Hot Boys

12. března 2015 v 20:40 | Denisa Kwapulińská |  Knižní

Původní název:
Autor: M.T. Majar
Překladatel:
Série:
Počet stránek: 280
Datum vydání: 2012 v ČR
Nakladatelství: Fantom Print
Typ: Pevná vazba
Žánr: romantika, thriller


Pod názvem Hot Boys se skrývá skupina striptérů, mezi které patří i hlavní hrdina, třicátník Christopher. I když mu práce v klubu vynáší peníze a každá žena před ním doslova padá na kolena, cítí se unaven životem a přemýšlí o změně. Ta nastane když po vystoupení narazí na Taru, ženu která jako jediná odolává jeho šarmu a sexappealu. Rozhodne si ji získat, ale nebude to jednoduché, protože mu na záda dýchá její temná minulost.

V první řadě musím říct, že romantické knihy zrovna moc nemusím. Zatím téměř každá kterou jsem četla mě hluboce nudila a nebo jsem ji nepovažovala za nic moc extra, něco bych jakožto nadšený čtenář potřebovala. V tomto případě ale Hot Boys zbortily veškeré mé předsudky a já autorce smekám za skvěle povedenou knihu, kterou jsem si byla schopna užít.

Velkým plusem knihy je hlavně mužský úhel pohledu z kterého děj sledujeme, nebývá to moc časté, obzvlášť když je autorkou žena, ale nejen že se to povedlo, ono je to i dost věrohodné a vtipné. Nad Chrisovýma poznámkama jsem se pak nejednou válela smíchy a jeho ne zrovna vybraná mluva tomu dodávala ten správný punc mužnosti, protože moderní chlap, američan a ještě striptér s bezchybným slovníkem, to by byla parodie k pláči. Mimoto autorka prostě umí se sprostými slovy zacházet, nemám je ráda a je spousta knih ve kterých mě iritovala, ale v Hot Boys jsou prostě tam kde to patří a kde mi to nevadilo.

Hlavní postavy jsou dobře rozvinuty, hlavně Christopher, který je příjemný, reálně působící a sympatický hrdina i přes to jak moc namyšlený občas je. Velkou zásluhu na tom mají hlavně jeho hlášky a osobitý humor. Nemluvě o tom, že jeho zamilovanost mi prostě přišla rozkošná, jo, je to občas sladký až běda, ale oproti jiným romantickým knihám je to snesitelné. Na druhou stranu vedlejší postavy moc prostoru nemají, jejich osobnosti nejsou až tak rozvinuté a většinou slouží jen jako křoví oběma hlavním aktérům.

Co se týče děje, ten v takových knihách zrovna příliš rozvinutý nebývá a ani tady to není nic hlubokomyslného, ale nějakou hlavu a patu to naštěstí má. Není to jen o tom, že kolem sebe oba hlavní aktéři krouží a věnují se sexu na všech možných i nemožných místech. Jejich vztah není nijak závratně urychlen ale není ani zbytečně oddalován, všechno tak nějak přirozeně vyplyne a mě to prostě bavilo sledovat. Příjemným spestřením je pak i napínavá vložka děje, která ho patřičně okořeňuje, takže i přes to, že je Hot Boys místy předvídatelný, mi to zas až tak nevadilo. Celkově to všechno do sebe krásně pasuje a moc dobře to dohromady funguje.

Závěrem. Přestože je to typické: namachrovaný sexy týpek dobývá studenou krásku, to autorka dokázala podat tak, že mě to nenudilo a těšila jsem se na každou další stránku.

Hodnocení: 8,5/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama