Co týden vzal a dal (8)

26. května 2015 v 10:59 | Denisa Kwapulińská |  Co týden dal a vzal

Pondělí (18.5.)

Dnes jsem akorát přispěla na blogu Knížkobraním, a shrnula knihy které jsem získala za minulý měsíc. Dvanáct knížek, to je dobrý počet a byla to taková příjemná všěhochuť, i když jsem některé ještě nepřečetla, je jisté, že se na ně v nejbližší době vrhnu.


Úterý (19.5.)

Tak mi přišel očekávaný balíček z goodreads giveaway! Zrovna když už jsem si říkala že se mi nějak dlouho loudá, ale nakonec se ukázalo, že to není kniha kterou jsem vyhrála v dubnu, ale naopak ta květnová, Stealing Mercury od Charlee Allden, no WTF?? Jestli mi Veneri nepříjde budu velmi ale opravdu velmi naštvaná!! Zatracená pošta!! Ale jinak, juchúúú! Nemůžu se dočkat až se pustím do čtení. Kniha oproti těm českým voní úplně jinak, je to snad papírem, zpracováním nebo inkoustem?? Tak nějak mě to docela zajímá XD A má na paperback divné rozměry, znáte to, naše paperbacky jsou maličké, většinou o trošičku menší a užší než A5kový školní sešit, ale ty americké jsou o něco větší. Tedy alespoň ta kniha co mi teď přišla. Jinak je to romanticko-erotický sci-fi příběh a upřímně jsem zvědavá jak se s tím autorka poprala, jelikož obyčejná romantika mě moc nebaví, ale takhle okořeněná? Uvidíme =)

A pak, tadáááá, dočten Muž bez psa. Teda trvalo mi to dlouho, ale jsem spokojená, bezvadně zvládnutá psychologie postav, tak moc, že by mi vůbec nevadilo kdyby v tom nebyl ten krimi prvek, vlastně by mě víc bavilo sledovat osudy jednotlivých postav té povedené rodinky než řešit případ záhadných zmizení XD


Středa (20.5.)

No to snad ne! Mě ta dubnová výhra přišla a den po Mercurym, to snad není možný, že mi příjdou dvě výhry tak krátce po sobě XD XD Radost nad radosti. Jedná se samozřejmě o Veneri Verbum, ve kterém se hlavní hrdina propadne do světa své vlastní knihy, což zaručuje spousty vtipných a zajímavých situací a střetů. Těším se, protože knížka vypadá na pořádně humorné čtení.

A teď něco ze života. Určitě jsem už zmiňovala o tom, že pracuju v Lídlu jako pokladní, nikdy by mě ale nenapadlo že můj první měsíc bude až tak, řekněmě akční XD První den jsem během zaučování dostala k vybalování hodně neobvyklou paletu. Nejen že byla celá nakřivo, ale dokonce z ní teklo mlíka jak kdyby ji někdo podřezal, což bylo teda fak super. Celou cestu jsme si totiž nádherně značkovali a samozřejmě jsme to pak ještě museli uklízet, dokonalá práce navíc, štěstí, že tohle se prostě obyčejně nestává jinak bych se asi zbláznila vybalovat pořád něco takového. No a dneska chcípla elektřina, takže jsme museli z obchodu vyhnat lidi a jak se některýcm nechtělo XD a zamezit přístup těm kteří se tam cpali. Je neuvěřitelné jak moc se lidi cpou dovnitř i když jim několikrát oznámíte, že nejde elektřina takže prostě nefungují kasy, oni prostě nechtějí rozumět. Ignorace to je děs, a když už jsem u ní. Porouchal se nám i přístroj na odběr prázdných láhví, je jasné že jsme zavolali opráváře ale než ten dorazil nějakou chvíli to trvalo, jenže to prostě ti staří ochlastové co přitáhli plné bedny prázdných láhví nepochopí. Pořád si jen stěžovali, jenže to nechápou že každý přístroj se prostě může pokazit? A my prodavačky jim to bohužel neopravíme a opraváře opravdu nikde neskladujeme, ale co nadělat. Nejhorší je to, že někteří z nich vypadali i dost agresivně a vyloženě z nich bylo cítit že jsou protivní moc rádi a hádání si jednoduše vychutnávají. Je neuvěřitelné na jaké lidi člověk jako pokladní narazí.

Na blogu vyšlo Books in my thoughts o Bitter Demons.


Čtvrtek (21.5.)

Dneska jsem načala novou knížku a to Dítě Skály od Petry Neomillnerové. Je to moje první kniha od ní a jsem zvědavá, protože na její Tinu Salo si dlouho brousím zuby, takže chci vůbec zjistit jestli mi její styl sedne. Zatím je to hodně zvláštní, protože její vypravování mi příjde takové odsekané, ale děj mě docela zaujal, takže uvidím.

Ale hlavně, dneska jsem se po dlouhé době setkala se svou dlouhodobou kámoškou a dali jsme si skvělý pokec o všem možném a to kde jinde než v čajce. O jak mi chybí ty časy ze střední školy kdy jsme na intru u heřmánkového čaje prokecaly hodiny a hodiny a společně s Irčou tvořily Charlleeho tým. Zlaté časy. No a jelikož jsme se dlouho neviděly, předaly jsme si i dárečky za Vánoce, narozeniny i svátky, je to fajn když se to takhle nahromadí XD Já dostala samozřejmě knihy, jak jinak taky. Šestý díl Bleache, který mi chyběl a který mi byl samozřejmě slíben. No a pak román 47 róninů, na který se vážně těším, protože tenhle japonský historický příběh mám moc ráda a z čeho jsem nejvíc nadšená je Kodžiki. Páni, mytologii miluju a začátek téhle knihy je čistě mytologický, potom už následují dějiny jednotlivých císařů, ale i tak se vsadím že to bude nanejvýš zajímavé, už mi chybí jen Manjóshuu a budu naprosto spokojená =)

Taky jsem se samozřejmě vrhla i na pravidelnou dávku mangy.
Bleach: Bla, bla, bla. Hrdinové si mezi sebou utřídili kdo vlastně půjde s Ywachem na férovku a co mě naštvalo je, že fullbringáči budou někde v klídku a teple dřepět na zadku místo toho aby jim sakra šli pomoct! Tak proč je Kubo vůbec vytahoval na světlo světa když je jen někam dopraví a pak jsou k prdu? Proč nemůže své postavy využívat líp? Že já si za ty roky ještě pořád stěžuju, chjo... No, jinak se všechny světy pomalu ale jistě rozpadají, Aizen pořád chilluje v křesle a Kubo to zbytečně dramatizuje. Nulová epičnost a aby toho nebylo málo, Yoruichi Ichiga s jeho skupinou portla na úplně jiný místo, protože velkovýsotný Quincy zm*d dokáže palác nějakým vycucaným způsobem přemisťovat. Ano, proč ne? Proč závěrečný souboj zbytečně neodložit když to jde, že? Ale na druhou stranu, pokud to přinutí Aizen vstát asi bych nic proti neměla XD Celkově tedy byla kapitola děsivě nudná.
Naruto: Přituhuje. Sharingan týpek se vytasil s mangekyou, zajímalo by mě komu ty oči šlohl, a Naruto si s ním trochu zabojoval, což byla teda paráda. Ach, jak mi Kyuubi, ta liška podšitá chyběl! No a protože ho rudoočko nedával, objevil se nějakej červ nebo co to probůh bylo a teleportoval ho k jeho šéfovi, způsobem který hodně připomínal Obitův, tady něco sakra smrdí. Pak nastala děsně rozkošná scénka kdy Naruto se Saradou a Choujiho dcerou putovali k místu kde měl mít scuka se Sasukem. To jeho vzpomínání na dávný časy bylo děsně rozkošný XD XD No Sarada nakonec šla napřed, mrška, a byla na setkání s otcem tak natěšená že v sobě probudila sharingan, což je tak trochu lame, ale budiž no. Radši víc nekomentuju XD A překvapení dne? Sarada je š´tastná že vidí otce na kterýho si pomalu ani nepamatuje a Sasuke, poleno tupý, si myslí, že patří k těm záporákům. Bože můj, to nepozná vlastní dceru??? I když je pravda že byl občas trochu natvrdlej, hold Kishimoto trollí no, ale jsem zvědavá jak to bude pokračovat. Fakt mě tenhle krátký příběh zaujal.
One Piece: Ohohó, Sabo fakt vypadá nasraldovaně, ale není divu, jelikož Burges patří k Kurohigemu a ten jak víme zavinil to, že Ace umřel. Kdyby ho nechytil nevznikl by konflikt na Marinefordu. Doufám, že se dočkáme epic souboje. Samozřejmě Doffy to těm gladiátorům pěkně nandává, jeho upgradeovaná schopnost vypadá fakt brutálně, ty strunové chapadla jsou docela děsivý a samozejmě ho štve že ho zdržují nějací bezvýznamní foddeři. Mezitím Luffyho aliance v čele s Bartym likviduje otravné Doffyho poskoky a pomáhá lidem z ostrova, vtipné totiž je že se Luffy vzpamatuje za 4 minuty a Bird Cage smrští za tři. Není nad to když je časový limit proti vám, ale Roronoa se samurajem snad Bird Cage nějak zničí. Prostě potřebuju další kapitolu a to hned! Odo nenapínej!! XD

Na blogu mi přibyl Double unboxing mých goodreads knížek.


Pátek (22.5.)

Dnešek byl věnován nové knížce. Začala jsem s prvním dílem trilogie The Sector: Dangerous Evolution od Gregga Vanna. Je to taková sci-fi detektivka, alespoň podle toho co jsem zatím přečetla a moc semi to líbí. Ať už skvělý sci-fi nádech, sympatický hrdina a nebo neobvyklá slovní zásoba.


Sobota (23.5.)

V tento den jsem se po neuvěřitelně dlouhé době vrhla na One Piece anime, minule jsem skončila někde na konci Fishmen arcu a i když už anime není to co bývalo (strašně moc fillerů = výplně), strašně mi to chybělo, takže v brzké době jednoznačně zopakuju, už jenom proto, že následuje Punk Hazadr s Lawem a Smokeym. A na ten se vážně těším (i na Dressrosu).

Na blogu Bylo nebylo.


Neděle (24.5.)

Opět den vyhrazen na flákání, teda něco málo jsem psala, ale to ani moc nestojí za řeč. A hlavně, mořila jsem se s Letem obálkovým světem, nezdá se to, ale příspěvky do téhle rubriky vážně dají zabrat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Etsuko Nakamura Etsuko Nakamura | 26. května 2015 v 11:11 | Reagovat

Díky za tip na Vánoce (narozeniny? Svátek?) XD

2 Denisa Kwapulińská Denisa Kwapulińská | E-mail | Web | 26. května 2015 v 11:38 | Reagovat

[1]: Klidně všechno najednou XD

3 Káťa Káťa | 26. května 2015 v 19:23 | Reagovat

No tedy, to jsi to měla hned na začátku v LIDLu pořádně nabitý! To to tam máte pravidelně takový "akční"? Táta a já nemáme z nakupováním v LIDL moc dobrou zkušenost. Tam, co sme byli, byli uličky uzoučké (stačilo aby tam jeden zákazník zastavil, třeba něco si vybrat z regálu a zablokoval celou tu uličku) a výběr také nic moc. Chodíme proto hlavně do TESCA. Takže mně vcelku zaujalo, jak si o tom psala z pohledu zaměstnance.

No jo, pošta je podle mě někdy otřesná! Třeba mi máme z tou u nás zlou zkušenost, co se týče doručování balíkú. Buď nám oznámení o balíku na poště poslali jen dva-tři dny před vypršením lhúty na převzetí balíku (tj. na poslední chvíli) anebo jsme oznámení o balíku nedostali vúbec. Máma už tak o jeden balík - objednávku z e-shopu, přišla. A když jsme se jeli na poštu kvúli tomuhle problému stěžovat, tak nás posílali z jednoho k druhému/z místa na místo a nic se nevyřešilo. Na co tam pak  mají oddělení stížností/reklamací, když nejsou schopni řešit, co mají a hážou odpovědnost na jiný! Proto, když je to možné, raději používáme osobní odběr, případně kurýra. Ale i běžnou poštou, co nám ji hážou do schránky bývá problém. Nějak moc se mění pošťáci a ne každý roznáší poštu jak má, no a v létě je to nejhorší protože poštu roznášejí aj všelijací brigádníci a ti ji mnohdy hážou všelijak. Třeba jinam než patří a problém je, že ne vždy nám ji vrátí. Pár krát jsme tak přišli o časopisy, co máme předplacené a aj takové jako učty jsme tak dostali později, než jsme měli, protože je zřejmě hodily do jiné schránky. Ach jo, raději už skončím, mám pocit, že jsem se už zase až moc rozepsala. Ta naše pošta prostě mě i rodiče (hlavně v poslední době) pořádně štve.

4 Denisa Kwapulińská Denisa Kwapulińská | E-mail | Web | 27. května 2015 v 8:19 | Reagovat

[3]: Naštěstí to v Lidlu tak akční pořád nemáme, byla to vyjímka XD
Jo pošta je občas děs, hlavně to v jakém stavu některé věci dorazí. Chtělo by to zaměstnance víc kontrolovat...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama