Knihovna 8

17. července 2015 v 16:21 | Denisa Kwapulińská |  Pravidelné návštěvy knihovny
Zdravím,
WOW bylo to teda pěkně dlouho co jsem nebyla v knihovně, takže jsem si připadala jak malý dítě v cukrárně XD
Začnu s knihami které byly dány na odběr od čtenářů, ta malinká polička doslova praskala ve švech, ale neměla jsem ani čas ani náladu se tím vším prohrabovat tak jsem sebrala jen tři knihy které mě na první pohled uchvátily a věděla jsem, že je musím mít.

Umění Koreje a Japonska, jakožto nadšený asiofil a ještě nadšenější japanofil je tohle prostě bez debat. Co se týče historie, umění a podobných věcí zajímám se o to samozřejmě dost všeobecně takže bych to brala i kdyby to bylo umění starověkého Řecka nebo Egypta (i jiných zemí), ale jo dělám si doma malou kolekci témat týkajících se Japonska, a vždycky se ráda dovím něco nového.
Proměny od Ovidia. Tuhle knihu jsem měla už možnost číst a zařadila jsem ji mezi top knihy co jsem kdy četla. Nikdo neumí psát tak dokonale jako starověcí autoři, takže jsem si div neposlinatala tričko když jsem ji uzmula a uvědomila si, že ji budu mít sakra doma!!! Nevím jaký je v tomhle vydání překlad, ale jsou v něm ilustrace od Picassa, tak uvidíme, och nemůžu se dočkat až si to znovu přečtu.
Květy zla od Baudelaira. Jak jsem určitě už někde psala, nejsem zrovna básničkový člověk, ale sem tam se najde někdo nebo něco co mi padne do vkusu. Mršina si mě na střední okamžitě získala (vzhledem k tomu že moje oblíbená sbírka je Kytice, která taky není zrovna růžovoučká, to mluví za vše), nicméně pak jsem se k prokletým básníkům už tak nějak nedostala. Až teď, takže hurááá, konečně si přečtu jeho tvorbu =)


Samozřejmě jsem si i něco půjčila, ale neoznačovala bych to zrovna za knihy. Jak to jen... K tomuto typu knížek jsem se ještě nikdy neodstala, ale řekla jsem si, proč to nevyzkoušet? Ani přesně nevím jak se jim říká, ale jsou to takové ty knihy ve stylu Dračího doupěte, máte postavu, házíte kostkou a děj vás pak podle vašich rozhodnutí šoupe sem a tam, upřímně se na to těším a určitě sem budu dávat reporty.
Jedná se hned o čtyři knihy. Samurajův meč. Vzbouřená planeta. A pak série Magie, z které mám jen druhý a čtvrtý díl takže příští týden pošupu po zbylé dva XD Fakt se na to těším, tedy vzhledem k tomu, že kupovat k nám domů nějaké společenské hry je vyložená zbytečnost (ach toho přemlouvání!!!), si alespoň zahraju sama se sebou (XD XD).
A co vy máte nějaké zkušenosti s těmihle knížečkami??

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama