Červenec 2015

Co týden vzal a dal (17)

30. července 2015 v 17:07 | Denisa Kwapulińská |  Co týden dal a vzal

Pondělí (20.7.)

Opět výlet do města a samozřejmě knihovna, sice jsem si půjčila jen vě knihy, ale těším se na ně, hlavně na Město snících knih.


Úterý (21.7.)

Manga time: Gantz
Volume 4: Tanaka is soo damn freaky!!! Hustý, souboj s Tanakou a tím hajzlíkem z minula, doufám že dostane řádně přes čuňu. Hm, něco se mu stalo s oblekem, to pro něj nevypadá dobře. LOL to si jako fakt myslí, že mu pomůžou? Po tom co se ukázal jako takový bastard, i když Masaru... jo já to věděla a ten hajzl taky, chjooo, ale nestih to =), takže hajzlík dostal co zasluhuje, doufám že chcípne!!! Hm ti noví idioti se vydali pryč, zemřou? Proč sakra nikdo neposlouchá co tady někdo říká? Hustý, Masaru slušně drtí Tanaku, hehe. WTF? To z toho leze kuře????? Páni, autor měl asi slušný halušky XD Takže ho odesali ale všemu ještě není konec, to je pro zmetečka hodně blbý... Pfft, docela se mi líbil, ale teď si to u mě posral. Celou dobu byl drsnej jak něco, protože měl sílu ale jakmile má bebí volá maminku. Patetický. Tak nám zemřel, chybět teda nebude... Hm Kurono se nám zahloubává, no to se ještě uvidí jestli budeš z nějaké smrti šoklý =) neříkej hop dokud jsi neskočil... Parta zjišťuje že má omzení pohybu, no konečně toto, že vám to trvalo, proč jsou tu všichni tak hloupí??? Och ti trapáčtí yakuzáci, nebo co jsou zač, teď otravují chudáka Kurona co nemá ani oblek a byl nechán v relativním (XD) bezpečí, to jsou ale kripli... Zbylá skupinka mezitím hledá zbylýho invadera z vesmíru, jak se tohle vyvine? Bože ti špačci či co to sakra je jsou děsivý, brrrr! Ohoho, a je tu další Tanaka s creepy face, oh fuck další? Kolik jich tam sakra je??? Aha, očividně krapet víc, doom just happened, sakra Masaru jednoho chytil ale celý zbytek se k němu nahrnul, hele ne, nemůžete zabít Masara!!! Ale fuj, další kuře leze, musím říct že je to nakreslený fakt nechutně XD Takže ty Tanaka oblečky jsou jejich maskování, protože ve skutečnosti vypadají jako kuřata a no, to by byli až moc nápadní? XD Uf, Masaru naštěstí žije ale s jeho oblekem se stalo to samé co s tím hajzlíkovým, takže má očividně nějaké limity (což je super, alespoň nejsou úplně nepřemožitelní). Sebevražedkyně nám jedno kuře rozmašírovala, mňamky, a i krasoň se pustil do boje, super no... Ach babčo >_< máš mé uznání... Takže kuřata nemůžou bez svých Tanaka oblečků žít no super! Yakuzáci si drží Kurona jako rukojmí, co s ním sakra plánují dělat? Mít ho jako návnadu? Hahaha prej Kurono: Ti tupci ani neumí používat radar, tady žádní mimozemšťani ani nejsou... otevřou se všechny dveře a v nich Tanakové. Chcípám smíchy, to se fakt povedlo XD Ó a máme tu cosi co vypadá jako mamča kuřat, tu budou muset zabít pokud nechtějí aby se jim pořád množili, že jo =) No, docela dobrý volumko, krom nějakých nových objasnění, tu máme hromadu super akce a dokonce i nějaký ten humor =)


Středa (22.7.)

S tou nehoráznou venkovní teplotou je to opravdu špatný, obzvlášť když máte v pokoji skoro 35 stupňů, ještě by to chtělo moře a nemusíme nikam jezdit na dovolený... Ale v tomhle se vážně vůbec nedá přemýšlet... Už aby ta teplota slezla!

Dočteni Lovci od Františka Kotlety
Typická první osoba přítomného času, typický černý a morbidní humor, zatím si nestěžuju =) Nicméně mi začátek příjde o dost pomalejší a suchopárnější než třeba taková trilogie Hustýho nářezu. Naštěstí se to časem opravdu dost zlepší i když je to pořád o něco slabší než Nářez (myslím tím, ne tolik násilí, ani tolik sexu), trochu mi to příjde jako kdyby se Kotleta snažil zmixovat Kulhánkův a Žambochův styl se svým vlastním. Líbí se mi ta lehká parodie superhrdinství.
Rozhodně musím vyzdvihnout výběr prostředí, Praha budoucnosti je napsaná úplně skvěle, problém multikulturismu zní dost reálně, a vůbec ty poměry se mi opravdu líbily, stejně jako doba samotná, velmi uvěřitelné.
Hlavní hrdina je sice typický badass hláškař, ale i přesto mi byl neuvěřitelně sympatický, ona většina postav je napsaných opravdu dobře i když třeba moc prostoru nemají.
Příběh je zajímavý, ale opravdu zpočátku postupuje dost pomalu, jakmile se to ale začne všechno zamotávat a jakmile se začne pátrat po komisaři, celé to nabere pořádné Kotletovské grády.
Takže i přes pomalý start je to v konečném důsledku neuvěřitelně zábavná kniha plná skvělých hlášek, pokračování prostě musí být a nechci slyšet že je to samostatný román! XD
Hodnocení: 9/10


Čtvrtek (23.7.)

Den vyhrazen pro sledování One Piece anime, protože mám víc jak 100 dílový skluz XD
Epizoda 596: Opravdu dobře udělané, sice se řešil především Smiley, ale byla tu i ta trocha Smokera a Tashigi. Luffyho reakce byly jako vždy dokonalé, ale stejně nejlepší ten konec jak se tam CC vykecával a Luffy ho chytil XD
Epizoda 597: První boj Luffy vs Caesar, začalo to opravdu dobře, ale skončilo to tak jak skončilo. Zpracování opět dobré, žádné přehnanosti ani kiksy. Na konci Law a Vergo, nemůžu se dočkat na pokračování!
Epizoda 598: Sanjiho záchrana Kin'emona a jeho představení schopnosti sekat oheň, taky velmi dobrý díl. Nevím čím to je, ale Punk Hazard se jím zatím opravdu daří, žádné přílišné fillerové zybtečnosti, a když už tak nejsou viditelné jako v případě Fishmen arc z kterého jsem umírala nudou.
Epizoda 599: Zjišťujeme něco víc o Vergovi a ohledně toho pro koho ve skutečnosti pracuje, Lawovo úpění je hudbou pro mé uši (Jo, jsem sadista, no a co? Nemůžu si pomoct XD)
Epizoda 600: Caesar a jeho vycházející plán. Zdá se mi to a nebo je Oda čím dál tím víc brutálnější? Chci říct čím dál tím víc interesuje malé děti, v Lawově minulosti dokonce nějaké i zabil (a nepamatuju si že by někdy kreslil mrtvé děti). Ta scénka prostě byla vážně docela síla, sice si hodně lidí stěžuje že jsou ty děcka otravný, ale mě osobně se tenhle aspekt líbí. Přece jenom drogovat malý děcka a dělat si z nich poslušný loutky, protože když nemají dávku udělají prakticky co chcete aby ji dostali, to je, no, hodně špatný. Ale alespoň to ukazuje jak moc je Caesar a Doffla krutej. Chudák Nami a Usopp.


Pátek (24.7.)

Po sakra dlouhé době návštěva knihovny z které jsem samozřejmě neodešla s prázdnou, jak bych taky mohla, že? XD Co je ale důležitější, poprvé jsem si koupila časopis Crew. Už několikrát jsem po něm pokukovala ale vždycky mě odradilo, že v daném dílu bylo pokračování nějakého komiksu nikdy ne třeba první část, takže jsem to nekupovala. Ale teď to vypadá, že startují nové série, takže můžu začít kupovat!! Sakra práce XD

Cena: Co na to říct jako milovník koček? Člověk musí hledět trochu do hloubky a kresba se mi strašně moc líbí, není to špatný. 6/10
Ochutnávač: Zajímavý postavy, zajímavá situace, hodně se mi to líbí. A i ta kresba je úžasná, taková hodně cartoon-like.. Postupuje to opravdu rychle ale ne příliš urychleně (prostě tempo tak akorát). Dobrý humor. Líbí se mi to a moc! 8/10
Blacksad: Moje první střetnutí, líbí se mi ten zvířecí nápad. Kresba je moc hezká a pan hyena právník mě rozsekává XD Jinak škoda že tohle je první na co jsem narazila, dost souvislotí mi uniká =( LOL ty vtipy, ty jsou vážně dokonalost XD Ok, skončilo to teda plot-twistem, sakra XD ale jo dobrý! 7/10


Sobota (25.7.)

Manga time, jako vždy
Bleach 636: Tak nám pokračuje souboj Zarakiho a Mayuriho s tím divňousem, no co z toho vyleze, to fakt nevím... Fuuuck!! Zarakiho zraněná ruka na něj zaútočila (asi ta schopnost divňouse) a on vůbec nedával žádný mrd a utrhl si ji jakoby nic O_o LOL Zaraki sere na to co Mayuri říká a jde do toho rovou po hlavě, což je tak trochu šílenství (Mayuri approves). Divňous ho opět zraňuje a Mayu se raději rozhodne zasáhnout a Zarakiho špikuje, přece jen šílený Zaraki v moci nějakýho skřečka je asi to poslední co by všichni potřebovali XD Pak se ale tempo mění a Mayu má velmi zdlouhavou přednášku o skřečkových asi schopnostech, jak to funguje a jak je on sám úžasnej že na to něco vymyslel (bleh, musí v Bleachi vždycky všichni tak strašně moc kecat o schopnostech ostatních??), nakonec to vypadá že na to káp, ale známe Bleach, tak jednoduchý to určitě nebude, meh

Gantz Volume 5: LOL prej co to je? Poslední boss? Chlapče tvůj smysl pro humor je fakt dobrej XD Ouch šlápl nám na špačka a velká mamča vypadá nasraně XD Velká mamča je fakt velká a má křídla O_O Vracíme se ke skupině, ta zjišťuje že babča s kloučkem jsou dead >_< ať všechny ty kuřoidní parchanty zmasakrují!!! Dobře to Kuronovo rozhodování bylo teda natažený ad absurdum, ale fakt že pod sebou podstřelil podlahu bylo chytrý, ptačí mamina vypadá nasraněji XD Barák zkolaboval, Kurone vypadá strašně nadšenej svým nesmírně (ironie) úžasným tahem, já bych se tolik nesmála, zbytek skupiny dorazil, typický řeči, jo už je konec, uf, uf a pak BAM ptačí mamina si odnáší večeři (nejtlustšího, je chytrá XD). Cože mamina mu jen odkroutila halvu od těla? Takhle se plýtvá masem? Jsem zklamaná XD Hm i když podle pozadí by to moh bejt i taťka XD Oj, chytá nám Kurona, sladká pomsta přichází??? Prvně ho roztrhne vejpůl a pak pustí??? Hm tak ne, Kuro narušil přívod toho co dýchají, pak to střelil a zvesela si dopadl na střechu, pfft, tak jedno kolo končí, body se rozdaly, Gantzovy přezdívky mě ale stále rozesmívají XD Prej Bitch, Freak Parade XD Tits XD Všichni se zase rozešli domů. Kuro is dick to breasty girl. Yakuza guy is dick to everyone apparently a taky dostal co si zasloužil, hádám že používat gantzovskou výbavu mimo dané území je zakázaný, pravděpodobně i samotný fakt že ji použil mimo vyhrazený území a k jiný než daný činnosti. Což je zajímavý, znamená to že o Gantz ani nesmí mluvit s někým nezasvěceným? Ježiš Masarův brácha je táák rozkošný... LOL Kuro se přemístil zpět v opravdu delikátní pozici a situaci XD XD No takže spousta nových lidí, jakpak tohle dopadne? Sakra ten buddha týpek je vážně děsně otravný, zrovan ten typ, který je rád když může ovládat lidi kolem sebe. Hm nová ženská má tak trochu crush na Kura, to by mohlo být roztomilý =)


Neděle (26.7.)

Nevím jestli se pohybujete v japonském zábavním průmyslu, já teda ne XD ale jednoznačně znám Downtown, show která je v japonsku velmi populární a musím říct že členové jsou prostě fenomenální. Ty blbiny co podstupují jim fakt nezávidím! A prej, že se Japonci neumí bavit, pfffft!!!
No Laughing patří pravděpodobně mezi to nejznámější, jedná se o sérii ve které je pro účinkující připraveno vždycky nějaké téma (střední škola, vězení apod.) ve kterém se pohybují, za každým rohem na ně čeká nějaká vychytaná past a oni se za žádnou cenu nesmějí smát jinak je čeká trest (fyzický). Vzhledem k tomu že jsou to Japonci lze očekávat ty nejšílenější nápady které by vás kdy napadly a hlavně nenapadly XD

Batsu Game, No Laughing Police StationKrátký příběh: Red Handed ze série Color of Money (Colleen Cross)
Dobře začíná to celkem o ničem, chlápek přinese hrdince láhev velmi vzácného vína, který mu dal starej známej, ale hrdinka strašně protestuje, že ho nemůžou mít, že ho nemůžou proboha pít, že ho musí vrátit. Jaký tohle má sakra smysl??? Akorát to působí otravně a docela dost jako pěst na oko. A jako by to nebylo málo hrozně moc se tlačí i na to jak moc je to víno podezřelé, zajímalo by mě z čeho to vydedukovala.
Strašně moc uspěchané, jsou pozváni k příteli co jim to víno dal, hrdinka zjistí že je falšované, protože si ten idiot nechal otevřené dveře do místnosti kde má falešné viněty. OMG, to jako vážně? Nechal ty dveře otevřené aby mu tam mohl vlézt první člověk který se kolem projde? (otevřený dveře určitě nikoho nelákají, určitě ne) A jen tak v klidu si tam nechá kompromitující důkazy povalovat po stole? To ten chlápek nemá mozek? To nikdy neslyšel o tajný místnosti???
No jistě a zrovna když hrdinka zajišťuje důkazy je chycena při činu, to bylo opravdu nečekané, samozřejmě pan zlý to vysvětluje tak, že dveře nechal otevřené, protože tam dolů nikdo nemá přístup. Hahahaha!!! To si jako fakt myslí že když řekne, tam a tam nesmíte chodit, že tam zrovna právě kvůli tomu nikdo nepůjde? Nejen že nemá mozek on je i děsně naivní.
A vůbec, jak mu něco takového jako obchod s falešným vínem mohlo procházet? Vždyť si tu známou a drahou značku určitě koupilo i pár znalců ne? Teda hádám že lidé co si kupují vína a zajímají se o ně, se v nich i vyznají ne? Takže by jim určitě přišlo divné, že tak drahé víno chutná jak břečka (vždyť to došlo i hrdince), ale ne, oni na to prostě nepříjdou, protože prostě příběh...
Moment, moment, on dokonce na viněty špatně napsal i Sauvignon? A toho si nikdo, opakuju nikdo, nevšim? Páni, to asi byli všichni slepí, jinak si to nevysvětlím.
Patetické odhalení a vůbec celý ten příběh je tak patetický až se mi chce brečet, tohle že je detektivka? Tohle že někdo vydává, vždyť tohle by možná zplácalo děcko v prvním stupni základky. Vážně, kde je ta doba, ve které knihy vydávali jen lidé kteří uměli alespoň jakž takž psát?
Hodnocení: 1/10 (nejhorší detektivka roku, bleh)

Z náčrtníku 6

30. července 2015 v 16:56 | Denisa Kwapulińská |  Design, kresba etc.
Opět postava do fanfikce, tentokrát mojí srdcovky One Piece. Jo jo, nedávný arc mě silně ovlivnil, přestaňte reptat!
XD
V tomto případě se mi vyjímečně podařilo zachovat prvotní představu, G (jak je ve zkratce nazývána) tady vypadá téměř tak jak ve své finální verzi. Mírně jsem upravila jen vlasy a to tu sekci s delšími, kde jsem vypustila ten zadek a nechala jen tu krákou vlnu, takže má v konečném výsledku vlasy lehce nad bradu. Samotný design vlasů mi dal zabrat, chápete? Není to jednotný styl, jedna půlka taková druhá maková, nic takového jsem ještě nedělala, ale už teď mě to baví a myslím, že se to do šíleného One Piece skvěle hodí. Brýlky jsou nutným doplňkem vzhledem k působnosti postavy, stejně jako ta rozkošná naušnička a lehce viditelné peří (o jejím oblečení ještě musím popřemýšlet, ale i tak už představu mám jen to vychytat s doplňky a barevně).
Srdíčka jsou tréninkem na nášivku, kterou bude mít na vestě, plášti, prostě vrchní čísti oblečení, už se nemůžu dočkat až budu mít celý nápad hotov!


Knihovna 9

29. července 2015 v 11:05 | Denisa Kwapulińská |  Pravidelné návštěvy knihovny
Zdravím,
jelikož jsem byla dvakrát krátce po sobě v knihovně, rozhodla jsem se, že to hodím do jednoho postu jelikož by bylo zbytečné to nějak rozpatlávat =)
Takže v pátek (24.7.) jsem byla něco zařizovat v městě a bylo jen logické se opět po nějaké době stavit v knihovně. Ono tak nějak vždycky se tam snažím alespoň na chviličku (1-2 hodiny) nakouknout když mám čas. Z volného odběru se mi podařilo uzmout tenoučkou a malinkou sbírečku povídek od Arthura C. Clarka, i když povídky nemusím, tohle je přečteno prakticky hned a když se mi to nebude líbit můžu to tam zase vrátit (už jsem se zmiňovala jak moc se mi tenhle systém líbí?). Z vyřazených knih se mi už dlouho nic moc nelíbí, ale tenhle den jsem narazila na úplnou pecku: Tragické námořní příběhy. Dívala jsem se dovnitř a teda WOW, jedná se totiž o souhrn originálních zápisků (tedy lodních deníků), vyprávění účastníků a jiných historických záznamů. Já prostě historii miluju, obzvlášť když si můžu přečíst něco z pohledu lidí kteří v té době žili (i když se tady jedná o ztroskotání lodí), jsem na to hrozně natěšená a jsem zvědavá jaké to bude =) No a třetí knihou je třetí díl Magie, což je herní kniha, mám doma dvojku a čtverku, sice mi chybí jednička, ale už se mi čekat nechce takže se asi do toho pustím.


A pak tu máme pondělí (27.7.), kdy jsem si sice nic půjčovat nechtěla a původně jsem se opravdu šla jen podívat, ale znáte to, nakonec jsem v knihovně strávila víc jak dvě hodiny a odnesla si dvě zajímavé knížečky.
Město snících knih, jméno autora mi vůbec nic neříká, ale strašně mě zaujal název a pak i anotace a pěkné ilustrace uvnitř. Knížky o knížkách mám moc ráda, takže věřím, že si to užiju. Krom toho je pěkně velká a tlustá a já velké a tlusté knihy prostě miluju XD
Dračice, opět od autorů které neznám ale draci patří k mým oblíbeným ještěrkám a chtěla jsem to do jedné blogerské souteže. Mám takový pocit že už to nestihnu, ale neva, ráda si přečtu nějakou pořádnou fatastickou fantasy s ještěrkama XD


Co týden vzal a dal (16)

28. července 2015 v 17:50 | Denisa Kwapulińská |  Co týden dal a vzal

Pondělí (13.7.)

Nooo, my Cora x Law feels! >_< *crying in the corner*Úterý (14.7.)

Není nad to když vám nachladnou hlasivky a zníte jak zmutovaná vrána, krá krá XD


Středa (15.7.)

Manga time: a sakra tento týden vyšla manga děsně brzo (ne že bych si nějak stěžovala XD)
Bleach: OK, ani zbytek sternitterů co se postavili systému toho moc nepředvedl. Ywach prostě není žádný chřastítko, dal jim to pěkně sežrat, no. Prej: už jsem si myslel, že tu hubu nezavřeš ale teď si konečně můžu zdřímnout... To mělo být vtipný? Ha ha ha... vzdych... Nevím rádobyvtipná kapitola na mě nějak nefungovala... Thor nemůže najít nikoho komu dát na budku, to je smůla co? Ichigova skupina se hodlá rozdělit a hledat Grimmyho s jeho soupeřem? Týpek co ho Grimmy nahání se snaží být přehnaně vtipný (Kubo to má bejt co sakra???) WTF??? Grimmy to schytal nějakou blbostí napuštěnou jedem? Come on Kubíku, to nemyslíš vážně!!! Dneska přece není apríla! Divnej odstřelovač nám zlikvidoval Hisagiho? Tak to teda fuck no!!! Kiry mi líto nebylo a ani nějakých dalších postav ale Hisagi? Chudák Hisagi, který by se mohl předvést ale bohužel nemá žádný screen-time? No, nic no. Zdá se že Zaraki a Mayuri čelí nějakému zakapucovanému tintítku a vypadá to na hrozbu (stačí název kapitoly). Ok tyhle poslední stránky byly doopravdy vtipné (hold Mayuri x Zaraki dělá dovy XD), zbytek byl spíš wtf...

One Piece: Lolololol! Úvodní obrázek mě slušně zmrskal, Odo tohle mi nedělej! Takhle jsem se dlouho nenasmála XD Jinak super, vracíme se k Luffymu nebo spíš k Sabovi, který vykecává s Robin, Zorem a Frankym, kteří jsou jediní co nechrápou XD (Law je tak rozkošnej!!!). CP0 se nám bude vracet a je jasný, že budou muset všichni rychle vypadnout. Sabík zabíjí čas a vypráví historky z dětství XD Tedy přesněji o tom jak to s ním bylo, jak ho Dragon zachránil, ale jak ztratil paměť (haha ale i tak se za žádnou cenu nechtěl vrátit domů, no ale není divu)... aha! On si nic nepamatoval až do té doby kdy se z novin dozvěděl že Ace zemřel (fuck fuck fuck!), to muselo být hodně těžký ale taky to vysvětluje proč se na scéně neobjevil dřív. LOL Dragonova odpověď na to jestli je Luffyho otec: Hm? Och, jo... XD XD Jééé a Sabi nám taky ukazuje jak doopravdy vypadalo to první setkání s Luffym teď po dlouhé době a bylo to sakra emocionální. Luffy po něm teda slušně skočil XD Ale ne, Sabo jim dává Luffyho vivre card (a kousek si bere), tohle se mi nelíbí. Má to značit že někdo umře (víte, Ace taky umřel) a nebo že se Slamáci opět rozdělí? A prej se o něj mají postarat, a WOW Zoro se směje (!!!!!!!) a potom: vždyť to je skoro to samý co nám řekl Ace! A vůbec Zoro měl nějakou extra dobrou náladu, kolik toho stačil vychlastat??? XD Tak nám Sabo odchází a jen tak si tam přikvačí hejno vran a odnese ho. Hm, co jsou ty vrány zač, nebo spíš kdo? Jinak hrozně nostalgická kapitolka, teď jen čekat jak se to se Slamáky dovrbí, tohle (Dressrosa arc) bude mít slušný zásek na světové OP dění =)


Čtvrtek (16.7.)

Sex With a Billionaire od Carly Davis (opět sexy romance), že já do toho pořád jdu
*záchvat smíchu* Fakt? To jako fakt si ženská stěžuje že s ní chlap nemá sex? Tak dlouho jsem se ještě nenasmála, fakt, opravdu bych chtěla vidět chlapa který nemá na sex čas, promiňte ale z toho se budu vzpamatovávat ještě dlouho, bože asi umřu smíchy XD XD XD Odpočinkový výlet na obrovské luxusní výletní lodi s kasínama a jinýma píčovinkama... tohle je odpočinkový výlet? Proč ne obyčejný zájezd po památkách? Já ty amíky nikdy nepochopím... OK přihlásí se na potápění a jako blbka si kamsi odplave a oni si toho ani nevšimnou? OMG Naštěstí (haha) ji najdou nějací chlapíci a zachrání ji (jestli alespoň s jedním z nich nebude mít sex, tak budu velmi opravdu velmi překvapená!), ale zpět to jako si opravdu ta yachta s potápěčema jen tak bez ní odjede a nikdo si toho nevšimne? Opravdu? Vážně? Ne že bych po romantických slátaninách požadovala kdo ví co, ale prosím, alespoň základní aplikaci běžné reality... a jako by to nebylo málo tak si vesele odjede i ta výletní loď. Wut? Bonus, mezi zachránci je multimilionář, jen tak pro parádu. Tak mají sex no a co, nijak mě to nevzrušuje, obzvlášť když je hrdinka ještě pořád vdaná. To že její vztah neklape neznamená, že musí skočit do postele prvnímu chlapovi co se jí namane, ugh... Dobře, opět nic moc, a ještě chce aby s ním zůstala. A to jako proč? To se do ní okamžitě zamiloval a nebo ji chce jako hračku na hraní?
Hodnocení: 2/10 (stupidity of this story broke my brain)


Pátek (17.7.)


Nostaligie, mimochodem Spike byl nejspíš můj úplně první crush ever XDSobota (18.7.)

My theme song XD XDNeděle (19.7.)

Naruto movie Road to Ninja
Nápad tohoto filmu je fakt bezvadný, bohužel zpracování trochu pokulhává. Místy se mi zdálo, že se až moc tlačí na to aby některé vtipy byly přehnaně vtipné, tím chci říct, některé změny charakterů mi prostě vtipné nepřišly (Shikamaru, Shino). Na druhou stranu citová stránka filmu byla zvládnutá dobře. Naruto se setkává se svými rodiči, z čehož plyně spousta situací (a nechápu proč se Naruto zpočátku choval jak idiot) zatímco si Sakura uvědomuje svou samotu a jak se vlastně má, že jsou její rodiče ve skutečnosti živí. Ve skutečnosti tenhle film moc o akci nebyl, spíš právě o tom jaké to je mít, nemít rodiče, vztahy s nimi a tak podobně. Co mi tak trochu vadilo byla naprostá neužitelnost Akatsuki, proč nedostali víc screen-timu? Společnými silami by určitě Menmu a Kyuubiho dostali jedna dvě. Jo a některé ty zvukové efekty byly vážně WTF XD Souhrně to ale byl ucházející film, sice klišé a očekávající prvky (Sakura si začne uvědomovat že jí její rodina chybí, Naruto si uvědomí, že jeho rodiče byly takoví jací byli proto co udělali), ale zpracováno poměrně dobře. Takže určitě ne nejlepší film, ale pořád asi tisíckrát lepší než Kizuna, která byla hrůzostrašná.
Hodnocení: 75/100

Kapitola 56. - Příslib

27. července 2015 v 14:40 | Denisa Kwapulińská, Etsuko a Argo |  Naruto: Charllee team

Co mají holky v plánu? A co má v plánu Danzou?


,,Když se to tak skvěle vyjasnilo, co kdybyste mě pustily?" ozval se Anbu, v jehož hlase byla mírná známka po rozhořčení.

,,Kakashi, co s ním máme udělat?" pohlédla na něj Argo.

,,Já bych ho nechal jít, když už je to s ním teď jasné," odpověděl.

,,Jak je libo," pokrčila Arwen rameny a její vlasy se v mžiku stáhly. Hnědovlasý ANBU však místo tvrdého dopadu elegantně přistál jako by to pro něj bylo něco zcela normálního a prohlížel si děvčata velice zkoumavým pohledem.

,,Zdá se, že to není žádný ňouma," šeptla Ayame, když mu všechny tři pohled opětovaly.

,,Co kdybys nám řek kdo jsi?" zeptala se Argo, které se to pranic nelíbilo. To, že nereagoval na jejich výhružky a zjevně se jich ani moc nebál.

Mladík se otočil na velitele, který přikývl a tak bez váhání odpověděl. ,,Mé kódové jméno je Hashi, a do této jednotky jsem nastoupil před pár dny."

,,Fajn, tak si pamatuj, že nemáme rády čmuchaly," zavrčela bělovláska.

,,S tím jsem byl obeznámen," zabodl do ní dvojici očí. ,,A to už hodně dávno."

Děvčata se zatvářila zmateně. ,,Jak dávno? O čem to meleš?" nechápala Ayame.

Hashi si sundal masku, nicméně děvčata se na něj stále dívala s nepochopením, takže ve vteřině zrudl vzteky. ,,Neříkejte, že si mě nepamatujete!!" vyhrkl.

,,Počkat!" zarazil je Kakashi. ,,O co tu jde? Vy se znáte?" kmital mezi nimi okem, jeho tým to z povzdálí rovněž zaujatě sledoval.

,,Jistěže!" vyhrkl Hashi. ,,Znám je už od chvíle co sem přišly!" ukázal na ně prstem.

,,To bude nějaký omyl ne?" zakroutila Arwen hlavou.

,,To sotva! Manipulovat s vlasy umí jen jeden člověk," zatvářil se vítězoslavně, protože tohle jeho tvrzení nešlo vyvrátit. Krom toho ho to nevyvedlo z míry když ho znenadání pustila. ,,Ani nevíte jak dlouho jsem vás hledal! Jenže teď jsem tady, vaše ochranka..."

,,Chtěl jsi říct čmuchací pes," skočila mu Argo do řeči.

,,... a také konečně vím, co jste zač," ignoroval ji a znovu se pyšně pousmál.

,,To je radosti," odfrkla si suše.

,,Asi je to divné," zamračila se Ayame, ,,ale já si tě vážně nepamatuju," zírala na něj jako by se snažila spojit si jeho tvář s tou možnou mladší někde v temných zákoutích své mysli.

,,Což je neodpustitelné! Co jsem se vás nahledal, nasledoval a dokonce se s vámi i několikrát střetl, ale nikdy, nikdy jste mi nedaly možnost, zjistit co jste zač! Byly jste tak podezřelé! A hokage dokonce ignoroval má hlášení, teď už je mi to samozřejmě všechno jasné," hudroval si pod vousy a pořád se tvářil rozčíleně. ,,Opravdu jste mě zklamaly," zakroutil hlavou.

Arwen pohlédla na velitele jednotky. ,,Jste si jistí, že je duševně zdravý?" nadzvedla jedno obočí.

,,Hm, možná bychom to měli přezkoumat," zamyslel se když Hashiho pozoroval.

,,Pánové, ne možná ale určitě," řekla Ayame tóném, který jasně naznačoval rozkaz.

,,Nechci zase zažít to co se stalo s T.j.j.m.v.," přikývla Argo.

,,Já jsem naprosto duševně v pořádku!" čertil se Hashi.

,,Tím si bohužel nejsme tak jisté," sjela ho Arwen pochybovačným pohledem.

,,To vás by měli vyšetřit na krátkodobou paměť," přešel do protiútoku.

,,Omlouvám se, ale nemůžeme si pamatovat každého chudáčka, který se nám připletl do cesty," vysvětlila nesmlouvavě.

,,Chu...chudáčka?!" zalapal po dechu a barva jeho obličeje by se v tu ránu mohla směle rovnat barvě Mishiho vlasů.

,,Hashi přestaň, rušíme je," ukončil jejich rozepři velitel. Mladý Anbu po děvčatech naposledy vrhl nepříjemný pohled, pak si nasadil masku a společně s jednotkou se odebral ukrýt kdesi v okolí.

,,Vy si ho fakticky nepamatujete a nebo vás jen těší si z něj dělat legraci?" pohlédl na dívky Kakashi zaujatým pohledem.

,,My za to nemůžem, ale vážně se nám vykouřil z hlavy, nemůžeme si pamatovat každýho člověka na kterýho jsme narazily," pokrčila Ayame rameny.

,,Když to říkáte... No, myslím, že jsme se ale naodpočívali dost, teď se zase vrhneme do práce," usmál se na všechny.

,,Chjo, ani jsem se pořádně nenajed," zakňoural Naruto.

,,Buď zticha, nikdo není na ty tvoje plky zvědavej," zavrčela Argo, ještě pořád byla rozmrzelá z toho jak hloupým způsobem byla poražena. Příště si prostě bude na Kakashiho dávat pozor.

,,Takže," začal Hatake, ,,myslím, že teď si všichni opravdu užijete," široce se pousmál a odkudsi vytáhl jedinou rolničku. Šestice nespokojeně zamručela.

,,To už tady jednou bylo, možná i víckrát," nadnesla Ayame.

,,Možná, teď to ale bude speciální. Krom toho, že je vašim úkolem tu rolničku získat, zapojíte se postupně po hodinách. Pokud se někomu podaří mi ji sebrat, možná se toho někdo ani nezůčastní," vysvětlil.

,,A co budou dělat ti co nejsou na řadě?" zeptal se Sasuke.

,,Ti mohou využít čas k boji, k odpočinku, k jídlu, k čemukoliv. Nemám k tomu žádná speciální pravidla," zamyslel se a pak všem oznámil kolikátí v řadě jsou. První byla Ayame, pak Sakura, Naruto, Arwen, Sasuke a nakonec Argo. Všech šest přemýšlelo jak to hodlá sensei zvládnout, Kakashi sice měl obstojnou zásobu chakry, nicméně pokud dojde na nejhorší bojovat nepřetržitě šest hodin znělo šíleně. ,,No Ayame, teď si dám desetiminutový náskok, snad se ti něco podaří vymyslet," zamával jim a vypařil se.

,,Tohle se mi ale vůbec, vůbec nelíbí," sedl si Naruto na zem.

,,Nestěžuj si, komu by se tady chtělo šest hodin válet? I když je pravda, že pořád lepší s Uchihou než s tebou," povzdychla si Argo. Ayame jen nesouhlasně zakroutila hlavou, jelikož to bude ona kdo bude ze všech bojovat nejdéle, nicméně s tím prostě bude muset nějak poprat. Kakashiho deset minut náskoku využila k odpočinku a teprve pak za ním vyrazila s několika plány v hlavě.

….......................

Holky se vrátily domů, byly unaveny ale spokojeny, zažily brutální tři dny a sáhly i na dno svých možností. Smyly ze sebe prach a krev posledních uplynulých dní a sesunuly se kolem prázdného křesla Charlleeho - sensei, tak jak to dělaly od toho osudného dne.

,,Měly bychom napsat dopis Gaarovi," poznamenala Arwen po chvíli.

,,Jo, to bychom měly," souhlasila Argo.

,,Já to napíšu," vstala Ayame a donesla psací potřeby. Sedla si a začala psát. Trvalo to dlouho, protože spousty věcí měnila a škrtala, ale nakonec odložila pero a začala číst...


Milý Gaaro,

zdá se, že Suna má špehy opravdu všude...

Překvapil jsi nás sdělením, že se Charllee setkal s tvým otcem, možná se někdy stavíme abychom si s ním o tom popovídaly a strávily pár chvil příjemnými vzpomínkami. I když jsme s ním žily tak dlouhou dobu, je pravdou, že toho o něm příliš mnoho nevíme.

Co týče našich démonů, nezlobíme se na tebe za to, že si prozradil naše tajemství. Vnitřně jsme tušily, že to dříve či později výjde na povrch. Kdyby to vyšlo najevo v nevhodnou dobu, mohlo by to ohrozit veškerá jednání a skončit válkou. Jednal si správně, opravdu se nezlobíme. Jinak, pokud zjistíte cokoliv o t.j.j.m.v. byly bychom ti vděčné kdybys nám zaslal spěšnou zprávu.

Co se týče vašeho dopisu Konoze, velice jste nás tím překvapili a potěšili. Chtěly bychom vám poděkovat, že jste se nás zastali a velice si toho vážíme. Nikdy vám vaši dobrotu nebudeme schopny oplatit, ale pokud by jste potřebovali pomoci, stačí jen říct.

Co se týče tvého pozvání, děkujeme ti za něj a jak už jsme se zmínily, jednou vás určitě navštívíme, ale teď budeme muset vyřídit ještě spousty neodkladných záležitostí, takže to bohužel nebude v dohledné době možné.

Ještě jednou vám mnohokrát děkujeme. Tobě, Kazekage - sama a celé Suně.

Se srdečným pozdravem

Ayame, Arwen a Argo

Tví démonní kamarádi


,,Dobře napsáno," přikývla Arwen souhlasně, stejně jako Argo. Ayame dopis zapečetila a poslala jej po poštovním sokolu (pozn. Etsuko: ,,Nebo holubu?" Nagadir: ,,Čert ví jakého ptáka tam používají." Argo: ,,Třeba je to ANBU... Poštovní ANBU" Etsuko: ,,Jasně, s kroužkem na noze a batůžkem na zádech.") rovnou do Písečné.

,,Tak to bychom měly," řekla když jim "pošťák" zmizel z dohledu. ,,Co teď?"

,,Do pohřbu zbývají ještě tři dny," připoměla Arwen.

,,Nepřipomínej to," zakňučela a opět se všechny sesedly kolem Charlleeho křesla.

,,Holky, já vám musím něco říct," začala Argo a trochu se ošila.

,,Copak?" spozorněly.

,,J-já... nemůžu jít na Charlleeho pohřeb," vzdychla.

,,Jak to?" vyjekly.

,,No, chci se vrátit domů," vysvětlila krapet nervózně.

"Vždyť jsi doma, ne?" nechápala Ayame.

,,Ne, myslíš tím Mrtvou zemi, že?" pohlédla na ni Arwen.

,,Jo," přikývla. ,,Alespoň na nějaký čas než se to tady uklidní, musím se z toho vzpamatovat. Z Charlleeho smrti," sklopila hlavu.

,,Nechtěly jsme si jít odpočinou do Písečné?" povzdychla si Ayame smutně, ale bylo ji jasné, že na to v nejbližší době asi doopravdy nedojde.

,,Já vím, ale, prostě..." zakoktala se.

,,To nic, já to chápu," zarazila ji nakonec. ,,Je toho teď tolik..." a zahleděla se kamsi do dáli.

,,Abych se přiznala, i já mám už delší dobu chuť opustit Konohu, protože bez něj to tady nemá moc smysl," přiznala Arwen, když už se to téma nakouslo.

,,Kam bys chtěla jít?" zajímala se bělovláska, ale při pohledu do její tváře plné zloby a chuti zabíjet jí to došlo. ,,Ty chceš jít po T.j.j.m.v., že?"

,,Ano, nesnesu pomyšlení, že se někde prochází jako by se nic nestalo. Chci ho vystopovat a potrestat za to co udělal, chci aby litoval toho co způsobil," zaplály ji v očích nebezpečné plamínky.

,,Tak to abych taky odešla, vyslídím Itachiho a vytřískám z něj detaily ohledně vyvraždění Uchihů," pokrčila Ayame rameny. Nedalo se nic jiného dělat když byly její dvě partnerky tak odhodlané, sama by se tu nejen unudila, ale určitě i zbláznila.

,,Chudák," zalitovala ho Arwen, a myslela to opravdu vážně.

,,Dobře mu tak," usmála se Ayame škodolibě.

,,A kdy chcete jít?" zeptala se Argo.

,,Až po pohřbu," vysvětlila Arwen. ,,No, zdá se, že to bude konec Divokého tria z Listové," povzdechla si smutně. Nebylo jisté kdy se zas sejdou a pokud vůbec.

,,Ne, nebude," nesouhlasila Ayame, ,,jakmile dokončíme své úkoly, i kdyby to mělo trvat třeba desítky let, setkáme se u Argo v Mrtvé zemi a pak se společně vrátíme sem do Konohy a taky tu už zůstaneme. Mohla bych nechat opravit sídlo mé rodiny a mohly bychom tam společně žít," navrhla.

,,Tak teda jo," usmály se a podaly si ruce na znamení slibu, který si právě daly.

,,Nevím jak vy ale já bych si šla dát šlofíka, jsem unavená jako kotě," zívla Argo.

,,Souhlasím," přikývla Arwen. ,,Pořádný spánek by se nám teď hodil," řekla a tak se společně odebraly do pokoje kde okamžitě usnuly.


Mezitím...
,,D-danzou - sama? Co tady děláte?" vyhrkl strážný před Konožskou věznicí. Bylo to velmi neobvyklé aby se zde objevil osobně, většinou když Root potřeboval někoho vyslýchat vyslal pro danou osobu nějakého posla.

,,Přišel jsem si s někým promluvit," vysvětlil a nespokojeně se na něj zamračil.

,,Ach," vydechl strážný, protože si okamžitě vzpomněl na nedávný humbuk kolem jednoho z jeho podřízených. ,,Samozřejmě, jistěže," vykoktal a pustil ho dál. Danzou zamířil hloub do komplexu, a po krátkém rozhovoru s ředitelem byl zaveden do výslechové místnosti, kde už na něj čekal značně rozladěný Mishi ve vězeňských barvách.

,,Dost, že jste tady Danzou - sama," zamračil se na něj. Zdálo se, že mu zdejší pobyt rozhodně nevyhovuje ani neprospívá jelikož upustil od svého zdvořilého tónu, kterým s ním pokaždé promlouval.

,,Měl jsem několik neodkladných případů," vysvětlil a jediným pohledem si vyžádal soukromí v místnosti. ,,Krom toho mám pocit, že si zasloužíš trest za to, jak hloupě jsi jim naletěl," vysvětlil a Mishi poněkud splaskl.

,,Jistěže, ale tady nemám žádný kontakt s vnějškem. Nevím co ty tři provádí, nemůžu je sledovat, nemůžu plnit svou misi," zazoufal si.

,,Bohužel tvůj případ se stále prošetřuje ale myslím, že budu schopný to nějak vyřešit," usmál se.

,,Danzou - sama?" pohlédl na něj překvapeně.

,,S tím si nelam hlavu, Mishi. To proč jsem sem přišel je, že mám pro tebe informace a nové rozkazy týkající se tvé mise," osvětlil. Mishiho výraz se po vyslechnutí Danzoova sdělení proměnil do nepříjemného šklebu.

3OH!3 - I'm Not Your Boyfriend Baby

27. července 2015 v 9:43 | Denisa Kwapulińská |  Hudba/O.S.T. = vše co mě inspiruje
Další písnička na kterou jsem přišla při prohledávání youtube s Doffla tématikou, musím něco vysvětlovat? XD


Červen 2015

26. července 2015 v 12:35 | Denisa Kwapulińská |  Knižní ohlédnutí

Tento měsíc byl opravdu hodně ubohý. Nejen proto, že nemám moc času, ale asi i kvůli tomu, že poslední dobou zase hodně času trávím na netu, měla bych to nějak změnit, ehm...

Tweety s city - Elizabeth Rudnicková
Pád - Lauren Kate
Baba jedová - Věra Fojtová
Zásnuby se smrtí - Roman Cílek

Počet přečtených knížek: 4
Počet přečtených stránek: 1056
Nejhorší kniha měsíce: Zásnuby se smrtí
Jednouché vysvětlení. Nejsem povídkový člověk a tohle je sbírka krátkých detektivních příběhů. Ne že by všechny byly vyloženě špatné, našlo se pár opravdu hodně dobrých, ale souhrně, prostě jen mírně lepší průměr.

Nejlepší kniha měsíce: Baba jedová
Detektivka která začala docela pomalu a nezajímavě, ale postupem času jsem se do ní fakt zažrala a postavy si hodně oblíbila. Velmi příjemné čtení.Největší zklamání měsíce: Tweety s city
Vzhledem k netradičnímu zpracování jsem od toho čekala trošičku víc, nebylo to vyloženě špatné, ale hold jsem sem něco dát musela.

Největší překvapení měsíce: Pád
Po přečtení té spousty negativních recenzí jsem si myslela že to bude příšerné, ale nebylo. Sice ani žádný skvost, ale číst se to dalo a dokonce to i zaujalo. Hrdinka mi byla sympatická.

Bylo nebylo 17

25. července 2015 v 17:23 | Denisa Kwapulińská |  Bylo nebylo

Takové zajímavé meme, kdy zvěřejňujete první větu knihy, kterou právě čtete. Narazila jsem na něj na blogu Kathsworldofbooks a rozhodla jsem se, že ho budu zveřejňovat každou sobotu.


Práskl výstřel.


Aneb už začátek téhle knihy naznačuje, že trojka bude rozhodně lepší než dvojka, která byla teda fakt děs =) Zatím mě to baví a doufám, že se to ke konci zase nějak hrozně nepokazí.Horká půda

23. července 2015 v 19:50 | Denisa Kwapulińská |  Knižní

Původní název: Våpenskjold
Autor: Thomas Enger
Překladatel: Alice Týnská
Série: Henning Juul, 4/?
Počet stránek: 360
Datum vydání: 2015 v ČR (2014 v Norsku)
Nakladatelství: Moba
Typ: Pevná vazba
Žánr: detektivka, thriller

Ve švédských lesích je zastřelen muž a Hedda Hellbergová místo toho aby odjela na plánovaný tří týdenní výlet do Itálie zmizí. Mají snad tyto dvě věci nějakou souvislost? Nora Klemetsenová pátrá po své zmizelé přítelkyni, zatímco se její bývalý manžel Henning Juul vydává na pouť za zjištěním co způsobilo dávnou tragédii která jim oběma zničila život. Odpovědi pomalu vyplouvají na povrch a odhalují nejedno nepříjemné rodinné tajemství.

Horká půda je ten typ knížky, která začíná pomalu a nedává moc smysl, nevíte o co se jedná, nechápete souvislosti, tápete. Ale čím víc čtete, čím víc se do příběhu noříte, tím víc odhalujete komplikovanost děje a to já na detektivkách zbožňuju. Střípek po střípku se dovídáte zásadní informace, které vám vše tak jako dílky puzzle pomáhají skládat do většího, srozumitelnějšího celku. Případ, který začíná jako něco triviálního, se postupem času mení v komplikovaný, zašmodrchaný spletenec sahající až do minulosti. Dvě odlišné dějové linky rozhodně napomáhají k zajímavosti knihy a to, že se vlastně oba případy začnou vzájemně proplétat je opět jen a jen k dobru. Líbilo se mi, že vyšetřování novináře Juula bylo propojené s jeho minulostí, člověka to rozhodně přinutí popřemýšlet nad tím co se asi dělo v předchozích knihách (pokud je nečetl), a i když to může vést k pocitu že vám něco uchází, celkově to působí dost celistvě. Co musím vyzdvihnout je rozhodně i vzestupná gradace, protože tak by to prostě mělo být u každé knížky, bohužel to ale nebývá pravidlem.

Postavy rozhodně nejsou jednoduché, spíš naopak. Každá má nějaké své dilema, problém, trápení, což působí dost lidsky. Taktéž jejich vzájemná interakce byla vynikající, dialogy, vzájemné řešení vztahů, všechno to ani v nejmenším nepůsobilo násilně, ale velmi přirozeně a celý příběh to velmi oživovalo. Ztotožnit se rozhodně nebylo těžké. A jak už jsem se zmiňovala, mám ráda když se rozvíjí víc rovin příběhu, takže jsem byla s přepínáním mezi postavami velice spokojená. Jak Nora tak i Juul mi sice zpočátku nic moc neříkali ale skrz celý příběh jsem si je postupně dost oblíbila, pro jejich odlišnost, ale i jejich komplikovaný vztah.

Samotný konec knihy pak víceméně splnil mé očekávání, na spoustu otázek sice dostanete odpovědi, ale pak jsou tu taky ta velká zadní dvířka, která otevírají cestu k potencionálnímu pokračování. Což vzbudí zvědavost.

Celkově se jedná o opravdu promyšlený detektivní příběh, který vás jednoznačně pohltí a se svou premisou do budoucna přinutí pokračovat v sérii dál.

Hodnocení: 80/100
Hodnocení obálky: 5/5

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Moba

Z náčrtníku 5

23. července 2015 v 18:47 | Denisa Kwapulińská |  Design, kresba etc.
Nádech, výdech... oficiálně vám představuji Giordana! (ksichtík nahoře) Jedná se o personifikaci mé múzy, ehm múzáka a zrovna tohle je takové jeho nerd období. Kruhy pod očima a brýlky značí že pracuje a to pěkně tvrdě, jinak je to ale lenoch k neuvěření, občas mám chuť ho zabít XD Jinak opět můj slovutný messy styl vlasů a pokude se vám zdá obrýlení jaksi, ehm, divné, vězte že jsem ještě nikdy v životě postavu s brýlemi nekreslila, tak proto XD
Postava dole je, hmm, dívka/chlapec, který/á mi někoho děsně připomíná, pokud i vám nebojte se napsat koho, třeba si vzpomenu. Creepy vzhled nebyl úmyslem ale prostě to nějak vypynulo...