Kellie's Diary

18. března 2015 v 18:54 | Denisa Kwapulińská |  Knižní

Původní název:
Autor: Thomas Jenner a Angeline Perkins
Překladatel:
Série: Kellie's Diary, 1/3
Počet stránek: 52
Datum vydání: 2013
Nakladatelství: Survive Entertainment
Typ: e-book (zdarma ke stažení zde)
Žánr: alternativní historie, zombie, horor, Young-Adult, krátké příběhy


Kellie je devítiletá dívenka, která chodí do třetí třídy základní školy, píše si deníček a má prostě normální, všední život. Jenže pak děti i učitelé ve škole onemocní a ubývá jich čím dál tím víc, zdá se že je schvátila epidemie chřipky. Jednoho dne ale na školu zaútočí monstrum a pokouše učitele, nejen učitele a rozhodně není sám. Jak se s katastrofou, kterou ani nechápe, Kellie vypořádá??

Rozhodně musím uznat, že je to perfektní nápad. Zombie příběhů tu už byly stovky, ale zatím jsem nikdy nečetla nic co by bylo z pohledu tak malého dítěte. To jak se na okolní svět dívá a jak se s tím vypořádává, je prostě něco hodně jiného. Taky se mi líbí styl jakým je to pojaté, protože Kellinin deníček se to nejmenuje pro nic za nic. Stránky jsou zpracované jako zápisky do deníčku, kostrbatým rukopisem a hodně jednoduchým jazykem, což působí až děsivě reálně. A líbí se mi kresby které oddělují jednolivé kapitoly. Graficky je to zpracováno rozhodě velice zdařile.

Rozvoj příběhu je ale docela pozvolný, přece jenom je Kellie dítě, takže je naivní (ale milým způsobem) a spoustu věcí nechápe a nebo jim nerozumí. Na druhou stranu mě trochu zaráží to s jakou podivuhodnou lehkostí zombie útoky přeživá, jak si dokáže obstarat jídlo a tak podobně, to mi přišlo trošku přehnané.

Jako hrdinka je Kellie dost neobvyklá. Je to devítiletá holčička a musí čelit krvelačným zombím, pohledům na mrtvé a znetvořené lidi a strachu. Ze začátku jsem se nedokázala vžít, ale později se to zlepšuje a já s Kellie opravdu soucítila a trochu mě z toho všeho mrazilo.

Takže, celkově to má originální nápad a je to rozhodně zajímavé, nicméně nejsem zrovna velký fanoušek takto krátkých příběhů, vždycky si připadám o něco ochuzená a příběh se mi za tak krátkou dobu většinou nedokáže dostat pod kůži. Ale určitě bych se k tomu chtěla jednou vrátit a zjistit jak to skončí.

Co se týče obálky, ta mě vážně nadchla. Je jednoduchá ale děsivá zároveň.

Hodnocení: 6/10
Hodnocení obálky 5/5
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama