Letem obálkovým světem 7

5. dubna 2015 v 20:34 | Denisa Kwapulińská |  Letem obálkovým světem

Po dlouhé době jsem se rozhodla přispět to tohoto projektu. Vybrala jsem obálky laděné do černé barvy či ty s temným nádechem.
Avalon (Mindee Arnett): Young-adult dystopie. Jeth společně se skupinou svých přátel kradou důležité součástky a metatech, přístroj který zaručuje energii k cestování rychlostí větší než je rychlost světla. Vše dělá proto, aby od svého bosse mohl odkoupit loď po rodičích a najít svou sestru. Nebude to ale jednoduché, protože Konfederace je zkorumpovaná a na metatechech ji až příliš záleží. Obálka je hodně zvláštní a tím mě i zaujala.

Beautiful Bastard (Christina Lauren): New Adult, erotika a romantická série. Chloe tvrdě pracuje aby se vyšplhala výš, hlavní problém má ale v tom, že ji šéfuje Bennett. Sexy chlapík který ji leze na nervy. I když to podle popisu a recenzí asi nebude zrovna můj šálek čaje, cover vypadá nádherně a ihned jsem si ho zamilovala. Ať výběrem barev, stylizací či písmem, prostě moc povedené.

Black Feathers (Joseph D'Lacey): Zatím dvoudílná postapokalyptická, temná fantasy. V této fantasy se prolínají dvě éry, v každé se během zdlouhavé cesty hledá mesiáš známý též jako The Crowman, v jehož rukou leží osud celé planety. Putovníci musí odhalit jestli je jejich záchranou či zkázou. Obálka se mi líbí, je jednoduchá, ale přesto upoutá a působí opravdu hodně temným dojmem.

Blood and Feathers (Lou Morgan): Urban fantasy pro dospělé. Začíná to tím, že hrdinka Alice zjišťuje, že má jeden opravdu hodně smolný den a když už si myslela, že to nemůže být horší, objeví se dva andělé snažící se ji přesvědčit o tom, že celý její dosavadní život byla lež. Probíhá totiž válka mezi anděly a padlými a Alice zjišťuje jaký úděl v celém tomhle kolotočí má. Další z těch jednoduchých, přesto naprosto skvělých obálek. Barevně (černou a rudou miluju), i písmem, prostě mrazivé.

Coraline (Neil Gaiman): Koralína za zavřenými dvířky objeví cestu do alternativního světa, který ej velice podobný tomu normálnímu ale v ledasčem se liší. Například její rodiče tady mají místo očí knoflíky a tak nějak si ji chtějí nechat. Koralína brzy zjišťuje, že zajímavý svět za dveřmi není tak lákavý jak si myslela. Filmové obálky moc nemusím, ale v tomhle případě je to obrovská vyjímka, protože cover je tak nádherně děsivý a krásně se v něm střídá hra barev.

Dark Canopy (Jennifer Benkau): Dystopie. Obálka je jednoduchá, krásně laděná, v tomhle případě by mi postavy ani nevadily, když to není přeplácané.

Empty (Suzanne Weyn): Postapokalyptická dystopie vypravující o tom co se stane když v Americe dojdou fosilní paliva. Opět cover je neuvěřitelně jednoduchý a strašně se mi líbí ta souhra s dějem knihy.

Half a King (Joe Abercrombie): Fantasy série. Princ Yarvi to nikdy neměl lehké. Pro otce je slabochem, protože ve světě, kde je důležitá především síla, nedokáže pořádně bojovat. A jako by to nebylo málo souhlasil s tím že usedne na trůn o který ani nestojí. Jeho cesta bude složitá i když mu budou pomáhat přátelé. Opět nádherně jednoduchá obálka, která mě ihned učarovala.

The Replacement (Brenna Yovanoff): Urban young-adult fantasy. Mackie Doyle je náhrada. Náhrada nalezená v kolébce, a protože pochází z jiného světa, přežití v tom lidském pro něj není jednoduché. Sice se snaží seč to jde, ale nakonec si stejně bude muset vybrat místo kam bude chtít patřit. Páni, tahle obálka je prostě děsivá a klidně bych ji přiřadila k nějakému dílu Stephena Kinga, jak mě z ní mrazí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama