Inner Demons

4. května 2015 v 18:56 | Denisa Kwapulińská |  Knižní

Původní název:
Autor: Sarra Cannon
Překladatel:
Série: Peachville High Demons, 2/6
Počet stránek: 275
Datum vydání: 2010 v U.S.A.
Nakladatelství: Dead River Books
Typ: e-book
Žánr:urban fantasy, nadpřirozeno, démoni, Young-adult, tajemno, magie


Harper byla přijata mezi roztleskávačky a tím se ji vyjevilo jedno z Peachvillských tajemství. Všechny dívky v týmu jsou totiž čarodějnické adeptky na vstup do řádu Order of Shadows, který shromažďuje nejvlivnější čarodějky města. Zároveň se také učí jak ovládat magii a zklidnit tak své schopnosti, zdá se, že Harper konečně našla někoho s kým si rozumí. Ale řád není takový jaký by se mohl zdát, očividně toho před svými adeptkami hodně tají. Jakou cenu budou muset dívky zaplatit aby se staly úspěšnými?

Příběh utíká dál tam kde minule skončil, což je vlastně dobře, protože nemám ráda když se zbytečně a zdlouhavě vysvětluje to co se stalo v dílech předchozích. Nějaké věci se nám poodkryly aby se však vzápětí obejvilo mnoho dalších tajemství a otázek. O co řádu jde a jakou roli v něm hraje Harper? Autorka rozhodně umí svým vypravováním udržet pozornost a podnítit čtenářovu zvědavost. Znovu se všechno pěkně na sebe nabaluje a dotváří to kousek po kousku jeden velký ucelený obraz. Nicméně i tak se mi druhý díl zdál, co se děje týče, o něco pomalejší a natáhlejší, nebylo to už takové svižné a občas se zastavil na věcech, které mě moc nezajímaly. K tomu můžu připočíst i to, že byly některé části předvídatelné, což znamená že napínavost tohohle dílu pro mě tak trochu klesla a už to prostě nebylo ono. Ne že by mě to nebavilo, to říct nemůžu, ale nehltala jsem to tolik jako díl první.

Co se postav týče, tady došlo ke zlepšení. Harper mi sedla zase o něco víc a i ostatní postavy konečně dostaly větší roli, sice se to pořád točí jen kolem těch důležitých, ale jejich charaktery se prohloubily vzhledem k interakci s hlavní hrdinkou. Postupně toho o nich zjišťujeme víc, takže působí mnohem víc živěji, reálněji a taky to dopomáhá k chápání celého příběhu. Chcete pochopit co je Jackson vlastně zač, zajímá vás proč Drake dělá to co dělá, proč roztleskávačky nic moc neřeší. Jak už jsem psala, spousta otázek a málo odpovědí. Na Harper se mi pořád líbí to, že si jde za svým a neváhá řád využívat. Neustále se přetvařovala, chovala se jako by se ji tam strašně moc líbilo, chodila s Drakem i když ho moc nemusela a za tím vším měla své vlastní zájmy. Normálně by mi asi takový způsob chování nesedl, ale to jak je to podané u Harper, to že k tomu má své důvody, všechno to prostě do sebe zapadá, skvěle to tak funguje a je to víc emocionální. A jak už jsem psala minule, romantika tu je, ale není otravná, spíš plynulá a přirozená.

Skvěle je rozhodně udělána magie, princip jakým funguje, jaké pouto mezi sebou čarodějky mají a celá ta věc s démony. To, že by čarodějové využívali démony jako pomocníky nebo jejich sílu sice není nic nového pod sluncem, ale i tak to může být udělané zase trochu jinak, jak je tomu například v tomto případě. Možná to není žádná super originální bomba, ale rozhodně je to hezký a zajímavý nápad. A když už jsem u magie, strašně se mi líbilo jakým způsobem byla popsána jak výuka tak jednotlivé kouzla, čarování je v téhle sérii prostě úžasné a já se těším na každou novou věc co se Harper naučí.

Závěrem. I přesto, že je díl slabší je stále velice dobrým pokračováním, které krásně navazuje na minulé události. Svou napínavostí vás chytí a určitě vás přinutí sáhnout po dílu dalším.

Hodnocení: 70/100
Hodnocení obálky: 2/5
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aires Aires | Web | 4. května 2015 v 22:01 | Reagovat

Skvělá recenze :) Já se chystám se pustit do prvního dílu, který jsem objevila díky tobě :)

2 Denisa Kwapulińská Denisa Kwapulińská | E-mail | Web | 5. května 2015 v 20:46 | Reagovat

[1]: Díky, doufám, že se bude série líbit...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama