Letem obálkovým světem 8

19. dubna 2015 v 19:34 | Denisa Kwapulińská |  Letem obálkovým světem

Tentokrát do fialova!
Across the Universe (Beth Revis): Dystopická trilogie. Sedmnáctiletá Amy byla společně se svými rodiči a mnoha dalšími lidmi zmražená v nákladovém prostoru vesmírné lodi, která hledala nový domov. Jenže se nečekaně probudí o nějakých padesát let dříve než bylo plánováno do chaosu, který na lodi vládne. Proč ji někdo probudil? A jaké nebezpečí hrozí jejím rodičům? Cover zrovna tohohle dílu se mi líbí nejvíc, ta mlhovina v pozadí je prostě nádherná.

Black Moon Draw (Lizzy Ford): Urban fantasy. Každý z vás si určitě alespoň jednou přál ocitnou se v knize a Nadia, hrdinka tohoto příběhu si to na vlastní kůži vyzkouší. Kniha kterou čte totiž v sobě dokáže čtenáře uvěznit, Nadia tudiž musí zjistit co po ní příběh chce a jak se zase dostane domů. Obálka mě prostě zaujala, i když tenhle typ moc nemusím, moc se mi líbí.

Dech (Sarah Crossan): Dystopie o světě, kde lidé přežívají jen v prazvláštním městech v kupolích. Protože vzduch je vzácností a mimo kupole žádný není musíte za své dýchání platit abyste přežili. Co říci, Dech má nádherný cover, který vás prostě zaujme a kvůli němu jsem se rozhodla, že musím zjistit o čem ta kniha je.

Concisus (Tracy Rozzlyn): Druhý díl dystopické série. Brettin život šel pořádně z kopce. Rodiče ji zemřeli, přítel ji opustil a její nejlepší přátelé na ni kašlou, proto se rozhodla, že se přihlásí ke kolonozování nového světa, Verity. Obálka je neuvěřitelně krásná, ta zvláštní kombinace barev mi jednoduše učarovala.

Perfect (Ellen Hopkins): Young-adult romance. Co znamená být dokonalý? Nedosažitelná očekávání Cařiných rodičů dohnaly jejího bratra k balancování na hraně sebevraždy. Pro ni dokonalost znamená vzpeřít se jejich ideálům a najít si skutečnou lásku. Pro Kendu je dokonalost fyzická a je ochotna všeho aby dokonale vypadala. Pro Seana to zase znamená dosáhnout perfektního výkona v baseballu. Každý chce být dokonalý, ale co když dokonalost ztratí svůj smysl? Jak daleko byste byli ochotni zajít? Obálka je velice jednoduchá a proto se mi strašně líbí, je to takové malé umělecké dílo.

The Cabinet of Wonders (Marie Rutkoski): Fantasy. Petra má šťastný život. Její mazlíček, pavouk Astrophil, ji dává rady, nejlepší kamarád dokáže uvěznit blesky a její otec pracující ve vzdálené Praze, dokáže hýbat kovy pouhou myslí. Jednoho dne se ale její otec vrací domů slepý. Jeho oči ukradl princ Bohemie a tak se Petra vydává do Prahy pátrat co za tím stojí. Celá tahle série má neskutečně krásné covery, líbí se mi ta jejich hravost a každický detail.

Tiger's Voyage (Colleen Houck): Třetí díl young-adult fantasy. To, že se bude Kelsey pokoušet zrušit 300 let starou kletbu by ji nikdy nenapadlo. Ani to, že ji bude doprovázet bílý tygr Ren a že procestuje celý svět. Taktéž celá série má obálky, které mi vyrazily dech a už několikrát mě v knihovně upoutaly, jsem si jistá, že si tuhle sérii jednoho dne dozajista půjčím (a možná i koupím, protože by to byl krásný skvost v knihovničce).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Julča Julča | Web | 19. dubna 2015 v 20:08 | Reagovat

Loď mezi hvězdami - celá série má úžasné obálky, jsem ráda, že je nechali i v ČR takové.. Jinak Breathe se mi taky líbí, ale knížku jsem nečetla.. Celkově jsi vybrala moc hezké obálky :)

2 Denisa Kwapulińská Denisa Kwapulińská | E-mail | Web | 19. dubna 2015 v 20:15 | Reagovat

[1]: Přemýšlím, že bych si Loď a zbylé knížky půjčila, protože jsem je viděla v knihovně a Dech (Breathe) mám doma, tak uvidím, rozhodně se na tuhle duologii těším...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama