Co týden vzal a dal (17)

30. července 2015 v 17:07 | Denisa Kwapulińská |  Co týden dal a vzal

Pondělí (20.7.)

Opět výlet do města a samozřejmě knihovna, sice jsem si půjčila jen vě knihy, ale těším se na ně, hlavně na Město snících knih.


Úterý (21.7.)

Manga time: Gantz
Volume 4: Tanaka is soo damn freaky!!! Hustý, souboj s Tanakou a tím hajzlíkem z minula, doufám že dostane řádně přes čuňu. Hm, něco se mu stalo s oblekem, to pro něj nevypadá dobře. LOL to si jako fakt myslí, že mu pomůžou? Po tom co se ukázal jako takový bastard, i když Masaru... jo já to věděla a ten hajzl taky, chjooo, ale nestih to =), takže hajzlík dostal co zasluhuje, doufám že chcípne!!! Hm ti noví idioti se vydali pryč, zemřou? Proč sakra nikdo neposlouchá co tady někdo říká? Hustý, Masaru slušně drtí Tanaku, hehe. WTF? To z toho leze kuře????? Páni, autor měl asi slušný halušky XD Takže ho odesali ale všemu ještě není konec, to je pro zmetečka hodně blbý... Pfft, docela se mi líbil, ale teď si to u mě posral. Celou dobu byl drsnej jak něco, protože měl sílu ale jakmile má bebí volá maminku. Patetický. Tak nám zemřel, chybět teda nebude... Hm Kurono se nám zahloubává, no to se ještě uvidí jestli budeš z nějaké smrti šoklý =) neříkej hop dokud jsi neskočil... Parta zjišťuje že má omzení pohybu, no konečně toto, že vám to trvalo, proč jsou tu všichni tak hloupí??? Och ti trapáčtí yakuzáci, nebo co jsou zač, teď otravují chudáka Kurona co nemá ani oblek a byl nechán v relativním (XD) bezpečí, to jsou ale kripli... Zbylá skupinka mezitím hledá zbylýho invadera z vesmíru, jak se tohle vyvine? Bože ti špačci či co to sakra je jsou děsivý, brrrr! Ohoho, a je tu další Tanaka s creepy face, oh fuck další? Kolik jich tam sakra je??? Aha, očividně krapet víc, doom just happened, sakra Masaru jednoho chytil ale celý zbytek se k němu nahrnul, hele ne, nemůžete zabít Masara!!! Ale fuj, další kuře leze, musím říct že je to nakreslený fakt nechutně XD Takže ty Tanaka oblečky jsou jejich maskování, protože ve skutečnosti vypadají jako kuřata a no, to by byli až moc nápadní? XD Uf, Masaru naštěstí žije ale s jeho oblekem se stalo to samé co s tím hajzlíkovým, takže má očividně nějaké limity (což je super, alespoň nejsou úplně nepřemožitelní). Sebevražedkyně nám jedno kuře rozmašírovala, mňamky, a i krasoň se pustil do boje, super no... Ach babčo >_< máš mé uznání... Takže kuřata nemůžou bez svých Tanaka oblečků žít no super! Yakuzáci si drží Kurona jako rukojmí, co s ním sakra plánují dělat? Mít ho jako návnadu? Hahaha prej Kurono: Ti tupci ani neumí používat radar, tady žádní mimozemšťani ani nejsou... otevřou se všechny dveře a v nich Tanakové. Chcípám smíchy, to se fakt povedlo XD Ó a máme tu cosi co vypadá jako mamča kuřat, tu budou muset zabít pokud nechtějí aby se jim pořád množili, že jo =) No, docela dobrý volumko, krom nějakých nových objasnění, tu máme hromadu super akce a dokonce i nějaký ten humor =)


Středa (22.7.)

S tou nehoráznou venkovní teplotou je to opravdu špatný, obzvlášť když máte v pokoji skoro 35 stupňů, ještě by to chtělo moře a nemusíme nikam jezdit na dovolený... Ale v tomhle se vážně vůbec nedá přemýšlet... Už aby ta teplota slezla!

Dočteni Lovci od Františka Kotlety
Typická první osoba přítomného času, typický černý a morbidní humor, zatím si nestěžuju =) Nicméně mi začátek příjde o dost pomalejší a suchopárnější než třeba taková trilogie Hustýho nářezu. Naštěstí se to časem opravdu dost zlepší i když je to pořád o něco slabší než Nářez (myslím tím, ne tolik násilí, ani tolik sexu), trochu mi to příjde jako kdyby se Kotleta snažil zmixovat Kulhánkův a Žambochův styl se svým vlastním. Líbí se mi ta lehká parodie superhrdinství.
Rozhodně musím vyzdvihnout výběr prostředí, Praha budoucnosti je napsaná úplně skvěle, problém multikulturismu zní dost reálně, a vůbec ty poměry se mi opravdu líbily, stejně jako doba samotná, velmi uvěřitelné.
Hlavní hrdina je sice typický badass hláškař, ale i přesto mi byl neuvěřitelně sympatický, ona většina postav je napsaných opravdu dobře i když třeba moc prostoru nemají.
Příběh je zajímavý, ale opravdu zpočátku postupuje dost pomalu, jakmile se to ale začne všechno zamotávat a jakmile se začne pátrat po komisaři, celé to nabere pořádné Kotletovské grády.
Takže i přes pomalý start je to v konečném důsledku neuvěřitelně zábavná kniha plná skvělých hlášek, pokračování prostě musí být a nechci slyšet že je to samostatný román! XD
Hodnocení: 9/10


Čtvrtek (23.7.)

Den vyhrazen pro sledování One Piece anime, protože mám víc jak 100 dílový skluz XD
Epizoda 596: Opravdu dobře udělané, sice se řešil především Smiley, ale byla tu i ta trocha Smokera a Tashigi. Luffyho reakce byly jako vždy dokonalé, ale stejně nejlepší ten konec jak se tam CC vykecával a Luffy ho chytil XD
Epizoda 597: První boj Luffy vs Caesar, začalo to opravdu dobře, ale skončilo to tak jak skončilo. Zpracování opět dobré, žádné přehnanosti ani kiksy. Na konci Law a Vergo, nemůžu se dočkat na pokračování!
Epizoda 598: Sanjiho záchrana Kin'emona a jeho představení schopnosti sekat oheň, taky velmi dobrý díl. Nevím čím to je, ale Punk Hazard se jím zatím opravdu daří, žádné přílišné fillerové zybtečnosti, a když už tak nejsou viditelné jako v případě Fishmen arc z kterého jsem umírala nudou.
Epizoda 599: Zjišťujeme něco víc o Vergovi a ohledně toho pro koho ve skutečnosti pracuje, Lawovo úpění je hudbou pro mé uši (Jo, jsem sadista, no a co? Nemůžu si pomoct XD)
Epizoda 600: Caesar a jeho vycházející plán. Zdá se mi to a nebo je Oda čím dál tím víc brutálnější? Chci říct čím dál tím víc interesuje malé děti, v Lawově minulosti dokonce nějaké i zabil (a nepamatuju si že by někdy kreslil mrtvé děti). Ta scénka prostě byla vážně docela síla, sice si hodně lidí stěžuje že jsou ty děcka otravný, ale mě osobně se tenhle aspekt líbí. Přece jenom drogovat malý děcka a dělat si z nich poslušný loutky, protože když nemají dávku udělají prakticky co chcete aby ji dostali, to je, no, hodně špatný. Ale alespoň to ukazuje jak moc je Caesar a Doffla krutej. Chudák Nami a Usopp.


Pátek (24.7.)

Po sakra dlouhé době návštěva knihovny z které jsem samozřejmě neodešla s prázdnou, jak bych taky mohla, že? XD Co je ale důležitější, poprvé jsem si koupila časopis Crew. Už několikrát jsem po něm pokukovala ale vždycky mě odradilo, že v daném dílu bylo pokračování nějakého komiksu nikdy ne třeba první část, takže jsem to nekupovala. Ale teď to vypadá, že startují nové série, takže můžu začít kupovat!! Sakra práce XD

Cena: Co na to říct jako milovník koček? Člověk musí hledět trochu do hloubky a kresba se mi strašně moc líbí, není to špatný. 6/10
Ochutnávač: Zajímavý postavy, zajímavá situace, hodně se mi to líbí. A i ta kresba je úžasná, taková hodně cartoon-like.. Postupuje to opravdu rychle ale ne příliš urychleně (prostě tempo tak akorát). Dobrý humor. Líbí se mi to a moc! 8/10
Blacksad: Moje první střetnutí, líbí se mi ten zvířecí nápad. Kresba je moc hezká a pan hyena právník mě rozsekává XD Jinak škoda že tohle je první na co jsem narazila, dost souvislotí mi uniká =( LOL ty vtipy, ty jsou vážně dokonalost XD Ok, skončilo to teda plot-twistem, sakra XD ale jo dobrý! 7/10


Sobota (25.7.)

Manga time, jako vždy
Bleach 636: Tak nám pokračuje souboj Zarakiho a Mayuriho s tím divňousem, no co z toho vyleze, to fakt nevím... Fuuuck!! Zarakiho zraněná ruka na něj zaútočila (asi ta schopnost divňouse) a on vůbec nedával žádný mrd a utrhl si ji jakoby nic O_o LOL Zaraki sere na to co Mayuri říká a jde do toho rovou po hlavě, což je tak trochu šílenství (Mayuri approves). Divňous ho opět zraňuje a Mayu se raději rozhodne zasáhnout a Zarakiho špikuje, přece jen šílený Zaraki v moci nějakýho skřečka je asi to poslední co by všichni potřebovali XD Pak se ale tempo mění a Mayu má velmi zdlouhavou přednášku o skřečkových asi schopnostech, jak to funguje a jak je on sám úžasnej že na to něco vymyslel (bleh, musí v Bleachi vždycky všichni tak strašně moc kecat o schopnostech ostatních??), nakonec to vypadá že na to káp, ale známe Bleach, tak jednoduchý to určitě nebude, meh

Gantz Volume 5: LOL prej co to je? Poslední boss? Chlapče tvůj smysl pro humor je fakt dobrej XD Ouch šlápl nám na špačka a velká mamča vypadá nasraně XD Velká mamča je fakt velká a má křídla O_O Vracíme se ke skupině, ta zjišťuje že babča s kloučkem jsou dead >_< ať všechny ty kuřoidní parchanty zmasakrují!!! Dobře to Kuronovo rozhodování bylo teda natažený ad absurdum, ale fakt že pod sebou podstřelil podlahu bylo chytrý, ptačí mamina vypadá nasraněji XD Barák zkolaboval, Kurone vypadá strašně nadšenej svým nesmírně (ironie) úžasným tahem, já bych se tolik nesmála, zbytek skupiny dorazil, typický řeči, jo už je konec, uf, uf a pak BAM ptačí mamina si odnáší večeři (nejtlustšího, je chytrá XD). Cože mamina mu jen odkroutila halvu od těla? Takhle se plýtvá masem? Jsem zklamaná XD Hm i když podle pozadí by to moh bejt i taťka XD Oj, chytá nám Kurona, sladká pomsta přichází??? Prvně ho roztrhne vejpůl a pak pustí??? Hm tak ne, Kuro narušil přívod toho co dýchají, pak to střelil a zvesela si dopadl na střechu, pfft, tak jedno kolo končí, body se rozdaly, Gantzovy přezdívky mě ale stále rozesmívají XD Prej Bitch, Freak Parade XD Tits XD Všichni se zase rozešli domů. Kuro is dick to breasty girl. Yakuza guy is dick to everyone apparently a taky dostal co si zasloužil, hádám že používat gantzovskou výbavu mimo dané území je zakázaný, pravděpodobně i samotný fakt že ji použil mimo vyhrazený území a k jiný než daný činnosti. Což je zajímavý, znamená to že o Gantz ani nesmí mluvit s někým nezasvěceným? Ježiš Masarův brácha je táák rozkošný... LOL Kuro se přemístil zpět v opravdu delikátní pozici a situaci XD XD No takže spousta nových lidí, jakpak tohle dopadne? Sakra ten buddha týpek je vážně děsně otravný, zrovan ten typ, který je rád když může ovládat lidi kolem sebe. Hm nová ženská má tak trochu crush na Kura, to by mohlo být roztomilý =)


Neděle (26.7.)

Nevím jestli se pohybujete v japonském zábavním průmyslu, já teda ne XD ale jednoznačně znám Downtown, show která je v japonsku velmi populární a musím říct že členové jsou prostě fenomenální. Ty blbiny co podstupují jim fakt nezávidím! A prej, že se Japonci neumí bavit, pfffft!!!
No Laughing patří pravděpodobně mezi to nejznámější, jedná se o sérii ve které je pro účinkující připraveno vždycky nějaké téma (střední škola, vězení apod.) ve kterém se pohybují, za každým rohem na ně čeká nějaká vychytaná past a oni se za žádnou cenu nesmějí smát jinak je čeká trest (fyzický). Vzhledem k tomu že jsou to Japonci lze očekávat ty nejšílenější nápady které by vás kdy napadly a hlavně nenapadly XD

Batsu Game, No Laughing Police StationKrátký příběh: Red Handed ze série Color of Money (Colleen Cross)
Dobře začíná to celkem o ničem, chlápek přinese hrdince láhev velmi vzácného vína, který mu dal starej známej, ale hrdinka strašně protestuje, že ho nemůžou mít, že ho nemůžou proboha pít, že ho musí vrátit. Jaký tohle má sakra smysl??? Akorát to působí otravně a docela dost jako pěst na oko. A jako by to nebylo málo hrozně moc se tlačí i na to jak moc je to víno podezřelé, zajímalo by mě z čeho to vydedukovala.
Strašně moc uspěchané, jsou pozváni k příteli co jim to víno dal, hrdinka zjistí že je falšované, protože si ten idiot nechal otevřené dveře do místnosti kde má falešné viněty. OMG, to jako vážně? Nechal ty dveře otevřené aby mu tam mohl vlézt první člověk který se kolem projde? (otevřený dveře určitě nikoho nelákají, určitě ne) A jen tak v klidu si tam nechá kompromitující důkazy povalovat po stole? To ten chlápek nemá mozek? To nikdy neslyšel o tajný místnosti???
No jistě a zrovna když hrdinka zajišťuje důkazy je chycena při činu, to bylo opravdu nečekané, samozřejmě pan zlý to vysvětluje tak, že dveře nechal otevřené, protože tam dolů nikdo nemá přístup. Hahahaha!!! To si jako fakt myslí že když řekne, tam a tam nesmíte chodit, že tam zrovna právě kvůli tomu nikdo nepůjde? Nejen že nemá mozek on je i děsně naivní.
A vůbec, jak mu něco takového jako obchod s falešným vínem mohlo procházet? Vždyť si tu známou a drahou značku určitě koupilo i pár znalců ne? Teda hádám že lidé co si kupují vína a zajímají se o ně, se v nich i vyznají ne? Takže by jim určitě přišlo divné, že tak drahé víno chutná jak břečka (vždyť to došlo i hrdince), ale ne, oni na to prostě nepříjdou, protože prostě příběh...
Moment, moment, on dokonce na viněty špatně napsal i Sauvignon? A toho si nikdo, opakuju nikdo, nevšim? Páni, to asi byli všichni slepí, jinak si to nevysvětlím.
Patetické odhalení a vůbec celý ten příběh je tak patetický až se mi chce brečet, tohle že je detektivka? Tohle že někdo vydává, vždyť tohle by možná zplácalo děcko v prvním stupni základky. Vážně, kde je ta doba, ve které knihy vydávali jen lidé kteří uměli alespoň jakž takž psát?
Hodnocení: 1/10 (nejhorší detektivka roku, bleh)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Káťa Káťa | 31. července 2015 v 19:14 | Reagovat

Downtown show? No Laughing? To neznám ale zvykla jsem sledovat Takeshiho Hrad show. Nevým jestli ji znáš/slyšels o ní. Je dobrým dúkazem jaké šílenosti si dokážou Japonci vymyslet a jak si umý dělat ze sebe legraci. Je tam sice i peněžní odměna ale už podle toho jaké trhlé kostýmy si někteří soutěžící berou, jdou do toho kvúli legraci. Na začátku jich je vždy 100 a při překonávání (většinou bláznivých) překážek/úkolú postupně odpadávají takže se jich do finále dostane jenom několik. Plus ty komentáře toho, co to komentuje! Některé ty pády a držkopády vypadají šíleně až bolestivě (třeba ty válce anebo běh cez stěny z řadou stejně vypadajících dveří ze kterých jsou jenom jedny prúchozí, ostatni jsou v tom lepším případě sítě a jiné bohužel pevné, a jelikož musí běžet, nárazy do těch pevných někdy "AU!")ale je aj pěkně “špinavý“, tj. neúspěšný skončí v blátivé vodě nebo blátě (speciálně pro show přivezeném z takové a takové farmy, jak většinou prohlásí komentátor) ale některé úkoly samy jsou v blátě. Žádný soutěžící dlouho čistý nezústane. Hodně jsem se na tom nasmála. Nejde tam ani tak o "dobytí Takeshiho Hradu" ale o překonávání těch "překážek nastřežených smaragdovou gardou" jak těm úkolúm říkají. Zkus se na to někdy podívat.
Kapitán Mayuri mi vždy přišel jako cvok, resp. šílenec! Uraharu kvúli pokusúm vyhodili a to co dělá Mayuri jim jako nevadí? Občas se mi zdal tak trochu nechutný! Jestli si dobře pamatuju, tak jednou ho v manze (nebo anime? Nevím!) ukázali jak vypadá/l bez těch úprav své "vizáže" a vypadal tak mnohem líp. Myslím, že tak vypadal docela v pohodě. A Zaraki je kapitola sama o sobě! Rozhodně mi byl ale sympatičtější než Mayuri!

2 Nagadir Nagadir | 1. srpna 2015 v 19:00 | Reagovat

[1]: Takeshiho hrad samozřejmě znám a je to slušný úlet, ale to Japonci všeobecně XD
Mayuri je cvok o tom žádná, a souhlasím s tím, že bez toho svého šíleného makeupu vypadá normálně XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama