Šílený Max: Zběsilá jízda (Mad Max: Fury Road)

21. dubna 2015 v 16:59 | Denisa Kwapulińská |  Trailerování

Přiznávám se, že jsem žádný film o Šíleném Maxovi neviděla a po shlédnutí tohoto krátkého traileru zjišťuju, že to je obrovská chyba. Vypadá to drsně, šíleně (to Mad v názu tam asi nebude zbytečně XD), akčně, no prostě další jízda kterou bych si chtěla užít. Hodně mi to připomíná můj oblíbený film Vodní svět, akorát že tohle je místo na vodě v poušti a zatímco ve vodním světě by dali cokoliv za hrstku písku tady by naopak vraždili za vodu. Což je mimochodem zajímavá paralela. Líbí se mi že do pozadí tohohle teaseru hraje klasická hudba což tomu dává fakt správný říz, líbí se mi, že hrdinové nejsou žádní vypulírovaní a vyblejskaní krasavci. Obyčejně nemám příliš mnoho počítačových efektů ráda, ale jestli ten film bude vypadat takhle, tak na to prostě kašlu XD
Pořádný akční film plný výbuchů, honiček, střílení a akce akce akce, taky raz za čas potřebuju a Max vypadá na skvělého kandidáta.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Káťa Káťa | 22. dubna 2015 v 13:38 | Reagovat

Ten trailer vypadá fakt dobře byť tenhle tip filmú není zrovna múj šálek. Kdový jak jestli je ten film tak dobrý, jak se tváří podle traileru. Neříkám, že ne, jen už mám zkušenosti z tím, že trailer vypadal skvěle a slibně, ale film byl nakonec zklamáním. To se mi stalo například aj u Into the Woods/Čarovný Les. Trailer a to vše vypadalo skvěle, ale film byl nic moc. Do první púlky se to ještě dalo, ale v té druhú, kde už si to hrálo na temnou fantasy a došlo i k umírání kladných postav, už to byla z mého pohledu hrozná slátanina. V žánru tam má uvedené muzikál, komedie a fantasy, no mě to připadalo, že se to neumí rozhodnout jestli to má být vtipné (třeba, když princové-bratři ("Popelčin" a "Rapunzelin") zpívali u vodopádu duet asi mělo být vtipné ale mě to přišlo spíž trapné), muzikál nebo fantasy. Spěv posoudit neumím, protože mám hudební hluch ale máma (umý hrát na klavít, takže jí noty nejsou cizí) říkala, že to bylo hrozné. Četla jsem, že to spívali přímo ti herci a ani to nikdy necvičili nikdy spolu, ale každý jen osve a poprvé spolu spívali až přímo při natáčení. Tohle je ovšem jen múj osobní názor, někomu se to třeba líbit bude. Ostatně zdá se, že na to chodí jen pramálo lidí, aspoň když jsme tam byla z rodiči (madší sestra ne, protože ji vadí titulky), tak tam kromě nás byl jenom nějaký pár v středním věku a dva kluci, co vypadali, že jsou tam omylem (přišli, zuli se, vyložili si nohy na sedadla před nimi a hráli si z mobyli, zmámou jsme na to jen zírali) a po nějaké čtvrťhodině po začátku promítání odešli. Ještě i na netu jsem četla samé negativní ohlasy, ale amíkúm se ten film zdá se líbí.

2 Káťa Káťa | 22. dubna 2015 v 14:06 | Reagovat

A jéje! 8-O
P.S.: Ale určitě múžu doporučit Popelku 2015 od Kennetha Banagha z Cate Blanchet v roli macechy a Helenou Bonham-Carter coby vtipnou vílou kmotřičkou. Opravdu se mi líbila, po technické stránce je to skvělé a po příběhové taky. Macech není jen zlá ale má dúvod na to jaká je a dokonce je naznačeno proč Popelku na plese nepoznala i proč sklený střevíc padne jen jeho majitelce. Co se mi také líbí je, že se Popelka z princem setkají už dřív než na plese a tudíž tam má princ víc prostoru než normálně v pohádce má (ke svému překvapení jsem celí film pak našla náhodou na Dailymotion (pod uživatelem Disney US) ale vidět to v kině je podle mě větší zážitek a požitek). Upřednostňuji spracování Popelky, kde se s ní potká už dřív, resp. nezamiluje se do ní jen proto že je pěkná.. (Je toho víc, co se mi líbilo ale to bych se zas moc rozepisovala.) Proto se mi také líbí třeba ty dvě nejnovější neměcké adaptace z roku 2010 a 2011. Jedna je hodinová, z nejnovější série adaptací pohádek (http://uloz.to/xTiJRpz/popelka-popoluska-aschenputtel-2011-tvrip-xvid-sk-avi je tam ale aj německy a v němčině je tuším aj na Veoh) a druhá je asi hodinu a púl dlouhá samostatné adaptace (https://www.youtube.com/user/nissosable/videos je německy z anglickými titulky). Doporučuju je aspoň zkusit, mě se líbili byť ty na ně múžeš mít jiný názor. A svého času jsem si hodně oblíbila anime o 26 dílech Cinderella Monogatari, co u nás bohužel vyšlo jen jako značně osekaný film. Což je podle mě škoda, Popelka z princem v přestrojení totiž spolu prožijí nejdřív kupu dobrodružství než se setkají na plese. Jediné, co mi vadilo byli Popelčiny vlasy - sestřich ve stylu japonských princezen, co se do příběhu v evropském stylu podle mě prostě nehodí. Je těžké se k tomu anime dostat ale je už nějaký čas na YouTube (třeba na https://www.youtube.com/playlist?list=PLB3F87ED7B33E899C ale dali to tam aj jiný a myslím, že se to teď dá najít aj na Veoh nebo Dailymotion). Radši už skončím, mám pocit, že jsem se opět pořádně rozepsala. Holt neumím si pomoct a hlavně když se mi něco líbí.

3 Káťa Káťa | 22. dubna 2015 v 15:38 | Reagovat

[2]: Mou nejoblíbenější ale samozřejmě zústávají Vorlíčkovy Tři Oříšky pro Popelku z nezapomenutou Libuškou Šafránkovou a Pavlem Trávníčkem. Vždy o Vánocích se na ni z rodiči a sestrou díváme. Ostatně, je to asi první filmová verze Popelky, kterou jsem kdy viděla. I když mám celkem ráda aj tu černobílou z roku 1969 z Hruškovou a Štědroněm v hlavních rolích (a Haváčovou coby jednou ze zlých nevlastních sester, tou co ji hraje i v Třech oříšcích pre Popelku).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama