Prokleté město

19. března 2015 v 19:40 | Denisa Kwapulińská |  Knižní

Původní název: Cryer's Cross
Autor: Lisa McMann
Překladatel: Romana Bičíková
Série:Počet stránek: 216
Datum vydání: 2013 v ČR, 2011 v USA
Nakladatelství: Fragment
Typ: Měkká vazba
Žánr: tajemno, nadpřirozeno, horor


Cryer's Cross je malé a obyčejné městečko kde každý zná každého a všichni o všem ví. Kendall Fletcherová si žije svůj poklidný a poměrně obyčejný život, i když musí bojovat se svou obsedantně kompulzivní poruchou. Jednoho dne ale zničehonic mizí jedna z jejich spolužákyň, a po čase i její nejlepší kamarád už od děství, dívka tuší, že se zmizeními není něco v pořádku a snaží se tomu přijít na kloub, přičemž odkrývá děsivé tajemství.

Kniha je napsána jednoduchým stylem, který působí oddychově a nenáročně. Vzhledem ke své délce Prokleté město rychle utíká a čte se velice lehce. Přítomný čas v třetí osobě na mě nepůsobil rušivým dojmem a naopak je pro mě po těch x knih v první osobě (jak minulého tak přítomného času) příjemným a vítaným spestřením. Docela dost mi ale vadilo použití sprostých slov, nebo spíš ten způsob jakým a kde byly použity. Zdálo se mi to strašně umělé, jako by autorka nikdy neslyšela nějakého teenagera nadávat.

Co se týče postav, kromě Kendall nejsou ničím výrazné nebo alespoň zapamatováníhodné. Na druhou stranu Kendall je svým způsobem originální v tom, že to není žadná super cool holka co všechno umí, všechno jí jde a je strašně moc oblíbená. Spíš tak trochu naopak, a to že trpí kompulzivní poruchou ji od ostatních Y-A hrdinek dost odlišuje a to se mi líbí. Je jiná, má své problémy které se netočí kolem malicherností a není otravná. Je pravda že na mě působila jednodušeji než by na svůj věk měla být, ale zas až taková hrůza to nebyla.

Samotný děj je také hodně jednoduchý a občas působí i naivně, místy je poněkud skokově urychlen ale celkově na mě působil dost protahovaně. Než se něco stalo a než se k něčemu hrdinka dobrala zabralo to celou knihu. Gradace mi rovněž přišla mdlá, necítila jsem napětí ani jsem se nestrachovala o postavy.

Celkově je to jednoduchá a pozvolná kniha, která neurazí ale ničím ani nějak extra nezaujme. Taková milá jednohubka pro relaxaci.

Ohledně obálek: Ta česká se mi jednoznačně líbí nejvíc svou jednoduchostí, ostatní docela nic moc, hlavně ta druhá anglická, která mi příjde fakt strašně divná (nejlépe popsatelná anglickým slovem creepy). Ta holka na ní vypada jak figurína, no prostě děsivý XD


Hodnocení: 5/10
Hodnocení obálky: 4/5
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama