Co týden vzal a dal (1)

6. dubna 2015 v 19:31 | Denisa Kwapulińská |  Co týden dal a vzal

Vzhledem k tomu, že přispívám docela hodně články a že se mi pro všechno co za týden udělám, získám, přečtu, shlédnu nechce dělat další rubriky (už teď jich mám až až), rozhodla jsem se udělat takovýto týdenní souhrn. Převážně by se měl týkat knih, ale určitě sem vecpu i nějaké ty filmy/seriály co jsem shlédla, mangy co přečetla a můj názor na ně, cokoliv co mě zaujalo a všechno pokud možno ve zkratce ( i když jak se znám...).
Vlastně by se to dalo považovat i za takový knihomolův/geekův deník XD


Pondělí (30.3. 2015)

Dneska jsem byla v knihovně vrátit trilogii Delirium (rozhodně všem doporučuju i když má své chybky a ne každému musí sednout) a vrátit nějaké knihy, které jsem si vzala z volného odběru, přečetla a uznala za vhodné, že nemá cenu si jimi zaplňovat už tak dost přecpanou knihovničku. Samozřejmě jsem tu strávila opravdu hodně času, minimálně hodinu, a přemýšlela jestli si něco půjčit či nepůjčit. Přišla jsem totiž s vědomím, že si možná půjčím maximálně tři komiksy, abych si napravila své resty v tomto žánru. Nakonec jsem si vybrala Batmana: Dlouhý Halloween oba díly a Marveláckého Incredible Hulka: Planeta Hulk taky dva díly, a protože jsem měla chuť na nějakou ne young-adult fantasy přibrala jsem ještě Dítě Skály od Neomillnerové. Toliko k plnění mých slibů, ale jsem spokojená a to je to hlavní.

Cestou po městě jsem si koupila nové číslo časopisu Pevnost na které jsem se nemohla už hodně dlouho dočkat. Je sice pravda, že hlavní téma jsou zase Hry o trůny, které jsem nečetla a ani je nesleduju (ale chystám se), takže jsem to přelistovala kvůli spoilerům, ale další články mě zaujaly. Třeba téma Kinobooks, což je vlastně článek na stejnojmennou edici od Baronetu, kde se vydávají knížky podle filmových či seriálových předloh. A nejsou to přepisy, naopak, jsou to knihy které známá universa rozšiřují. Článek se věnuje například Vetřelci, knižnímu rozšíření seriálu Živí mrtví, Ospalá díra nebo Kráska a zvíře. Je pravda, že pro mě to nebylo zas až takové halo, protože jsem opět žádný ze seriálu či filmů neviděla (ano i Vetřelce a patřičně se stydím!), ale o to víc cítím potřebu to napravit. Za fantasy ságy se ve článcích věnovali Sedmi divům světa od Petera Lerangise, Bohům Olympu od Ricka Riordana a Merry Gentreyové od Laurel K. Hamiltonové. Na Sedm divů jsem právě dneska narazila v knihovně aniž bych věděla že o tom v Pevnosti něco bude, a říkala jsem si: copak je to zase za novou zajímavou sérii? Obálky rozhodně vypadají k světu a no a co že je to spíš pro mladší? Bohové Olympu mě naopak lákají už dlouho, ale prvně bych se logicky chtěla dostat k Percymu Jaksonovi, jenže v knihovně právě první díl pořád chybí, tak uvidím kdy se mi podaří na něj narazit. Je pravda, že film který jsem viděla mě nijak zvlášť nenadchl, ale sama vím, že knihy bývají většinou mnohokrát lepší než filmy a nechci na tuhle sérii jen kvůli tomu zanevřít. Merry od Hamiltonové mě taky zaujala, hlavně tím, že podle toho co píšou je to taková erotická napínavá fantasy, a to si prostě nemůžu nechat ujít! Potěšil mě i článěk věnující se mému oblíbenému anime/manze Yuu Yuu Hakusho, což je prostě jeden z těch starších ale přesto neuvěřitelně kvalitních shounenů, který opět všem doporučuju, hlavně pokud máte rádi HunterxHunter a spoustu nepřátěl, bojů proti nim a nevadí vám tak trochu dysfunkční čtveřice hrdinů XD A samozřejmě mě nejvíc natěšilo to, že se příští Pevnost bude věnovat novým Avengerům (jupíí!!) a Úžasné Zeměploše od Terryho Pratchetta.

Chtěla jsem si koupit i oblíbený časopis Film Extra, který se mi od dob Premiére z nabídky filmových časopisů líbí nejvíc, obálka s Black Widow mě nadchla (mimochodem, obálky vychází ve sběratelské edici) i perfektní Avengerovský plagátek uvnitř, ale potom co jsem zmerčila cenu můj úsměv poklesl. Film Extra jsem si oblíbila nejen kvůli tomu, že má úžasné grafické zpracování i rozvržení (rozhodně lepší než Cinema), ale že byl i levný, teď se ale cenově posunul ke zbytku filmových časopisů a já prostě tolik utrácet už nechci. Je to škoda, protože jsem doufala, že by nějaký ten levnější časák o filmech být mohl, ale jak se zdá, možné to není. Tak trochu mě to zklamalo, protože jsem ho kupovala už od jeho prvních nejistých krůčků a nevadilo mi, že se z dvacky vyšoupl na pade, ale bohužel to není jediný časopis který kupuju a vzhledem k mým výdajům si musím udělat priority.

No a když už jsem byla v tom městě, krátce jsem se stavila i v knihkupectví. To jsem pro změnu prolítla opravdu hodně rychle protože od minula nic moc nepřibylo, ale stačila jsem si sebou odnést nějaké záložky. Tedy vlastně jen jeden druh záložek, které jsou tématicky zaměřené na autorku dětských knížek Astrid Lindgrenovou. Nevím kdy dám na blog fotky, ale uvažuju že bych jednu nebo dvě mohla zahrnout do soutěže, o které přemýšlím už pěkně dlouho, ale nejsem si jistá jestli třeba neudělat soutěž až na první blogové narozeniny a nebo třeba i dřív. Prvně to však chce vybrat nějaké ceny, takže rozmýšlím a třeba z toho i něco bude.

Odpoledne jsem se taky konečně vrhla na psaní recenze k receznímu výtisku od Moby, Zvěrolékařka na stopě. Knihu mám přečtenou asi pět dní ale stejně jsem to pořád odkládala, ale to kvůli Kladivu na čarodějnice od Kaplického, kterou jsem dočetla v neděli. Nic tak depresivního jsem snad ještě nečetla, takže chuť na psaní čehokoliv prostě nebyla. Trápila jsem se s tím docela dlouho, protože přece jenom to je recenzák takže chci aby ta recenze byla trochu víc reprezentativní, což se doufám nakonec podařilo. Je ale pravda, že i když mám nějaký systém stejně to občas píšu dost halabala XD

Co se týče blogu, krom vydání zmíněné recenze jsem začala i nový projekt Trailerování. Ráda sleduju filmy a doma mám spoustu DVD ať už shlédnutých či neshlédnutých filmů, no a chtěla jsem krom těch knížek dát na blog i něco jiného, něco co by třeba mohlo rozproudit diskuzi. Takže pokud máte nějaké názory, nebojte se je vypustit do éteru.


Úterý (31.3. 2015)

Včera večer jsem se pustila do povídkové antalogie Mlha od Stephena Kinga. Měla jsem tak trochu obavy, protože nejsem povídkový člověk, ale podle toho co jsem zatím stačila přečíst byly ty obavy dost zbytečné. Většina se mi líbí, některé jsou děsivé, některé mrazivé a některé prostě divné, ale takových, které mi nic moc neříkají tu moc není. Nicméně jsem ale nezačala Mlhou, protože je nejdelší a chci si ji nechat až na konec, asi není třeba dodávat jak moc se na ni těším.

Někdy kolem poledne jsem, tak jak to mám většinou ve zvyku, začala honem honem vymýšlet co bude tématem Top Ten Tuesday, protože jsem ho už nějakou dobu flákala, ale nakonec jsem to vyřešila sci-fi knihama. Je pravda, že science fiction zbožňuju (asi tak stejně jako fantasy) ale kupodivu se mezi mými oblíbenými objevují spíš klasiky než něco novodobého. Dneska totiž hodně letí young adult a i když se mezi nimi dobré knihy najdou, takové z kterých bych si radostí ucvrnkávala spíš ne. Takže pokud máte nějaký skvělý tip na scifárnu hodnou těch z dob minulých, sem s ní, ráda si ji přečtu.

Trochu sebevražedně jsem se vrhla na dokončování série Upířích deníků. Hlavní knihy mám sice přečtené ale je to už nějaká chvíle co jsem si stáhla různé dodatky a výňatky z příběhu. Prostě když už nějakou sérii čtu, tak ji chci mít přečtenou se vším všudy pokud je to k sehnání. Zrovna dneska to bylo After Hours, což byl třicetistránkový dodatek o setkání Bonnie s Damonem. Docela nic moc (jak nečekané XD), věci co měly být napínavé mě nijak zvlášť nebavily, prostě jsem se divila proč vůbec takovýhle dodatek vznikl. Třeba dodatky k trilogii Delirium byly vesměs úžasné, spoustu věcí osvětlily nebo poskytly hlubší náhled do daných postav a přesně takhle by se dodatky měly dělat, jenže ty od Smithové opravdu nestojí za řeč. Vím, že se úplně zbytečně trápím, ale mám ráda svůj pořádek a když už jsem na to jednou narazila, no se svou tvrdohlavostí to musím přečíst.

Jinak ráno dost nečekaně začalo sněžit a byla kosa teda nesmírná, ono tady v Beskydech je hloupé být tak překvapený, ale posledních několik let stála zima za prdlajz a na ten sníh jsem opravdu koukala jak na zjevení, vždyť Apríla je přece zítra! Jen doufám že už konečně bude jaro, chci si totiž nahřát svoje promrzlé kostičky.


Středa (1.4. 2015)

To příšerný aprílový počasí pokračuje, slunko nevykoukne, teploměr se zasekl na pěti stupních a ani předpovědi nejsou moc povzbudivé. Sice mě vždycky mrzí, že zima neprobíhá tak jak by měla, ale proboha, není třeba aby se zničehonic objevila na konci března. Jestli bude duben deštivý a místo jara budeme mít rovnou léto, bude to pěkně na nic.

Pokračuje dokončování dodatků z Upířích deníků. Elena's Christmas je takový zvláštní desetistránkový pokus o letní Vánoce, což by asi nebylo tak špatné kdyby se do toho nepřimíchalo jmelí a to, že se pod ním musí líbat. Jenže Damon jak je pro něj typické začne zase žárlit, mě prostě ten trojúhelník děsně leze na nervy XD Damon a Elena: Tumbleweeds, výňatek z Shadow Souls (v češtině knihy Zajetí a Osvobození). Část která se odehrává v době kdy Elena s Damonem mířili k průchodu do Temné dimenze. Tahle scénka mi přišla příliš provoplánovaná, prostě něco se stalo aby se jí Damon mohl dotýkat, takže je vlastně dobře že ji Smithová vypustila. A nakonec Dinner Disaster, což je jedenadvaceti stránkový výňátek opět z Shadow Souls, tentokrát ale odehrávající se už v Temné dimenzi a to u Lady Ulmy. Ten problémek s večeří mi přišel takový směšně hloupý, Bonnie tam začne ječet jak na lesy a dělá se z toho taková strašná věda. Naštěstí to mám už všechno za sebou a můžu jen říct, že dodatky k téhle sérii opravdu za moc nestály.

Na blog jsem hodila Books in my thoughts - Kladivo na čarodějnice. Jak už jsem se zmiňovala před tím, je to naprosto úžasná kniha a i přes to jak moc depresivní je, by si ji měli všichni přečíst.


Čtvrtek (2.4. 2015)

Dneska začnu tím, že jsem vyskládala a vyhrabala všechny knihy získané za březen a vyfotila si je pro knížkobraní. A hledání to nebylo lehké, protože vzhledem k permanentnímu nedostatku místa v mém pokoji jsem je zašantročila tam kam to prostě šlo. Přemýšlím, že bych si v tom opravdu měla udělat pořádek a opravdu se snažila číst co jsem si natahal domů, protože se v knihách prostě vyloženě topím. Mimoto mi strašně vadí, že je nemám úhledně seřazené v knihovničce, ale doufám, že k tomu se dopracuju. Celkově to ale dělá 25 knih, přičemž se mi tu krásně sešla první knižní výhra (Stříbrnná zátoka) a první recezní výtisk (Zvěrolékařka na stopě), doufám, že mi knížky takhle krásně budou nadále přibývat.

Taky se mi podařilo nabrat dva recenzní výtisky od nakladatelství Moba a už teď se na ně těším. Moc detektivek doma nemám, i když je mám ráda, a tímhle si to alespoň vynahradím. Je sice pravda, že se mi nepodařilo uzmout knížku kterou jsem chtěla (Řekni lituji), hold jsem přišla pozdě, ale zas až tak moc mi to nevadí, protože jsem měla hodně kandidátů, takže jsem stejně spokojená. No už aby byla půlka dubna a já to měla doma, těším se až si je přečtu a zrecenzuju je.

Jinak na blogu mi přibyla recenze na Rekviem, třetího dílu trilogie Delirium, která má své chyby ale líbila se mi, teda obzvlášť když jsem toho od ní moc nečekala. A pak taky článek o nových e-boocích, pro který jsem vybrala book bundle nazvaný Blazing Hot Bad Boys. Je pravda, že to pro mě asi tak úplně nebude to pravé ořechové, protože se jedná o romantiku a erotiku, ale nechci na nějaký žánr zanevřít jen kvůli tomu že s ním mám špatné zkušenosti, třeba tam najdu nějaký zajímavý poklad.


Pátek (3.4. 2015)

Na youtube jsem shlédla letsplay na jednu perfektní hru a musím ji vám samozřejmě hned doporučit. Jmenuje se Life is Strange a krásné na ní je to, že je vyloženě příběhová a takové mě prostě moc baví. Je o dívce jménem Max, která studuje na umělecké škole v Blackwillu a krom toho, že je skvělou fotografkou i když si moc nevěří, je celkem normální, teda až do té doby než se na dívčích záchodcích stane svědkem zabití jedné dívky. To je dost šokující zážitek a ona se prostě zničehonic ocitne zpátky ve třídě uprostřed probíhající hodiny, hodiny která před chvíli skončila, tedy zpátky v čase. Vracení času je pak velice důležitou součástí hry jelikož komunikace s postavami ale i to co Max udělá nebo neudělá má na příběh důsledek, a právě touhle schopností můžete napravit své chyby. Ale osobně, tenhle samotný princip, i když zní neuvěřitelně zajímavě, by pro mě nebyl až tak zásadní.


Life is Strange je skvělá hra právě kvůli příběhu a postavám. Postavy jsou velice reálné a lidské, každý má v příběhu co říct a není jen tak pro oko, každý má svůj účel, což se mi na tom opravdu hodně líbí. Příběh je pak velice dobře rozvíjen, sice tu hlavně jde o jedno velké blížící se nebezpečí ale do toho všeho musí Max řešit dalších x věcí. Ztracenou dívku, starou dobrou kamarádku, nějaké ty problémy ve škole a problémy studentů (a všechno to spolu možná nějak souvisí) a samozřejmě svůj vlastní problém se schopností. Je to hodně komplexní ale vůbec to nepůsobí moc zamotaně ani komplikovaně. Samotné zpracování hry je taky moc pěkné, animace sice není úplně nejnovější ale vyloženě dobře pasuje k náladě celé hry a k tomu všemu ji ještě doplňuje úžasná hudba. No a když už jsem u hry, musím samozřejmě doporučit i youtubera u kterého to sleduju (protože to má mít myslím pět nebo šest částí a vyšly zatím jen dvě). Cry (celým Cryaotic) narozdíl od těch nejznámějších nebazíruje na tom, že musí do letsplaye za každou cenu vtěsnat nějaký vtípek, prostě si hru užívá. Neskáče postavám do řeči a strašně to prožívá, což mi příjde milé a je o to zajímavější sledovat letsplay někoho koho to vyloženě baví než někoho kdo to prostě jen hraje. Mimo úžasný výběr her (hlavně hry se silným nebo zajímavým příběhem a jen sem tam nějaká mainstreamovka) má Cry neuvěřitelně sexy hlas, což samozřejmě ženská jako já ocení =) Rozhodně všemi deseti doporučuju Life is Strange v Cryově podání, je to skvělý zážitek.

No a když už jsem u youtube, nějakou dobu přemýšlím, že bych na blog vměstnala nějaký seznam mých oblíbených a často sledovaných youtube kanálů, krom letsplayů tam mám třeba i hudební kanály, animační, AMVíčkové, prostě taková všehochuťka. Youtube je totiž obrovský takže podělit se s ostatními o své nálezy by nemuselo být špatné.

Co se blogu týče, přibyl jen jeden příspěvek a to seznam knih, které jsem přečetla za březen. Mám pocit, že poslední dobou se mi počet knih nějak snižuje, ale asi to bude tím, že mám na starosti i jiné věci než čtení. Všeho hold s mírou.


Sobota (4.4. 2015)

Po dlouhé době jsem se vrhla na čtení mang, takže pokud nejste na ongoingu, capejte pryč, bude to tu jeden velikánský spoiler XD Bleach: no WOW! Už od té doby co byl Aizen poražen na něj čekám jak na smilování takže jeho návrat do příběhu vítám s fanfárami. Má super hlášky a po dlouhé době jsem se u Bleache fakt nasmála (ty výtlemy celé skupiny když zjistila, že ho pustil Kyoraku byly k nezaplacení), obzvlášť to jak se nenápadně snažil z Kyoraka vyštrachat další klíče XD Opravdu po dlouhé době se mi kapitola líbila, Aizen je badass (zesílit o tolik ve vězení? jde vidět že nemarnil čas), Aizen prostě ruluje a já jen čekám na to kdy se kompletně vysvobodí, protože ten Y-cosi Bach mě už štve a nudí. One Piece: Páni!!! Konečně se dostalo na férovej souboj Luffy vs Doffy a byl to nářez. A Law který je polomrtvej pořád válí, doufám, že neumře, protože jsem si ho vážně moc oblíbila. Všeobecně tenhle arc konečně směřuje k vyvrcholení a já se nemůžu dočkat jak to dopadne, protože OP vždycky umí chytit za srdce, takovýho Doflaminga lituju i když je to hajzl největší. On to prostě Oda umí, už jenom to, že jsem v jeho příběhu obrečela pitomou loď mluví za vše XD

A nejlepší zpráva dne, podařilo se mi na Goodreadském giveaway vyhrát knížku. Jmenuje se Veneri Venebrum, což by podle recenzí měla být tak trochu šílená knížka ve stylu Alenky v říši divů. Vůbec jsem nečekala, že něco na goodreadsu tak rychle vyhraju (jo jsou to asi tři měsíce, ale i tak, těch lidí jsou tam mraky), takže když jsem objevila mail skoro jsem nevěřila vlastním očím a musela jsem si ho několikrát přečíst. Rozhodně tenhle způsob lidem co rádi čtou v aj doporučuju, sice asi nebudete vyhrávat knížky jak na běžícím pásu, ale můžete tak narazit na spoustu novinek.


Neděle (5.4. 2015)

Především blogový den, kdy mi přibylo Pod kůží 2 se Zvěrolékařkou na stopě a další Letem obálkovým světem, tentokrát s temně laděnýma obálkama.

Konečně jsem ale dočetla Kingovu antalogii Mlha, která rozhodně nebyla špatná. První půlka knihy rozhodně srší skvělýma povídkama z kterých mě dost mrazilo v zádech. Zbývající půlka je krapet horší, ale pořád dost kvalitní čtivo. Především bych chtěla vyzdvihnout povídky dvě. Opici a Prám. Opice je ten typ, kde už od začátku tušíte že se asi stane něco zlého a v případě Kingova stylu vyprávění mi mráz po zádech jezdil tam a zpět a já měla strach co se stane dál i když se nic výrazně děsivého/odporného/brutálního neděje. Udržování amtosféry je v téhle povídce opravdu skvělé. Co se Prámu týče, to je pravý opak. Začíná všedně a normálně ale pak se to všechno děsně pokazí. Tady se King nebál popisovat opravdu hodně brutální a nechutné věci, z kterých se mi mnohdy houpal žaludek (protože představivost je mrcha XD) a já musela čtení odkládat, pořádně se vydýchat a pokračovat dál. V nechutnosti si Prám může podat ruku se Řbitovem zvířátek nebo Pulsem. Už jenom kvůli těm dvěma počinům tahle antalogie stojí za to a já uvažuju že bych si její novou verzi mohla pořídit. Je pravda, že úvodní povídka Mlha mě zas až tolik nenadchla, i když jsem se na ni hodně těšila, ale ono to vlastně nevadí, protože i špatná Kingova povídka je oproti mnohým jiným věcem, které jsem četla, nevýslovně dobrá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 8. dubna 2015 v 20:22 | Reagovat

Na ty dodatky k Upířím deníkům se chystám. Mám je uložené v PC, ale pořád nemám správnou masochystickou náladu :D

2 Denisa Kwapulińská Denisa Kwapulińská | E-mail | Web | 8. dubna 2015 v 20:46 | Reagovat

[1]: Taky jsem musela sbírat odvahu, měla jsem to v počítači přes měsíc XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama