Radiant

10. února 2015 v 18:51 | Denisa Kwapulińská |  Knižní

Autor: Cynthia Handová
Překladatel:
Nakladatelství: Epic Reads Impulse nebo HarperTeen Impulse (ebook a Kindle)
Počet stran: 94
Datum vydání: 2012 v U.S.A.
Žánr: urban-fantasy, Young-Adult, romantika, nadpřirozeno, tajemno, andělé


V Zasvěcené jsme se dozvěděli, že Clara a její kamarádka Angela na prázdniny odjídějí do Říma a o tom je tato krátká bonusová knížečka. Clara se seznamuje se zbytkem Angeliny rozrostlé italské rodiny a samozřejmě se nemůže dočkat až pozná toho tajemného kluka s kterým její kamarádka údajně randí.

Co tomuhle dodatku říct? Rozhodně musím pochválit to, že se autorka rozhodla Radiant napsat z pohledu obou dívek, takže se tu střídá Clařina a Angelina linka, což je poměrně příjemná změna. Nicméně tady klady končí. Možná za to může mé přílišné očekávání, kdy jsem se těšila na nějaké Římské dobrodružství a dostalo se mi, pro změnu, jen řešení problematického Angelinina vztahu s Phenem. A to je to co na téhle sérii nesnáším. Zamilované tlachy, kdy se řeší proč někdo s někým chodí/nechodí, může/nemůže chodit, smí/nesmí zamilovat nebo naopak toužebné vzdechy nad tím a tím, smutnění po tom a tom. Ne, tohle prostě není pro mě a Radiant mě šíleně nudil. Je sice pravda, že se tu mluví o dalších vizích, které pravděpodobně budou mít co do činění s třetím dílem, ale ani tím si to u mě nijak nepolepšilo. Taky mi strašně vadilo jak moc se řešilo s kým Angela chodí a že vůbec s někým chodí, to je zas až takový problém? Není to snad její věc? Nevím, bylo to dost divné a přitažené za vlasy. Co se týče Phena, byl poměrně dost zajímavou postavou a nevadilo by mi kdyby se objevil i v Nespoutané, prostě sympaťák a části s ním většinou nebyly tak nudné, takže další malé plus.

Jinak se nedočkáme žádného prohloubení charakterů či nějakého posunu, pořád se do nich nedokážu vžít, takže mě vlastně Clara ani Angela nezajímaly, možná i pro to mě to nudilo.

Hodnocení: 3/10
Hodnocení obálky: 1/5


Zasvěcená

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Cathy Cathy | E-mail | Web | 10. února 2015 v 19:58 | Reagovat

Dopředu hlásím, že jsem četla jen tvou recenzi na Nadpozemskou - tu jedinou jsem z téhle série totiž četla, ale chtěla bych se zeptat jestlis tenhle pulty dil cetla v EN nebo nejaký překlad/fanpřeklad. ? Pokud nějaký překlad tak byhc byla moc ráda kdybys mě k němu nasměrovala..:) Díky..:)

2 Denisa Kwapulińská Denisa Kwapulińská | E-mail | Web | 10. února 2015 v 20:07 | Reagovat

[1]: Fanpřeklad, bohužel, musím upozornit, že jeho úroveň je taková pochybná XD Ale dám odkaz http://prekladyknih.blog.cz/1403/soupis-a-obsah-knih Je tu spousta knížek...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama