Letem obálkovým světem 5

15. února 2015 v 20:14 | Denisa Kwapulińská |  Letem obálkovým světem

Modrá je dobrá!!


Blueprints of the Afterlife (Ryan Boudinot): Postapokalyptická dystopie, ve kterém sledujeme životy několika lidí. Rozestavené město v modrém na bílém pozadí, co jiného by se hodilo k názvu?

Dark Life (Kat Falls): Dystopická postapokalyptická série, kdy svět zaplavila voda a lidstvo přežívá namačkáno na posledních kouscích souše, sleduje příběh mladíka Tye, který se chce ve svých osmnácti osamostatnit a žít ve vlastním, ale nastálá situace změní jeho život. Tajuplná medúza na modrém pozadí rozhodně souhlasí s názvem, a mě jakožto milovníka mořských tvorů rozhodně uchvátila.

Flora Segunda (Ysabeau S. Wilce): Kouzelná fantasy série o dívce Floře, která se ztratí ve vlastním domě jejž skýtá na tisíce místností. Při hledání jejich bývalého komorníka zařívá různá dobrodružství. Obálka na mě dýchá kouzly, tajemstvími a dobrodružstvími. Krásný kontrast dívky, světla i místnosti. Písmo je nerušivé.

Gravity (Melissa West): Dystopická trilogie o dívce Ari, která spatřila něco co by neměla, viděla totiž svého spolužáka Jacksona jak se vznáší nad postelí. Místo toho ale aby ji okamžitě zabil nebo ji nějak potrestal, ji poprosí aby mu pomohla nebo všichni na Zemi zemřou. Krásně modře vyvedený cover, líbí se mi nejen rozmístění a vyvedení písma, které rozhodně nepřekáží, ale i samotný obrázek planety.

Instruments of Darkness (Imogen Robertson): Detektivní historická série. Harriet Westermanová nalezne zavražděného muže, proto si jako pomocníka najme Gabriela Crowthera aby ji pomohl případ vyřešit. Ukáže se, že je vše mnohem zamotanější než si mysleli. Nádherná ornamentální brána schovaná v zeleni byl dobrý tah a barvy působí dost pochmurně, což se k detektivce docela hodí.

Never Never (Colleen Hoover): Romantika s kapkou tajemna. Dva lidé kteří se znají odjakživa a jsou do sebe zamilovaní už od čtrnácti. Ale jsou si totálně cizí od včerejška. On uělá cokoliv aby si vzpomněl. Ona aby zapomněla. Tmavě modrá vodní obálka na mě působí trochu zlověstně až hororově, ale proto se mi dost líbí. Hlavně to jakým způsobem je do ní zakomponován název.

Surrender (Elana Johnson): Druhý díl dystopické trilogie Possession. Mladičká Vi musí těžce bojovat proti zarputilým pravidlům Thinkerů. Děvčata mají zakázáno líbat chlapce ba s nimi i chodit, a jí se zrovna líbí Zenn, mladík, který ji byl přisouzen. Jenže nedokáže dál odolávat když mu Thinkeři začnou vymývat mozek. Jednoduchost mluví za vše a já ji prostě zbožňuju.

Switched (Amanda Hocking): Urban-fantasy trilogie Trylle. Když byla Wendy malá, její matka se jí pokusila zabít, protože byla přesvědčená, že je zrůda. O jedenáct let později zjišťuje, že by na tom mohlo být něco pravdy. Společně s Finnem pak zjišťuje, že existuje svět o kterém neměla ani ponětí a není si tak úplně jistá jestli do něj chce patřit. Další temně modrý cover s úžasně udělaným písmem. Tohle si prostě nechám líbit.

The Strange and Beautiful Sorrows of Ava Lavender (Leslye Walton): Fantasy příběh o dívce jménem Ava, která se narodí s ptačími křídly. Za poznáním se vydává do světa kde se setkává s různámi lidmi. Tahle obálka mě opravdu hned upoutala svou jednoduchostí a zvolením barev i tím jak umně je do ní zaveden název.

Veracity (Laura Bynum): Další dystopie. Harper Adamsová byla ještě malé dítě když útok teroristů smazal z povrchu zemského celou polovinu obyvatel její země. Od té doby se začala populace přísně kotrolovat, každé špatné slovo může znamenat trest nebo smrt. Existují ale ti, kteří si říkají Book of Noah a usilují o svobodu všemi možnými prostředky. Postava na coveru i barevné složení se mi líbí, působí to na mě dost osamoceně a smutně.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 16. února 2015 v 9:26 | Reagovat

Krásne obálky, najviac sa mi zapáčila tretia a ešte Instruments of Darkness :-)

2 Denisa Kwapulińská Denisa Kwapulińská | E-mail | Web | 16. února 2015 v 9:54 | Reagovat

[1]: Díky, musím souhlasit že Flora a  Instruments jsou vážně povedené... já osobně mám strašný problém si mezi těmi kvanty obálek vybírat ty co se mi líbí, protože je dneska takový postavový/obličejový/barevný trend , který mně osobně moc nesedl XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama