Co týden vzal a dal (5)

9. května 2015 v 11:22 | Denisa Kwapulińská |  Co týden dal a vzal

Pondělí (27.4. 2015)

Dneska jsem přečetla druhý díl Jiného penzionátu: Úklony a úklady, které se mi jednoznačně líbí víc než díl první. Buď jsem se konečně dostala do autorčina stylu nebo se vypsala či byl lepší překlad, ale už mi čtení nedělalo takové problémy a i postavy mi přišly lepší. Jsem si jistá, že v téhle sérii budu pokračovat dál.

No a k přečtení můžu přidat i jeden komiks a to Daredevila: Rok jedna. Jelikož mám v plánu sledovat seriál brala jsem to jako takovou průpravu ať nejsem zmatená nebo tak něco, sice jsem kdysi viděla film, ale to bylo opravdu dost dávno. Nicméně ani tahle útlá knížečka mě nijak zvlášť nenadchla. Na mě až moc plýtké a urychlené, takže jsem nedokázala do příběhu proniknout ani si nějak zvlášť oblíbit postavy.

A samozřejmě, zcela nečekaně se mi podařilo vyhrát PDF Ivory Guard od Natalie Herzer, což je New Adult fantasy o andělech, vypadá to rozhodně zajímavě.

Na blog přibyla recenze na Beautiful Demons.


Úterý (28.4. 2015)

Tenhle den byl spíš vyzvedací, protože jsem si byla hned pro dva balíčky. Pro jeden v Zásilkovně ve městě, a balík to byl pěkně neskladný, ve kterém na mě čekal Marťan od Andyho Weira a Pravda krvácí od Tonyho Blacka. Jako vždy se na obě knížky moc těším.

A pak jsem si dohodla osobní vyzvednutí jedné starší výhry od Čtemeoba. Jednalo se o úžasný komiks Ú.P.V.O. Dutozem a další povídky. K Hellboy komiksu jsem se zatím ještě nedostala (samozřejmě to chci ale napravit a už pokukuju po koupi), ale viděla jsem oba filmy a mám je moc ráda, takže cokoliv co má s tímhle univerzem něco společného beru všemi deseti. Obzvlášť když to má tak skvělu kresbu a je tam Abe =) Pořád váhám jestli se do něj mám pustit a nebo prvně nakoupit Hellboye.

Na blogu Unboxing.

Středa (29.4. 2015)

Dnes jsem shlédla jeden díl Agentů Shieldu, ten na který jsem se opravdu hodně těšila.
Melinda: Páni, prostě páni. Nečekala jsem že to bude tak emotivní, skoro došlo na kapesníčky což je u mě dost vyjímečná situace. Skye konečně zjistila kdo je její matka a ta společná rodinná večeře na konci byla prostě nádherná, oni by si tohle všechno strašně zasloužili, ale člověk moc dobře ví, že tak nějak už nefungují a o to je to smutnější. A pak ta Mayina minulost. No nedivím se, že je jaká je. A hrozně se mi líbilo jak byly obě dějové linky prolnuté, tohleto prolínání mám totiž moc ráda, je to prostě víc cool =) No a Raina, ta je případ sám o sobě. Nakousnutí jejích nových schopností mě dost zaujalo a čekám co z toho bude. Celkově tu byl pěkný building up, prostě seriál válí a já se ho nemůžu nabažit. Na některé staré otázky bylo odpovězeno a vystřídaly je nové a tak to má být.

Čtvrtek (30.4. 2015)

Tento den jsem se věnovala pobíhání po městě s papíry pro vstup do Lídlu, děsné, ale čím dřív to budu mít za sebou tím líp. Ani jsem neměla čas nakouknout do knihkupectví a to je co říct XD Ale když jsem se vrátila domů, čekal na mě rozkošný balíček. Do jeho rozbalování jsem se vrhla s takovou vervou že jsem se pořezala nůžkama XD Ale oba recenzáky od Moby jednoduše stojí za to. Vražedná mše od Bauera a Muž bez psa od Nessera. Bauer mi sice jako autor nic neříká, ale historické romány mám moc ráda, stejně jako detektivky, no a Vražedná mše je historická detektivka odehrávající se za vlády Václava IV., takže věřím, že mě svým tématem zaujme. Škoda jen, že jsem nečetla zbylé knihy ze série, no doufám, že se mi je podaří sehnat třeba v knihovně. A to samé je to vlastně i v případě Nessera, autor mi nic neříká, nic jsem od něj nečetla, ale severské krimi mám rovněž ráda (třeba Kepler), tak proč nezkusit něco nového? Krom toho kniha vypadá nádherně objemně, na což jsem zatížená, a obálka je vážně luxusní.

Na blogu přibyla recenze na Etiketu a špionáž.

Pátek (1.5. 2015)

Dokončování na ongoing Agentů Shieldu. Chtěla jsem se shlédnout už včera ale stihla jsem jeden díl no. To ale stejně nevadí, dva po sobě jsou tak nějak lepší než jeden XD

Frenemy of my Enemy: Zapojení Warda asi spoustu lidí nepotěšilo, ale já jsem vlastně za tuhle postavu ráda, ze začátku to byl sympaťák, ale teď jede sám za sebe a je to takový hodně nepředvídatelný prvek. Když je na scéně nikdy si nejste jisti jak to dopadne (no dobře, to i bez něj, ale on to tak nějak znásobuje XD). A líbí se mi ten vztah s 33, sice jsem ho shipovala se Skye ale to už teď očividně není možné, takže mi to ani nevadí. Pak tu samozřejmě bylo hodně Cala, je vůbec možné nějakou postavu tak moc chápat a tak moc ji litovat? I když udělal hodně chyb, dost zabíjel a je to tak trochu cvok, je to sympaťák, protože všechno dělá jen kvůli své dceři. Vy byste nechtěli otce který by pro byl schopen čehokoliv, třeba smazat lidstvo z povrchu zemského (věřím, že Cal by to udělal XD), kdyby vás to mělo zachránit? Obětovat pro to i svůj vlastní život? Ten chlápek má prostě moje uznání a zasloužil by si šťastný konec.

The Dirty Half-Dozen: Další skvělý díl. Perfektní zachraňovačka. Skye předvedla úžasné hitmanovské schopnosti, ta scénka se střelbou byla fakt assassinská kvalitka XD A Jema, óóóóó, nejsem si jistá jestli se mi líbí kam její charakter směřuje. Měla jsem ji ráda jako tu ušlápnutou, lehce nešikovnou holku (tedy co se střelby, zbraní, zabíjení týče) ale tenhle progres jsem nečekala. Nevím, nevím kam to ta holka takhle dožene. Jasně Bakshi si to stejně zasoužil, ale i tak. Jinak Coulson v tomhle díle válel a ten jeho trolling na Gonzálese byl vážně dokonalý (prej: Ops! Spoiler alert! XD XD). No a Reina předpovídá Ultrona, nemůžu se dočkat dalšího dílu, který se odehrává po filmu. Čekám na ty zajímavé změny, vlastně za chvíli je už konec druhé série. No safra!

Na blogu zveřejněn další Unboxing.


Sobota (2.5. 2015)

Tak jsem dočetla třetí díl Peachville High Demons: Bitter Demons. Rozhodně lepší než dvojka, ale pořád slabší než naprosto skvělá jednička. Trochu mi nesedl Harpřin progres a to její neustálé strachování proč a kvůli čemu ji má Jackson rád. Pouvažuju jestli si koupím celou sérii.


Neděle (3.5. 2015)

Čtecí neděle. Dočteno Za co se pyká, což je knížka spíš psychologická než kriminální, i když se tu vražda vyšetřuje. Bylo to hodně o postavách, jejich úlohách, minulosti, duševním rozpoložení a bokem k tomu ta malá vraždička. Nebyla to kniha špatná, ale občas se mi zdálo že se tam nic moc neděje, na druhou stranu to bylo i tak docela zajímavé. Mělo to velký podtex o rasismu a multikulturismu, což je hodně aktuální téma.

No a potom jsem se vrhla na svůj recenzák a to konkrétně Vražednou mši od Bauera. Asi chvíli potrvá než do toho proniknu, ale vlastně se mi to líbí, protože se to s ničím zvlášť nezdržuje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama