se inspiroval jejich úplně prvním případem. Mnohonožka (nebo stonožka?) si mě okamžitě získala, protože tahle série většinou neměla pěkné obálky, ale tuhle knihu prostě musím mít doma.

7) The Magician King (Lev Grossman): Druhá kniha v urban fantasy sérii The Magicians. Quentin Coldwater je geniální středoškolák, který je však tajně zatížen na knížku z dětství. Vše se trochu mění když se přihlásí na školu v New Yorku, kde se vyučuje magie, ta však Quetinovi nepřínáší radost, kterou by chtěl. Ukáže se však, že jeho vysněný svět z knížky, Fillory, existuje. Překrásná kresba stromu laděná do oranžovo-červené, nedokážu se na to vynadívat, i když netuším co bych podle coveru měla očekávat.

8) Them or Us (David Moody): Poslední díl hororové postapokalyptické trilogie Hater. Danny McCoyne žije ve světě ve kterém lidé záhadně zešílí a stanou se zničehonic agresivními. Nezáleži na věku, pohlaví či barvě pleti, každý se může stát Haterem, nebo jeho obětí. Danny se proto rozhodne najít pro svou rodinu místo kde by se mohli ukrýt a v klidu tam vyhrocenou situaci přečkat. Otázkou je: utečou tak před nebezpečím a nebo se do něj dostanou? Co víc chtít od obálky knihy, která se jmenuje Oni nebo My? Skvěle rozložení, barvy i nálada, která rozhodně souhlasí s dějem knihy.

9) Twilight (Stephenie Meyer): Romantická fantasy série. Isabella Swanová se čerstvě přestěhovala do věčně zamračeného a nudného městečka Forks, vše se ale mění když narazí na tajemného mladíka Edwarda Cullena. Viděla jsem spousty coverů, ale tenhle se mi ze všech těch Twajlajtích hrůzostrašností líbí nejvíc. Opět vyhrála jednoduchost a barvy.

10) Unwanted (Kristina Ohlsson): Mysteriózní detektivka ze série Frederik Bergman a Alex Recht. Malá holčička je unesena ze zalidněného vlaku a přesto si jí ani jejího únosce nikdo nevšiml. Zpočátku případ vypadá poměrně rutině, ale když je dívenka nalezená mrtvá s nápisem unwanted na čele, vyklbe se z toho honba za brutálním vrahem. Obálka na mě působí děsivě a dost emotivně + jako vždy se tu nachází má oblíbená kombinace barev.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama