Dítě Skály

27. května 2015 v 18:31 | Denisa Kwapulińská |  Books in my thoughts/Knihy v mých myšlenkách

Původní název:
Autor: Petra Neomillnerová
Překladatel:
Série:
Počet stránek: 315
Datum vydání: 2009 v ČR
Nakladatelství: Brokilon
Typ: Měkká vazba
Žánr: temné fantasy, nadpřirozeno, magie1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Kvůli autorce od které jsem ještě nic nečetla, ale protože se chystám na její známé série rozhodla jsem se, že bych se měla seznámit s jejím stylem.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Krutý svět

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Děsit

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Opět ztotožnění není vůbec jednoduché, hlavně kvůli tomu co všechno postavy zažily, takže i když je člověk třeba chápe, ztotožnit se s nimi asi nedá. Nejsem si vůbec jistá jestli bych chtěla někým být, protože postavy opravdu neměly lehké žití, vlastně mohly být rády že vůbec žijí a je jasné, že to v nich zanechalo hluboké jizvy. Možná, když už bych se v tomhle světě narodila, bych chtěla být Beryl, ani ona sice neměla na růžích ustláno ale jakousi souhrou osudů a náhod nakonec skončila na lukrativním místě, kde byla relativně v bezpečí. No je jasné, že bych raději nechtěla být kýkoliv než chtěla XD

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Postavy, hlavně vedlejší, hodně zaujmou. Jejich osudy, životy, cíle. Ale třeba i Alke toho časem nabídne o dost víc. A pak samozřejmě koncept, protože tahle kniha je hodně temná, opravdu temná, fantasy, a na takovou jsem už dlouho nenarazila, takže jsem si to užívala.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
To jakým stylem a způsobem je kniha vypravována, prostě mi to nesedlo. Občas mi to přišlo poněkud rozkouskované. Ono, jednotlivé části na sebe navazují, ale vždycky jsem měla pocit že mi ještě něco uniklo, že někdo vymazal půl stránky nebo tak něco.

Hodnocení: 80/100
Hodnocení obálky: 4/5 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama