Pod kůží 4

15. června 2015 v 17:59 | Denisa Kwapulińská |  Pod kůží knih

A máme tu další knížečku k rozebrání. Dnes to bude Za co se pyká od Olle Lönnaeuse, což je opravdu velmi zajímavá švédská detektivka spíš psychologického rázu.


Obálka je vážně to co na téhle knížce zaujme, je prostě a jednoduše luxusní a už jenom kvůli ní stojí ji mít. Ať už svým barevným provedením (ta zelenožlutá vytváří nádherný kontrast) nebo i písmem.
Co na knihách oceňuju je když zadní strana obálky tématicky, barevně či obrázkem pokračuje tím co bylo na přední straně. Rozhodně je to lepší než tam plácnout jen jednolité barevné pozadí a anotací, což vlastně není žádná námaha.


Takhle nějak by podle mě měly vypadat všechny hřbety knih, na to písmo a barvy se prostě líp kouká než na cosi příšerně barevného co trhá oči.


Víte co? Tohle je dokonalost. Většinou ty černobílé obrázky na deskách pod obalem nemusím (obzvlášť když se jedná o nějaký obrázek který fakt vypadá lépe barevně), ale tohle je fotka. Fotka s tajuplným a zlověstným nádechem které právě absence barvy dodává patřičnou atmosféru. Prostě tomu kdo to designoval musím zatleskat jelikož odvedl moc dobrou práci a na knihu se opravdu moc krásně kouká.


Další věc z které jsem u téhle knihy štěstím bez sebe. Obyčejně bývají desky z vnitřní strany jednobarevné a opravdu jen málokdy s nějakým pěkným potiskem, což se mě osobně líbí víc, ale tady, tady jsou to prostě další fotky které zapadají do tématu lesa na coveru.Krásné, jednoduché. Já nevím mě se to použité písmo strašně líbí.


Označení kapitol, písmo, záhlaví. Svým stylem vnitřní rozvržení téhle knihy krásně pasuje do tématu. Je to jednoduché a přehledné, a já mám jednoduchost moc ráda.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 L. L. | 19. června 2015 v 8:38 | Reagovat

:)
hezký blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama