Únor 2015

Nespoutaná

26. února 2015 v 20:22 | Denisa Kwapulińská |  Knižní


Původní název: Boundless
Autor: Cynthia Handová
Překladatel: Ivana Svobodová
Nakladatelství: CooBoo
Typ: Pevná vazba
Počet stran: 344
Datum vydání: 2013 v ČR (2013 v U.S.A.)
Žánr: urban-fantasy, Young-Adult, romantika, nadpřirozeno, tajemno, andělé, démoni

Clara začíná svůj vysokoškolský život, ale jestli si myslela, že bude konečně mít možnost být normální, hodně se mýlila. V nových vizích ji ochromuje strach a bolest, a je jasné, že na ni i její přátelé číhá obrovské nebezpečí. Krom toho ji na každém kroku pronásleduje černý havran, Samjeeza. Je on tím nebezpečím? A dokáže se někdy usmířit s Jefferym, který se vydal svou vlastní cestou? A jakou roli v tom všem má Angela?

Třetí a poslední díl trilogie Nadpozemská mě vlastně trochu překvapil. Celkově vzato má tahle série vzestupnou kvalitu, i když pořád nemůžu tvrdit, že by to byla nějaká moje srdcovka. Přesto, že Nespoutaná na začátku poněkud tápe a zase docela dost trvá než se příběh rozjede, celkově vzato je přece jenom svižnější, zábavnější, akčnější a napínavější. Upřímně mě tak trochu zajímalo jak se to vyvrbí a jestli se vůbec dočkám odpovědí na své otázky. Těch se mi ale nakonec bohužel nedostalo, takže jsem byla na druhou stranu i docela dost zklamaná, protože právě tenhle díl měl velký potenciál být opravdu skvělým zakončením a možná bych kvůli tomu měla tuhle sérii i ráda.

Claru jsem nikdy nějak zvlášť nemusela (díky mojí alergii na naprosto dokonalé, chytré, silné postavy), ale tady konečně už tolik nemluvila o tom jak je oproti lidem silnější, rychlejší a tak dále, prostě se jako postava trochu vyvinula. Vyjádření jejich pocitů mi přišlo komplexnější a reálnější, hlavně kvůli tomu, že byla víc zaměřená i na ostatní než jenom na sebe. Ale abych ji pořád jen nechválila, stále dělá tak hloupé chyby, že mi to občas lezlo na nervy (používání svých schopností na veřejnosti, ignorování některých do očí bijících problémů atd.). Co mě ale opravdu nadchlo je jak moc prostoru dostala Angela. Předtím to byla jen taková informativní složka k hlavní hrdince kdy sršela spoustou různých poznatků, no v Nespoutané její postava dostává nečekaně velkou roli, vlastně se to všechno víceméně točí jen kolem ní, a to mi prostě sedlo víc než zase majoritně řešit osudový vztah ClaraxChristianxTucker. Naopak mě mrzelo další opomíjení Jefferyho, ten kluk mi byl od začátku hodně sympatický, vždycky jsem se o něj zajímala víc než o Claru, ale on je prostě chudák neustále jen někde v pozadí. A pak je tu Samjeeza, tohle Černé křídlo mám v hledáčku už od Nadpozemské a líbí se mi, že i jeho role postupně narůstá. Je to postava kterou jsem strašně litovala, s kterou jsem soucítila a které jsem přála něco lepšího. Každou část s ním jsem si vychutnávala a čekala jsem až se o něm dovím další střípek z minulosti. Je obrovská škoda, že jeho příběhová linka nebyla využita naplno.

Jak už jsme se zmiňovala, příběh nebyl využit do poslední kapičky toho co mohl nabídnout. Clara i spol sice porazili nějakého toho nepřítele, ale vzápětí je to až příliš rychle utnuto nechutně přeslazeným happyendem a odpovědi na otázky taky nikde. Proč mají vize? K čemu to všechno vede? Bude někdy nějaký závěrečný boj Dobro vs. Zlo? A co bůh? Co Samjeeza, Michael a Clařina máma?? Stále tak nějak nechápu jak ten svět andělů, vizí a Černých křídel funguje. Asi jsem čekala až moc epické zakončení a toho se mi bohužel nedostalo.

Tradiční česká obálka opět nepatří mezi ty nejhezčí, víc se mi líbila podzimně laděná anglická verze a nebo ještě ta německá (třetí obrázek dole). Na druhou oproti dánské verzi (uprostřed) jsme na tom ještě pořád docela dobře. Ta už mi příjde až moc obyčejná a nudná.


Hodnocení: 6,5/10
Hodnocení obálky: 2/5
Zasvěcená


Vlčí princezna

25. února 2015 v 17:48 | Denisa Kwapulińská |  Books in my thoughts/Knihy v mých myšlenkách

Původní název: The Wolf Princess
Autor: Cathryn Constableová
Překladatel: Veronika Lásková
Nakladatelství: Mladá fronta
Typ: Pevná vazba
Počet stran: 264
Datum vydání: 2013 v ČR (2012 v Anglii)
Žánr: pro děti, tajemno, dobrodužství


1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Zaujal mě název, protože vlci patří mezi jedny z mých nejoblíbenějších zvířat, a samozřejmě také anotace, tak jsem prostě byla zvědavá.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Vlčí princezna (ne, fakt, ten název opravdu mluví za vše)

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Chjo

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
No, s postavami se ztotožnit nedokážu, jsou hodně jednoduše a plytce podané. Asi bych nechtěla být Annou Fjodorovnou, dělat ze sebe někoho kým nejsem, to bych asi se svou originálností nepřežila. Ale líbilo by se mi být Vlčí princeznou, mít smečku ochranitelských vlků by asi byla paráda.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Postavy, i když byly jednoduché a poměrně nalajnované (otrhaný sirotek, šprtka, primadona...), tak se mi vlastně docela líbily a nijak mi nevadily.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Zbytečné natahování děje, které vede k jeho nudnosti. Je to škoda.

Hodnocení: 6/10
Hodnocení obálky: 3/5Mayské proroctví: Zápas o osud lidstva

23. února 2015 v 20:15 | Denisa Kwapulińská |  Knižní

Původní název: Prophecy of Days - Book One: The Daykeeper's Grimoire
Autor: Christy Raedeke
Překladatel: Drahomíra Michnová
Nakladatelství: FRAGMENT
Typ: Měkká vazba
Počet stran: 318
Datum vydání: 2012 v ČR (2010 v U.S.A.)
Žánr: Young-Adult, tajemno, thriller, nadpřirozeno, sci-fi


Otec Cathy Mac Firelandové zdědil nádherný hrad na malém ostrůvku ve Skotsku, a proto se tam celá rodina přestěhuje aby popřemýšlela jak s dědictvím naložit. Shodou okolností Cathy ve svém pokoji naráží na tajnou místnost, která je plná podivných znaků. Ze zvědavosti se je rozhodne rozluštit a zjišťuje, že je součástí jakéhosi dávného proroctví. To odstartuje vlnu událostí, které vedou nejen ke konfliktu s nebezpečnou organizací, ale i ke zjištění, že na ni závisí osud celého lidstva.

Od téhle dvojdílé série jsem toho moc neočekávala, i když mě samozřejmě mayské téma hodně zaujalo, no po souhrném úvodu, kdy nam hrdinka v krátkosti sdělí několik základních informací, jsem věděla, že tohle nebude šálek mého čaje. I když nápad je to zajímavý, nebyl mi ten začátek vůbec sympatický a po jeho přečtení jsem měla chuť knihu odhodit do kouta. Nicméně je pravda, že nás tím autorka varuje, že je její kniha plná těch nejklišovitějších klišé, za co bych ji asi měla dát bod k dobru.

Hans Zimmer - The Electro Suite (The Amazing Spiderman 2 OST)

23. února 2015 v 19:14 | Denisa Kwapulińská |  Hudba/O.S.T. = vše co mě inspiruje
Pan Zimmer prostě hudbu dělat umí!


Kapitola 3.

23. února 2015 v 11:26 | Autor: Kate Thompson, Překlad: Denisa Kwapulińská |  Stvoření noci

Po dlouhé době jsem se rozhodla vrátit k překladu.
Co nového v rodině? Bobby má plán úniku.

Moje nové e-booky 2

21. února 2015 v 17:46 | Denisa Kwapulińská |  My new E-books

Od minula, kdy jsem si stáhla čytři e-booky, neuplynulo mnoho času a já si jich doteď pořídila opravdu spoustu. Nějak jsem tomu stahování propadla, ale možná je to i tím, že se jedná o knihy v angličtině (hrozně ráda čtu v aj) a těch doma moc nemám, a když už jsou k sehnání, levné zrovna nejsou. Takže proč ne něco zadarmo?


1) Ashes of Dearen (Jayden Woods): Fantasy. Dearen je malinkaté královstvíčko, ale díky tomu, že jako jediné produkuje safru, prášek štěstí, je nejbohatším a nejmocnějším. Princezna Fayr je připravována na to, že se od svého otce dozví jakým způsobem se safra vyrábí, protože je jediným člověkem, který tajný recept zná, ale když je zabit, musí se Frey vydat na cestu aby zachránila své království dřív než se zásoba safry nepříjemně ztenčí.

2) Dream Magic: Awakening (Dawn Harshaw): Young-adult fantasy. Erica trápí strašlivé noční můry, proto se rozhodne zaobírat magií, ale pomůže mu v jeho boji proti strachu?

3) Endurance (T.J. Blake): Postapokalyptické. Londýn jako takový skončil, všude leží mrtvá těla a je nepříjemné ticho. Tom Williams nemá tušení co zkázu zapříčinilo, ale během boje o život se snaží dopátrat pravdy.

4) Forge of Stones (Vasileios Kalampakas): Ve světě, které je řízeno náboženstvím, dva lidé, rebel a mladý učedník hledají pravdu.

5) Godhunter (Amy Sumida): Mytologická fantasy, plná rozličných božstev, kteří mezi sebou válčí.

6) Kiera's Moon (Lizzy Ford): Kiera se znenadání a v šoku probouzí na vesmírné lodi a musí se poprat s tím, že ji její nejlepší kamarádka hledá jednu osobu a chce aby jí pomohla.

7) The Warlord's Secret (Lizzy Ford): Fantasy romantika. Země zmítaná válkou.

8) The Shadow Rises (K.S. Marsden): Čarodějnice jsou zlá a ohavná, nepřejicná stvoření. Nejlepší lovec čarodějnic Astley byl spolkem přizván aby je vymítal. Svým vlastním způsobem a vlastní cestou.

9) První dvě knihy ze série War of Gods - Damian's Oracle a Damian's Assassin (Lizzy Ford): Young-adult fantasy, opět mytologická o boji mezi dobrými a zlými bohy. Do kterého je připletená dívka Sofia, první orákulum po tisících letech.

10) První dvě knihy Rhyn trilogie - Kattie's Hellion a Kattie's Hope (Lizzy Ford): Když Kattie před vlastním prahem narazí na andělíčka a asistenta Smrti, má pocit že se zbláznila. Odstartuje se tím ale řada životu nebezpečných dobrodružství na jejichž konci čeká láska.


Kapitola 52. - Kvítí, vůl a Deidara

20. února 2015 v 19:07 | Denisa Kwapulińská, Etsuko a Argo |  Naruto: Charllee team


Děvčata a tým Kurenai se rozesadili na zemi a odpočívali, přece jen je ještě čekala cesta domů.

,,Mockrát vám děkuji, nevím co bych si počala kdybyste mi nepomohli," usmála se na ně Tatsuka.

,,Ale to nestálo za řeč," máchla Argo rukou.

,,Vy jste vlastně přišli kvůli otcově objednávce, že?" zamyslela se a poslala dalšího sloužícího pro přichystaný balík. ,,No, nechtěli byste s námi třeba něco pojíst než odejdete?" zajímalo ji.

,,Ne, my spěcháme, za chvíli musíme zase běžet," zakroutila Kurenai hlavou, přece jen to byla zásilka pro hokageho a čím rychleji to budou mít za sebou tím lépe.

,,Nuže dobrá, přesto pokud budete mít zase někdy cestu kolem jste u nás kdykoliv vítaní," přikývla nakonec, měla pocit že jim něco dluží a tohle bylo to nejlepší co jim mohla nabídnout. V tom se však kolem najednou objevila skupinka místních Anbu v jejichž středu stál muž se zakrytým jedním okem, nejspíš o něj někde přišel. Dívky zpozorněly kdyby jejich úmysly nebyly zrovna dobré.

,,Jmenuji se Aoi," vysvětlil muž když přistoupil blíže, ,,a jménem Mizukage bych vám chtěl poděkovat za záchranu pana Kanayamy, jsme vám velice zavázáni," jeho hlas měl příznačně uctivý tón přesto na něm bylo vidět že na ně pohlíží s jistou dávkou nedůvěry. Nebylo se však čemu divit mezi vesnicemi už od pradávna existovala jakási řevnivost a soupeřivost proto také vznikaly války. Ayame předstoupila před své společnice a hluboce se uklonila. ,,Vzkažte Mizukage - sama že nám bylo potěšením Vám pomoci," čímž si obě strany odbyly konverzační formálnost takže následující rozhovor byl poněkud uvolněnější. Muž se jich poptal na pár drobností a Ayame se nezdráhala odpovídat, tohle by sice jako jounin a tudiž velitel týmu měla odbýt Kurenai nebo Mishi ale protože Ayame udělala první krok nechaly ji v tom, krom toho to vypadalo že se dobře baví. Nakonec se s nimi Aoi rozloučil a společně s Anbu se zase vytratil, všem bylo jasné že veškeré poznatky z rozhovoru jde sdělit Mizukage, nejspíš i svůj názor na situaci. Komunikace mezi vesnicemi byla vždycky velmi choulostivou věcí.

,,Co kdybychom už šli?" nadhodila Argo do ticha které vzniklo jak všichni přemýšleli nad tím jestli je Mizukage nechá v klidu odejít a nebo na ně přece jen někoho pošle.

,,Ještě čekáme na Mishiho ne?" odpověděla jí Kurenai.

,,Však on trefí," máchla bezvýznamně rukou.

,,Budete z toho mít problémy," povzdychla si jen za tu dobu ji už došlo že přemlouvat je nemá cenu, ještě by je víc zatvrdila.

,,To je jedno, já už ho neponesu a Ayame ani Argo nebudou plýtvat chakrou kvůli jednomu člověku, navíc pro jedno kvítí slunce nesvítí a pro jednoho vola taky tráva neroste," pokrčila Arwen rameny.

,,Uděláme to jako posledně, prostě poběží za námi," uculila se Argo.

,,Nebylo by prostě lepší kdybychom jednou šli všichni pohromadě? Vracíme se z důležité mise," pokusila se Yuuhi ještě naposledy a nenápadně.

,,To bychom tam nedošly ani na soudný den!" fňukla Argo při té hrůzostrašné představě a opřela se o Ayame která ji začala utěšovat.

,,V klidu, my půjdeme napřed s balíčkem a oni pak dojdou," šeptala ji.

,,Žádné takové, za neuposlechnutí rozkazu svého senseie vás mohu klidně zabít," nakráčel tam umytý Mishi s odhalenou vrchní částí těla, měl na sobě spousty menších i větších jizev a kupodivu byl velmi pěkně vypracovaný, Ayame se při tom pohledu poněkud pozapomněla a měla co dělat aby stíhala polykat sliny.

,,My nejsme váš tým," namítla Arwen s Argo.

,,Ale to víte že jste!" usmál se škodolibě. ,,Hokage - sama vás ke mně přeložil a co Sarutobi - san řekne to platí," prohrábl si mokré vlasy. Obě dívky ho probodly vražednými pohledy.

,,Co kdybys zklidnila hormon?" sykla Arwen na slintající Ayame, protože ji její chování momentálně dost štvalo.

,,Já jsem v klidu," bránila se ublíženě.

,,To tedy nejsi, kdyby tvůj pohled uměl hýbat s věcmi tak tu Mishi už dávno stojí jak ho Pán Bůh stvořil," pošeptala ji Argo.

,,Vy naděláte," odsekla tiše.

,,Dobře, ale jak to uděláme?" ozvala se Hinata neobvykle směle čímž přerušila zatrvzelé mlčení mezi děvčaty.

,,Já ho tedy vezmu ale jestli mi jen jednou kecnete do způsobu cestování nebo do cesty, bez milosti vás mrštím o jakýkovliv strom a budou vás muset seškrabávat," řekla Arwen rozzuřeně.

,,Připravte se tedy na cestu," nakázal Mishi a konečně přes sebe něco přehodil takže se Ayame zase vzpamatovala.

,,Omyl pujdeme až Arwen bude chtít, ona je hlavní a ona udává tempo," zarazila ho.

,,Myslím že ten balíček bychom měli hokagemu už konečně doručit, to je to proč jsme sem vážili cestu," odpověděl ji s lehkým skřípáním zubů. Nakonec se tedy nějak dohodli, zbalili se a vydali se na zpáteční cestu.

The End of Mr. Y

19. února 2015 v 19:43 | Denisa Kwapulińská |  Knižní

Český název: Konec pana Y
Autor: Scarlett Thomas
Překladatel:
Nakladatelství: Canongate
Typ: Měkká vazba
Počet stran: 502
Datum vydání: 2006 v Anglii
Žánr: fikce, tajemno, sci-fi, romantika


Ariel Mantová si zvykla na život bez nějakého vážnějšího vztahu a jediné co ji naplňuje jsou její myšlenkové experimenty. Právě díky nim se dostala ke zmínce o tajuplné knize Thomase E. Lumase, Konec pana Y, o které kolují pověry, že je prokletá. Jaká je to náhoda, když narazí na jednu ze dvou existujících kopií! Ariel samozřejmě neváhá a musí si ji za každou cenu přečíst. Příběhem pana Y je zcela okouzlena a když naráží na tajuplný recept, který hlavního hrdinu knihy odeslal do jiné sféry bytí, je připravená ho vyzkoušet. Ale nejen že recept funguje, stává se zároveň i terčem agentů, kteří jsou schopni pro získání návodu úplně všeho.

This or That book TAG

18. února 2015 v 21:11 | Denisa Kwapulińská |  Výzvy, projekty
Na tento zajímavý TAG jsem, narazila na stránce Lucky knižní svět a nemohla jsem si ho nechat ujít. Mám se rozhodnout mezi dvěmi možnostmi, tak uvidíme jak to zvládnu.


1. Thriller nebo romantika?
To je dost jednoduché. Na romantiku nejsem, nebo spíš mám tendence narážet hlavně na tu špatnou, takže u mě jednoznačně vedou thrillery.

2. Vlastní knihy nebo knihovna?
No, je to naprosto úžasné mít kupu vlastních knih a pročítat je až do skonání, na druhou stranu nejsem tak bohatá abych si mohla pořídit všechny knihy, které bych chtěla, takže musím chodit i do knihovny. Tady se prostě nedokážu rozhodnout, protože obojí je pro mě nesmírně důležité.

3. Autor nebo autorka?
Tak na tomhle mi vůbec nezáleží, osobně je mi jedno jakého pohlaví autor je a ani se tím neřídím. Pro mě je důležitá anotace a žánr a popravdě mnohdy knižky kupuju aniž bych věděla kdo to napsal XD

4. Bichle nebo povídky?
Bichle! Nejsem příliš povídkový člověk, protože mám pocit, že se pořádný příběh nedá za pár stránek pořádně rozvinout (ano existují vyjímky ale ne moc). Místo toho si ráda slupnu nějakou tu 300 ale samozřejmě čím víc stránek tím lépe. I když je to samozřejmě dvousečná zbraň, když vás kniha nudí a čeká vás nějakých cca 500 stran je to na infarkt XD

5. Čeští autoři nebo zahraniční autoři?
Tohle je dost těžké. Dříve jsem české autory nečetla, ale pak jsem začala s Kulhánkem a uvědomila jsem si, že to byla děsná chyba. Od té doby jsem objevila spoustu úžasných českých (a pár slovenských) autorů. Nemyslím si, že bych se dokázala rozhodnout, protože obě skupiny mají svá pro i proti. I když mám samozřejmě víc načtených těch zahraničních ráda bych to těmi domácími dorovnala.

6. Twilight nebo Škola noci?
Eh, ani jedno jsem nečetla. Švanda co? Nicméně jsem viděla Twilight filmy a nemůžu říct, že bych z nich byla nějak odvařená, i když vyloženě odpad to taky nebyl.

7. Hlavní hrdinka nebo hlavní hrdina?
Další věc na které mi ani zbla nezáleží, protože upřednostňuji kvalitní příběh před čímkoliv jiným.

8. Realita nebo Fantasy?
Asi spíš ta fantasy, protože jsem věčný snílek.

9. Záporák žena nebo Záporák muž?
Tak to stoprocentně záporák chlap, na ty jsem zatížená. Nikdo se nedokáže vyrovnat sexy záporákovi s charismatem až na půdu.

Deset nejlepších historických knih

17. února 2015 v 19:26 | Denisa Kwapulińská |  Top Ten Tuesday

Historické romány či fantasy mám ráda, protože dějiny jsou tak trochu můj koníček, proto jsem se rozhodla vypsat deset mých nejoblíbenějších knížek, odehrávajících se v nějakém zajímavém historickém období...
Řazeno náhodně