Deset nejlepších historických knih

17. února 2015 v 19:26 | Denisa Kwapulińská |  Top Ten Tuesday

Historické romány či fantasy mám ráda, protože dějiny jsou tak trochu můj koníček, proto jsem se rozhodla vypsat deset mých nejoblíbenějších knížek, odehrávajících se v nějakém zajímavém historickém období...
Řazeno náhodně
1) Proměny (Ovidius): Tohle je spíš taková mytologická historie, i když poslední část se věnuje Caesarovi a jiným historickým faktům. Byť je to velice staré dílo, Ovidius disponuje neuvěřitelně čtivým stylem a protože mytologii miluju, zhltla jsem to jako nic.

2) Gejša (Arthur Golden): Příběh děvčátka Sajuri, kterou rodiče prodali aby se stala gejšou. Kniha která je založena na skutečném vyprávění a podle které byl udělán stejně skvělý film. Strašně se mi líbí to, že máme možnost nahlédnout pod pokličku života gejš, což rozhodně nebylo nic jednoduchého. A samozřejmě láska, kdo by nemohl Sajuri fandit?

3) Lovci perel (Colin Falconer): Kniha která vyličuje krutý a chamtivý svět lovců perel. Cameron je hnán touhou po největší perle, ale nepřeje mu štěstí. Úžasně drsný svět, krásná psychologie postav, velice smutný příběh a tragická láska.

4) Královnina noc (Grigol Abašidze): Pro mě se tato kniha odehrává v zcela nepoznaném místě, tím chci říct, že o historii Gruzie toho vím opravdu málo. Kniha je napsaná příjemným stylem a dokáže zaujmout.

5) Poslední konkubína (Lesley Downerová): Sotva se Sači stává konkubínou je šógun zabit a dvůr rozpuštěn, a tak ji nezbývá nic jiného než se poprat se situací, nalézt svůj vlastné osud a možná i lásku. Opět nádherně zpracovaný román, tentokrát z japonského prostředí (no těch tu bude ještě hodně). Postavy jsou příjemné, není nouze o nějakou tu akci.

6) Poslední kamikaze (Anatolij Ivankin): Příběh člověka, který byl vojákem v druhé světové a velel v táboře, kde se mladíci připravovali na svůj poslední let. Byl to hodně silný a emotivní zážitek.

7) Ulička tisíce květů (Gail Tsukiyama): Další zajímavý náhled na japonskou společnost, příběh dvou různorodých bratrů odehrávající se na pozadí druhé světové. Bylo zajímavé sledovat jak si každý z nich šel svou cestou, jak prožívali válku, své lásky, úspěchy a neúspěchy.

8) Slnko faraóna Achnatona (Bruno Tacconi): Tentorkát z egyptského prostředí, také velice zajímavé a dost uvěřitelně popsané.

9) Lidé z rodu Nire (Morio Kita): Rodinná sága líčící život jedné rodiny od začátku minulého století do konce 2. světové války. Opět japonsko (jo, jo, já jsem na tuhle zemi vedle Anglie zatížená no XD). Líbilo se mi jak umně autor popsal rozdíly generací, ať už zkostnatělost a přísné lpění na tradicích nebo odpoutávání se a nástup moderního myšlení.

10) Lidé v tógách (Vladimír Neff): Lehce detektivní děj, který se odehrává v Římě a v Pompejích v prvním století n.l. při kterém sledujeme eskapády, nešťastné náhody a příhody římského vojevůdce. Také poměrně dost dobře vylíčená doba a detektivní složka je jen takový příjemný bonus.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máte rádi historické knihy?

Ano 66.7% (2)
Ne 33.3% (1)

Komentáře

1 Nikol Nikol | Web | 17. února 2015 v 20:17 | Reagovat

A co teprv Komu zvoní hrana od Hemingwaye, to je teprv historický román ♥

2 Denisa Kwapulińská Denisa Kwapulińská | E-mail | Web | 17. února 2015 v 20:28 | Reagovat

[1]: Ten se chystám někdy v průběhu následujících dvou měsíců číst... je teda pravda, že jsem nějaké vysoce hodnocené romány vynechala (Hrabě Monte Cristo, Kennilworth, Dáma s kaméliemi, Otec Goriot), ale pikusila jsem se vybrat zase něco jiného, co tu pořád neomílám...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama