Srpen 2015

Coldplay - Clocks

31. srpna 2015 v 13:30 | Denisa Kwapulińská |  Hudba/O.S.T. = vše co mě inspiruje
Tahle skupina je moje srdcovka...


Případ kněze z Bojné

28. srpna 2015 v 11:17 | Denisa Kwapulińská |  Knižní

Původní název:
Autor: Stanislav Čéška
Překladatel:
Série: Zločiny na Velké Moravě, 6/?
Počet stránek: 275
Datum vydání: 2015 v ČR
Nakladatelství: Moba
Typ: Pevná vazba
Žánr: historické, krimi


Vítejte ve Velké Moravě, v období krátce poté co Svatopluk zradil Rastislava a ujal se vlády, době kdy si Frankové chtěli na tuto zem nárokovat práva. A v této pekelné situaci musí kníže Slavomír a jeho druh Erik řešit vraždu Kosory, pána z Bojné. Dokáží najít vraha a zároveň osvobodit zem od výbojných Franků?

Historické romány nejsou jednoduché, tedy pokud chce autor alespoň trochu dodržovat autentičnost. Případ kněze z Bojné se rozhodně snaží být co nejvíc historicky věrný, takže je poměrně jednoduché se do daného období zcela ponořit a náležitě si ho užívat. Nicméně, na druhou stranu se autor poměrně až moc často zabývá různými popisy, které od děje odvádějí pozornost. Neříkám že v malém množství je důležité čtenáře seznámit s tím jak to v daném období chodilo, co se nosilo, jedlo, jak všechno vypadalo, ale právě že jen v určité míře. V této knize toho popisování na mě ale bylo místy trochu moc až to vlastně zklouzávalo k nudnosti některých pasáží což je dost velká škoda.

Co se týče stylu vypravování a použitého jazyka, tady kniha rovněž lehce pokulhává. Spousta výrazů se dost opakovala, jako kdyby autor neměl dostatečné schopnosti se správně vyjádřit. Ne že by to bylo kdovíjak hrozné, ale trochu to bije do očí a může to mírně kazit požitek ze čtení. A když už jsem se vrhla na vypíchnutí věcí které mi moc nesedly, musím zmínit i dělení jednotlivých části či kapitol nebo co to vlastně bylo. Kapitoly obyčejně končí nějkým cliffhangerem (tedy nějakou napínavou částí) či věc rozebírající v dané či předchozí kapitole uzavírají. Tady jsou to ale jen kratší úseky celého děje, většinou useknuté v naprosto nepochopitelných úsecích. Například uprostřed rozhovoru, což mě osobně dost lezlo na nervy a za celou knihu jsem si nebyla schopna zvyknout.

Postavy rozhodně zaujaly, ale po citové stránce nejsou moc výrazné, spíš takové mdlé a měla jsem velké problémy se s nimi sžít. Slavomír, byť je to celkem sympaťák, pak na mě byl až moc dokonalý hrdina. Nenašla jsem žádnou zápornou vlastnost, žádné zaváhání, vždy měl pravdu a vždy mu všechno prošlo a s tím jsem měla problém. Takový člověk v reálu prostě neexistuje a nedokázala jsem se tedy do jeho postavy vcítit.

Příběh, celý příběh je vypravován formou flashbacku (tedy vzpomínek), takže to člověka tak trochu nutí přemýšlet o tom co se stalo v knihách minulých (tedy pokud je minimálně tak zvědavý jako já), ale prvek je to rozhodně velmi zajímavý. Rovněž se tu nacházé dvě roviny. Boj s Franky, který probíhá na pozadí a samotné řešení vražd. Obojí má svá opodstatnění i vyústění a rozhodně to přidává na plastičnosti příběhu. Děj sám se sice zpočátku trochu vleče, ale to jen do té doby než autor osvětlí danou dobu, a jakmile se započne s vyšetřováním přestane se tolik zabývat popisy. Případ samozřejmě začíná triviálně ale postupně se zamotává a ukazuje se, že má co nabídnout a že rozhodně není tak předvídatelný jak by se mohlo zpočátku zdát. Cože je prostě v případě detektivky velké plus.

Závěrem. Tato kniha má rozhodně co nabídnout, a to především svým zajímavým prostředím.

Děkuji nakladatelství Moba za poskytnutí recenzního výtisku

Hodnocení obálky: 3/5
Hodnocení: 75/100

Thirty Seconds To Mars - This is War

24. srpna 2015 v 13:23 | Denisa Kwapulińská |  Hudba/O.S.T. = vše co mě inspiruje
Never gets old...


Vykoupení

24. srpna 2015 v 11:15 | Denisa Kwapulińská |  Knižní

Původní název: Rapture
Autor: Lauren Kate
Překladatel: Jana Jašová
Série: Andělé, 4/4
Počet stránek: 303
Datum vydání: 2012 v ČR (2012 v U.S.A.)
Nakladatelství: Knižní klub
Typ: Pevná vazba
Žánr: young-adult, romantika, nadpřirozeno, andělé, démoni


Lucindu se podařilo zachránit nicméně Lucifer rozjel svůj velkolepý plán ve kterém hodlá restartovat dějiny, takže Luce a Daniel by museli svá muka prožívat znovu, a ani to není tak úplně jisté, jelikož takový zásah by mohl napáchat mnohem větší škody. Společně se zbývajícími padlými anděly se tedy snaží najít tři relikvie, díky kterým budou schopni nalézt přesné místo Pád. Do toho všeho musí bojovat s členy Stupnice, kteří mjí své vlastní plány.

Tahle série je jako na horské dráze, dobré díly se střídají s těmi katastrofálními a to je případ i Vykoupení, pravděpodobně nejhorší zakončení, které jsem kdy četla.

Člověk by řekl, že si za celou sérii zvykne na to jak nechutně a nehorázně je děj protahován, jenže zas a znovu musím kroutit hlavou nad tím kolik zbytečností do toho autorka byla schopna narvat aby to tolik natáhla. A nejhorší na tom je to, jak moc je to očividné. Je to vařené z vody, z ničeho, ze vzduchu, protože suma sumárum, kdybychom ze všech knih scvrkli to nejdůležitější + děj, možná by nám to s odřenýma ušima vyšlo na dvě knihy. Jaký to teda má účel? Asi ze čtenářů vytřískat prachy, protože věřím, že spousta lidí je jako já a i když na nějakou sérii nadávají jsou přece jen zvědaví jak to skončí, popřípadě nemají rádi něco nedokončené.

Postavy se s každým novým dílem zhoršují. Luce je otravnější a otravnější a z jejich nudných poznámek o Danielově úžasnosti jsem skoro měla osypky. Dobře, chápu že je zamilovaná ale opravdu pokaždé když na něj myslí nebo je v jeho blízkosti potřebujeme slyšet jak nádherně vypadá, jaký je skvělý, úžasný, super a podobně? Obzvlášť když tyhle myšlenky najednou zaberou pomalu i víc jak půl stránky? Prostě Lucinda z prvního dílu se vytratila kdo ví kam a nahradila ji nějaká hrůzostrašná napodobenina s mozkem medúzy. Ale i přes to nějakým záhadným způsobem vždycky na ní a jen na ni závisí životy všech ostatních, jen ona je schopna rozluštit, vyřešit, najít, prostě udělat něco co všechny posune dál (Lucinda ex machina, když nevíš jak dál, zeptej se Luce, vyřeší záhady všech druhů, najde neviděné). Ostatní postavy: o nich je těžké mluvit, protože většinou fungují jen jako křoví ústřední dvojici. Příliš mnoho se toho o nich nedozvíme, takže jak se pak o ně mám strachovat či s nimi soucítit, když nemají hloubku? Takový vztah Shelbyho a Milese byl přímo neuvěřitelně skokový, nic nic a pak najednou jsou do sebe děsně zamilovaní, z ničeho nic, přičemž by vůbec nevadilo kdyby se chvíli rozebíral taky někdo jiný než DanxLuc. Vlastně bych to dost uvítala. Daniel sám je pak, nevím, mám pocit, že jeho ústřední role je být sexy, líbat hlavní hrdinku a být objektem její zamilovanosti, protože příliš světlých chvilek taky nemá. A hrozně mě mrzí, že Cam, který byl na začátku zajímavých charakterem s velkou rolí, postupně prakticky zmizel, objeví se jen sem tam a taky toho moc nepředvede (proto taky Kateová píše knihu jen o něm).

Souboje, zas a znovu mě autorka utvrzuje v tom, že je psát prostě neumí. Místo aby byly vzrušující a děsivé na mě spíš působí jako hodně nepovedená parodie. Protože násilí je sice fajn ale taky musí umět být dodáno v pravé chvíli v dobře směřované dávce, bohužel v téhle sérii, je jen účelové a strašně, strašně béčkové (možná i horší).

Děj, o tom jsem se už zmiňovala. Vedle zbytečného napínání (protože všichni stejně víme jak to skončí) je zatížen spoustou věcí, které jsou naprosto nepotřebné a jako by to nebylo málo autorka si občas zničehonic jen tak něco vycucá z prstu a použije to, aniž by to mělo nějaké opodstatnění v předchozích dílech či tam byl alespoň nepatrný náznak. Zde jsou to například Patiny, které do děje přibyly s novou postavou, přičemž doposud o nich nebyla ani řeč ani o samotné postavě, která je používá byť celou skvadru andělů dobře znala. S tím vyvstává otázka: Jestliže patiny dokážou skrýt objekt zrakům ostatních, proč Daniel nevyhledal někoho kdo je tvoří dřív aby tam Lucindu schoval? Nebylo by to jednodušší? Bylo, ale když tenhle nápad tehdy neexistoval, tak se to logicky nemohlo stát. Psát příběh jehož jednotlivé věci jsou dokonale provázané není jednoduché, ale i když si něco později přimyslím, není zas až tak těžké to do příběhu zakomponovat tak aby to působilo, že jsem to plánovala už od začátku. S tím si ale Kateová hlavu očividně nedělá. Takže v konečeném výsledku spousta věcí nedává smysl a je spíš pro smích.

Konec knihy byl, no zajásáním nad tím, že už je to opravdu konec, protože proboha, Luce trvalo celé čtyři knihy než pochopila co vlastně nakonec je, přičemž to bylo velmi očividné už dvě knihy nazpátek. A ono to pak tak nějak už není šokující odhalení, když to víte a strašně vás otravuje jak se to všichni snaží skrývat.

Závěrem. Nesmyslně pateticky dramatické a nevýslovně nudné, asi by to bylo ok kdyby to byla parodie, jenže není. Hahaha...

Hodnocení: 5/10
Hodnocení obálky: 3/5


Dafuck?! vsuvka:
1) K čemu ty relikvie? Proč potřebují relikvie aby nalezli místo Pádu? Proč vůbec ty relikvie vznikly? Nějak to postrádá smysl, protože bez nich by to bylo nejen jeddnodušší ale taky rychlejší, ale zamozřejmě necháme je všechny zapomenout aby se to mohlo náležitě prodloužit nějakou blbostí...

2) WTF? Na Lucindu se zřítí kamenná věž (přesněji řečeno jí přímo na hlavu) a ona si přežije jakoby nic? Chápu, že byla ve vodě, ale ani to vás nezachrání, a jen tak mimochodem, nikdo se nad tím ani nepozastaví...

3) Coca Cola, aspartam. Jako vážně Kateová, opravdu, fakt? To má být nějaká reklama nebo co? Ne vážně, tenhle nápad by v žebříčku stupidnostní byl hodně vysoko...

4) Coincidenception! (Jaká náhoda, že náhdou bylo časotřesení zrovna v té době kdy byli náhodou na místě na kterém zrovna potřebovali být takže Lucinda náhodou zahlédla to co hledali)

5) Vykoupení = tisíc a jeden způsob opěvování andělských křídel. Nemá na tohle autorka nějaký divný fetiš?

6) *obří facepalm* Luce se dobrovlně vystaví nepříteli a zapříčiní tak smrt dvou důležitých andělů, zbytečně, barvo holka, bravo

7) Moment! To tam jako fakt před chvíli umřeli jejich přátelé a oni jakoby nic začnou pořádat na místě kde zemřeli piknik a ještě se starat o to v jakém stavu je jejich oblečení? To jako smrtelně vážně Kateová????

8) Na co jsou andělům jejich křídla, když stejně někam musí šlapat pěšky?

9) O čem vlastně sakra byl celý ten obřad? Proč? Jaký důvod to mělo někoho obětovat? Autorka se jen snažila udělat něco strááášně dramatického, ale nepodařilo se jí to, protože... člověk může darovat až litr krve aniž by mu to ublížilo, tak proč ji zabíjet a proč musela zrovna Lucinda, jak zabití někoho přispělo k tomu, že si vzpomněla? Nedává to smysl (anebo dává, potřebovala se zbavit té ass-pull postavy nějaký krvavým dramatickým způsobem, haha).

10) Autorka pravděpodobně ani neví co píše, protože si postavy strašně protiřečí, jednu chvíli seriózně tvrdili, že členy Stupnice nebudou zabíjet a pak tam Cam udělá vatru a snad půlka jich uhoří. Tak jaký byl důvod toho něco takového říkat a zdrhat před nimi, když je stejně nakonec zapálili? Zdržování co, Kateová, to ti jde moc dobře.

Anotace: Společnice odvedle

18. srpna 2015 v 8:54 | Denisa Kwapulińská

Původní název: The Escort Next Door
Autor: Clara James
Žánr: erotika, romantika
Dostupnost: 18+

Na první pohled se zdá, že Julia vede perfektní rodinný život. Má úspěšného manžela a tři nádherné děti. Za zavřenými dveřmi je ale všechno úplně jinak. Má pocit, že její manželství není až tak idilické ani skvělé jak bývalo. Co je ale špatně? Když nachází ohromující důkazy z manželových služebních cest, rozhodne se, že je na čase od základu a radikálně změnit svůj vlastní život.

Info

18. srpna 2015 v 8:40 | Denisa Kwapulińská |  Amatérský překlad: ukázky
Zdravím u nové rubriky.
Jelikož přečtu mnoho knih ročně a nemálo jich je v angličtině, řekla jsem si, že přeložit od každé např. první tři kapitoly by nebylo špatné. Nejen, že se procvičím v překladu, ale také vám přinesu krátkou ukázku toho jak daná kniha vypadá a třeba se vám zalíbí natolik, že se ji rozhodnete přečíst nebo dokonce koupit.
Takže varování! Tohle překládání je čístě mým guilty pleasure!! XD

Papa Roach - ...To be loved

17. srpna 2015 v 13:11 | Denisa Kwapulińská |  Hudba/O.S.T. = vše co mě inspiruje
Něco co pořádně rozproudí krev =)


Co týden vzal a dal (19)

16. srpna 2015 v 13:39 | Denisa Kwapulińská |  Co týden dal a vzal

Pondělí (3.8.)

Anime time, aneb doháním resty (to když jsem tak před třemi roky začala sledovat nějaké anime a od té doby to docela flákám XD XD), hold když nemám čas na čtení tak je jasné že na anime už vůbec ne.
Dneska to byl Ayatsuri Sakon, taková postarší a divná detektivka. Hlavním hrdinou je Sakon, který je loutkařem a protože je ve skutečnosti hrozně stydlivý, jeho loutka Ukon mu pomáhá řešit různé případy. Tři díly, arc jehož vrah byl jasnej od začátku takže nic moc, tedy hodně nic moc. Škoda, první arc byl zajímavej ale mám pocit, že případy jsou arc od arcu jednodušší, vrahové očividnější a prostě se to celkově zhoršuje.


Úterý (4.8.)

Knižní úklid aneb všechny své kupky a hromády knih co jsem měla na zemi jsem přestěhovala na skříň, nevypadá to sice dokonale ale pořád lepší než kdyby ty chudinky ležely na podlaze, ale že jsem musela bráchu fest přemlouvat aby mi to místo uvolnil XDDočtení Vykoupení od Lauren Kate, poslední díl Andělů. Bohužel také díl nejhorší, spousta nesmyslností, zbytečného zdržování, postavy byly povětšinou hodně otravné (ano mluvím o tobě Lucindo), je to škoda, jelikož mě nápad z prvního dílu oslovil a zaujalo mě to, ale takhle to dopadá když někdo neumí pracovat s příběhem (a s postavami).


Středa (5.8.)

Přečteno Zamilovaní andělé, dodatek k sérii Andělé.
Knížka je rozdělena na čtyři části, kde se řeší Valentýn daných postav, anotace rozhodně zněla lépe než jaká kniha v konečném důsledku je.
Shelby a Miles: tenhle pár mi nikdy nedával smysl, přišlo mi že jejich vztah vznikl doslova během pěti vteřin, což se taky v téhle knížce potvrzuje. Je to nerealistické a autorka tady dost tlačí na pilu, prostě oba spolu skončit museli, tečka. Jinak, jde tu skvěle vidět jak velkou práci si s tím autorka dala. Její podání středověku je jednoznačně realistické (ironie), to by bylo tak těžké udělat si nějaký menší průzkum? Zaprvé, nechápu jak je možné že si dnešní americká mládež v pohodě pohovoří s angličany středověku, ano sice mluví anglicky, ale Kateová šáhla jsi někdy po Shakespearovi? Ten je jen 400 let starý a angličtina té doby je tak sakra odlišná, že bychom se vůbec nerozuměli. Zadruhé, je zima a oni stanují? Teda stanují, pokud jednu houni a plachtu berete jako stan. Rozhodně jim v únoru nehrozí, že umrznou, vůbec ne. Jinak nebudu rozpitvávat to, že se ocitli v jiné době, ale oba hrozně řeší ztrátu Milesovi kšiltovky (O, můj bože, konec světa nastal, ztratil jsem kšiltovku!!!), nebo že vůbec ale vůbec nejde o jejich Valentýn, a spíš se zase řeší Lucinda a Daniel. Proč se to teda jmenuje Valentýn Shelby a Milse, když sakra řeší někdo úplně jiný? Také jsem absolutně nechápala co tam dělal Roland (jo ony sice ty krátké příběhy na sebe více méně navazují, ale stejně proč tam byli? Nemělo to žádný smysl, jen účel udělat, opět, něco pro Luce). Jo, možná to moc řeším, ale tohle je prostě jako kdyby mi dala pěstí do nosu a strašně mi to vadilo.
Roland: ,,Daniel a Lucinda ztělesňovali ideál, který určoval, jakým způsobem se má zbytek světa zamilovat." To myslíš vážně Kateová? Za mě osobně je tisíckrát lepší ideál lásky Romeo a Julie. Tvůj ideál mi tak trochu zavání sobeckým majetnictvím (viď Lucindo). Nicméně jeho část příběhu byla pěkná, až zase na to, že řešil Luce a Dana, chjoooo.
Arainne: Dobře, líbilo se mi, že tady jde o ,,zakázanou,, lásku ženy k ženě, nicméně to bylo strašně komplikované že jsem to místy nedokázala brát vážně. To prostě musela vyžadovat aby se přidala ke zlu, ale protože ona nechtěla tak se musely ve zlém rozejít? Tohle je tak ohrané. A mimoto ten konec, to jako fakt? Její láska tam leží zraněná a místo aby ji nějak pomohla, přesvědčila, cokoliv, tak ji řekne: No sorry, musím jít ale někoho ti pošlu, miluju tě, čus. WTF?
Daniel a Luce: Nejnudnější pár pod sluncem.
Hodnocení: 6/10 (Ty historické nepřesnosti!!!!!)


Čtvrtek (6.8.)

Započten Mrak od Raye Hammonda, zajímavý ale hodně technickýho mumbo-jumba a docela dost pomalý progres

Manga time!
Bleach 638: O bože, Mayuri a ruka se hádají o jménech, zabte mě, proč Kubo zdržuješ takovou kokotinou? Má to být vtipné nebo co? Ruka se nasrala a ovládá skální útvary? Cihly? Mayu utíká a kecá s Ikakuem a Yumichikou, do toho ukazuje nějaké staré a nové triky a vylepšení, např. quincijské chození po vzduchu, a pak uřízl malíček té ruky na vzorky, chjo, what the hell is this shit? Pernida se pokouší Mayuriho ovládnout a ten si jen tak v klidu překonfiguruje svaly a jiný sračky v ruce, vypadá při tom docela badass, ale to on byl vždycky, i když tahle kapitola docela slabá...
One Piece 796: Ooo ano, nádherná barevná úvodní stránka, na ty se vždycky těším, jelikož je Oda umí, v tomhle je prostě machr! Mimochodem, čte Oda dohady fan komunit? Protože Usopp má na šortkách Lež se stává skutečností LOL XD Odo ty ďáble XD Hm, takže skip o tři dny později, Luffy a parta stále na ostrově, hold se doléčují, přijel inspektor Sengoku (jeho nový vzhled je dobrej, takový hawai styl XD) a stará známá Tsuru, hm takže konvoj s Doffym už odplul. Issho pořád háže kostkou a tvrdí že necheatuje, jen aby jen aby. Mansheri is soo cute, všem hojí zranění, i když by jako princezna neměla vycházet na veřejnost. V centru města zatím bude mít Riku asi proslov o tom jestli teda bude či nebude král, lid ho ale provolává, tak uvidíme. Aj, Reb a Viola se připravují, tohle budou královské věci o to kdo se opravdu stane následníkem co? Zpět na Kyrosův dům, LOL Luffy jí, mluví a spí najednou a Zoro z toho má mindrák XD Chudák XD Takže přece jen mají hostinu i když takovou malou, ale tak jako je logické, že se potřebují nažrat po takové bitvě, mě by taky vyhládlo. Hm Kyros vyslal do éteru nějaký kecy o tom, že Rebeca je dcera prince a princezny a ne jeho? WTF? Are you crazy? On se chce vzdát otcovství? Usopp a Zoro ty ksichty, prej Luffy z toho očividně nic nepochopil XD Barty fanboying nikdy nezklame, jinak přináší zprávu o Sengokovi a Tsuru, hm proč Law přemýšlí o Sengokovi (kvůli Rocim?)? Ishoovi konečně padla šestka takže full throttle on Law a Strawhats, nice, nice. Kyros s tontata očividně něco naplánovali a Barty společně s lidmi z Colosea (Sai, Cabbage) jim hlídají cestu k lodi. Bellamy se hádá s Lawem o to proč ho nezabili, stupid idiot, buď rád, že můžeš bejt s nima. Tak tedy utíkají z ostrova pryč. Ty jejich epický útěky jsou prostě epický XD Nicméně Luffy se ještě zastavuje protože má něco nedodělanýho, že by s Rebbecou? Oplatit jí to jídlo a nebo zmařit ten Kyrosův plán? Jinak Fujitora očividně chce jít hodně do tuhýho, jsem zvědavá na další kapitolu =) Dressrosa mi už teď bude děsně chybět.


Pátek (7.8.)

Gantz volume 7: Samozřejmě že všichni tu jeho pazouru drží, to prostě muselo dojít všem, tak jednoduše by neumřeli XD Aha, takže zachránci jsou Masaru, Prsatice, Hezounek a Samara, jen doufám, že nikdo z nich neskape. Budha je drtí a díky Kuronově holce se ten nevinej ubohej týpek co nemá vůbec tušení konečně hnul, ale čtverka opět vypadá že je rozpáclá. Ale no tak, nenapínat zbytečně. Kuro vypadá značně konsternovaně, ale stejně to zase přežili, takže na to kašle a jde po budhovi, jenže zranění které mu ta jeho plivátka způsobila docela nic moc. Co jako čekal při jeho velikosti? Budha dává high-five a vypadá nasraldovaně. Kuro je v tom hodně dobrý, v tom nasírání XD Military gun psychouš mučí chudáka aliena, tyhleti gun freaci, o co že se mu to pořádně vymstí. Budha jde Kurovi dost natvrdo, ale co chtěl když ho tak provokoval? Ale, teď ho dokonce chmát do pazourů a chce si ho dát k snídani (insert Shingeki no Kyojin moment here), ostatní mu střílí po nohách což taky nijak valný účinek nemělo. Je hild dost masivní. Kuro naštěstí použil mozek a prostřílel se jeho dlaní. Gun freak se hodlá hnát do boje jako předtím Kuro, chlape z něj si příklad nedělej fakt ne, yop, dopadlo to jak jsem čekala, chňapl ho a no když nemá oblek... Masaru mu skáče na pomoc i když je jeho oblek mírně poškozen, ale alespoň se snaží, chlapík! Pozdě, haha, chramst chramst!!! Kuro si dává rozběh, odráží se a dělá nejdelší skok v dějinách!! Vzuum přímo budhovy mezi oči, ten se kácí a Kuro se z něj epicky vymotá, roztřílel ho zevnitř, zmrd. Dva alieni zbývají tak se rozdělují, což není dobrý nápad, všichni víme jak takové rozdělování v tomhle typu příběhů dopadá, že ano. Judo týpek je slušný magor, bez obleku chce bojovat? Může být rád, že ještě žije. Ne fakt, já ty lidi z týhle mangy nepochopím, někdy jsou tak blbí, že to fakt bolí. To nikdy neslyšeli o pudu sebezáchovy? Socha alien mu tedy zlomil ruku jako nic i když náš judo týpek je machr, shodil ho na zem a nasedl na něj v domění, že vyhrává but surprise motherfucker! je jich tu víc. Hm, pěkný vazolomný kop. Druhá skupinka mezitím bojuje se superrychlým zmrdem, Masaru ho sice chytá, než ale ostatní zareagují alien s ním levituje pryč. LOL tak nějak tuhle mangu nedokážu brát vážně, ale sniper skóruje, dobře on! Hezounkova skupinka je mezitím obklíčena, takže se snaží udělat místo těm bez obleků aby zdrhli a kontaktovali ostatní, no páni, zadařilo se, ale na jak dlouho? Ohohoho, mnohoručka se vypravila do boje, hezounku, tohle bude blbý, ale je gentleman, chce aby Samara zdrhla a zachránila se. Dafuck????? Zbytek tam přikvačí a přistihne jejich (jen) vrchní půlky ve vášnivém objetí. That escalated fucking quickly! Masaru vypadá nasraldovaně a to fest, mnohoručka má očividně spoustu věcí v rukávu. Cosi na něj vychrstla, ale prsatice tomu skáče do rány a no shit just got real, její spodní polovina těla se kácí ve fontáně krve. Takže asi kyselina? Jestli jo tak superagresivní. A Kuro přece jen něco cítí, hold těch pár chvilek s prsaticí stačilo, ale jediné čeho docílil že mnohoručku povalil. Nevrátili by se v pořádku pokud by to stihli než umřou? Teda pokud už neumřeli, přece jenom, takový rozsah zranění... Kuro mnohoručkovi rozstřílel ksicht, ale ten alien se vyléčil jakoby nic. Kurovi cosi sežralo nohu, ta kyselina a nebo je to zase něco jiného? No a teď mu ještě usekl ruku, chudák Kurone XD Nějak moc mrtvejch a to se jim docela dařilo XD Kurova holka se snaží do Masara vkecat trochu rozumu, což se ji daří a pan hrdina dává rozkazy, ti dva co neměli obleky se konečně vracejí v plné polní, dávám jim pár vteřin. Trojka mezitím pospolu a Kuro prosí aby ho zabili, ale no tak chlape, nekňuč... Masaru sice vypadá fest seriózně ale nakonec ho jen střelí do nohy aby mu zastavil krvácení (co je tohle sakra za léčbu?? XD) a holčině vysvětluje jak se to má s tím když je někdo zraněný že se pak vrátí zase v pořádku (mám takový neblahý pocit, že když jsou zranění a skoro umírají, tak je Gantz neléčí ale opět jen klonuje, takže s takovou můžou být klony svých naklonovaných klonů atd. Budou s tím v budoucnu nějaké problémy?). Masaru mezitím odbíhá protože má nápad, oba týpci mezitím přišli o ručky, he, dost drsný, ale pan sniper got mnohoručku very epicly, ale na jak dlouho? Půl vteřin, tak to teda nic moc no. Zkouší to sice znovu ale aliena to asi už nebaví a nakrájel ty dva chudáky, sniper naštěstí zdrhl. Doufám, že on to přežije, ještě nějakou chvíli... snad... Masaru si tedy doběhl pro zbraň, no zbraň, je to ten odesílač co je vystřelí kamsi do výšin nebeských. Oni je vlastně nemusí zabít že? Stačí je vystřelit pokud si pamatuju správně, nebo ne? Pokud jo, tak docela pech že to sakra nedělali dřív! Kuro řeší problémy s holčinou zatímco mnohoručka se smrtonosně blíží, ojojoj! Taky tu máme sniperův flashback který nám má asi osvětlit jak mnohoručka funguje, to mě došlo, že v tom budou mít roli ty jeho ruce, respektive to co v nich drží, na ozdobu to asi mít nebude. Mnohoručka tedy k naší dvojici došla, Kuro holčinu prosí aby zmizla, ale ona chce bojovat. To je sice hezký, ale takový přístup většinou k ničemu nebyl. Ale páni, ono se ji daří, vyhýbá se meči, vykopla mu kyselinu, možná že to nebude zas až tak marné, i když mám pořád dojem, že nějakým hrozným způsobem zemře. Ty postavy tady moc nevydrží co.

Anime vsuvka
Hellsing Ultimate epizoda 6: Páni, proč jsem to vlastně dropla? Manga byla úžasná a tohle anime se drží naprosto věrně, jednoduše je to rozpohybovaná a rozmluvané manga =) Tenhle díl byl ve zkratce fanatičtí rytíři pod arcibiskupem Maxwellem vs samozvaný furher Major s hordou nazi-upírů vs Hellsing skvadra XD maso no XD ale Seras kicking ass!! I když zrovna tahle epizoda byla taková setupka, protože příště to bude nářez a těším se =)
Hellsing Ultimate epizoda 7: Pip je prostě chlápek, jeho smrt jsem v manze hodně těžce nesla >_< ale naštěstí Serasová fakt zazářila a s tou Nazi-bitch doslova vytřela podlahu (no dobře stěnu ale budiž)... pokud si pamatuju Alucard by měl v době nejbližší epicky nastoupit...


Sobota (8.8.)

Randomness at it's finest XDNeděle (9.8.)

Dočten Mrak od Raye Hammonda:
Scifičko se zajímavým nápadem ale poněkud nevyužitým potenciálem. Co se mi stylově líbilo byly novinové články sem tam mezi kapitolami, je to jistý vhled do situace a to mám na knihách ráda (ať jde o noviny, dopisy, záznamy, cokoliv). Taky tu máme zpočátku dvě dějové linky, z kterých mě bavila jen jedna, které se později sloučí. Bohužel se příběh dějově dost vleče, a to jakože opravdu dost, než se kniha k něčemu dobere je vlastně skoro konec. A nepomáhalo tomu ani přílišné množství vědecké hatmatilky, ne že by mi vědecká hatmatilka přímo vadila, to prostě k sci-fi patří, ale autor ji musí umět podat, což tenhle neuměl. Tyhle části se pak stávají docela úmorné a otravné místo toho aby člověka bavily nebo lespoň zaujaly.
Další problém je s postavami, všechny byly neuvěřitelně nevýrazné a ploché až na Duncana, který mi svým přístupem sedl a Jeromeho (správňácká AI, takový bratříček Skynetu, nicméně nakonec udělal dobře a na Zemi se vybodl, protože si chtěl rozšířit obzory v opravdu velkém stylu). A upřímně, to se to pak docela blbě prožívá když je poloviny lidi v ohrožení v života ale vám jsou ukradení.
Taky mi vadilo, že se některé situace či jiné věci dost opakovaly, zpočátku dobrý, později dost otravný a pak je tu pověstná inteligence postav. Někdy mi přišlo že stupidnější už ani být nemůžou, pořád dokola dělali spoustu očividných chyb, byli zaslepeni svou pravdou, která je samozřejmě jen tou jedinou pravdou a no znáte to. Časem jsem si vůbec nebyla jistá jestli to mám brát vážně a nebo je to nějaký hloupý vtip.
Nicméně, největší problém jsem měla ve vyobrazení amerického patriotismu a hrdinství. Tím chci říct, proč Amerika vždycky něco posere (nebo se jako jediná vrhne do řešení celosvětového a závažného problému) ale vždycky z toho vyleze vítězně a ještě je oslavována, i přes to že její vinou zbytečně zemřely tisíce (milióny lidí)? Kdo dal Americe právo rozhodovat za ostatní aniž by tak závažnou věc s ostatními prodiskutovala? Jenže to nikdo neřeší, zachránili svět, jo zemřelo pár lidí, ale co je komu po tom že? Tenhle přístup se mi prostě nelíbí. A to ani nebudu rozebírat tisíckrát ohranou americkou logiku (Do we have some problem? Drop a nuclear bomb on it! = Problem solved!!!), umí vůbec amerika řešit problémy i jinak než že na to hodí bombu?
Závěrem, pomalý posuv v příběhu, nedostatečně propracované postavy a Amerika rachtající se ve svém vítězství. Mohlo to být lepší.
Hodnocení: 7/10

Začala jsem číst Stealing Mercury od Charlee Allden, rozhodně neotřelý a zajímavý nápad. Trochu se ale bojím jak to bude pokračovat a jak se toho autorka zhostí.

Červenec 2015

15. srpna 2015 v 12:12 | Denisa Kwapulińská |  Knižní ohlédnutí

Opět slabé čtyři knihy, hold série Andělé mi pěkně dávala, protože některé díly přečíst, no chtělo to dost odhodlání XD

Muka - Lauren Kate
Horká půda - Thomas Enger
Lovci - František Kotleta
Vytržení - Lauren Kate

Počet přečtených knih: 4
Počet přečtených stránek: 1272
Nejhorší kniha měsíce: Muka
Už samotný název knihy mluví za vše, byla to pořádná muka to přečíst a přitom se mi první díl docela líbil. Jenže pak přišel milostný trojúhelník, velká špetka nudné a hloupé romantiky, hrdinka, kterou jsem měla docela ráda a byla mi sympatická, nesmírně zhloupla a nadějný začátek šel do kytek. To je to nejhorší co se knize může stát, když autor nevyužije plný potenciál příběhu a zabývá se zbytečnostmi. Bravo!

Nejlepší kniha měsíce: Lovci
Naštěstí jsem si měla čím spravit chuť, byť byl začátek téhle kotletovky poněkud umírněnější a vůbec je to takový odlehčený, konec nabral nesmírné grády a byla to řádná zábava. Stále někde v koutku duše doufám, že bude pokračování, protože postavy a celý ten svět který byl vytvořen by si to zasloužil =)Největší zklamání měsíce: Muka
Opět se vracím k tomuhle příšernému počinu. Ano, po Pádu byla tahle kniha hrozným zklamáním, a to i přes to, že jsem na tuhle sérii četla spoustu negativních recenzí a komentářů, jenže jednička mi tak špatná nepřišla.

Největší překvapení měsíce: Vytržení
Nejlepší díl celé série, po úděsném druhém díle, mě tohle dvojnásob bavilo. Lucinda sice zůstala otravná, ale na druhou stranu přibyl Bill a ten si jako postava zaslouží potlesk, škoda, že byl jen chvilkové povyražení, protože on by si zasloužil mnohem víc prostoru. I přes to co se z něj nakonec vyklubalo.

Bylo nebylo 18

15. srpna 2015 v 10:12 | Denisa Kwapulińská |  Bylo nebylo

Takové zajímavé meme, kdy zvěřejňujete první větu knihy, kterou právě čtete. Narazila jsem na něj na blogu Kathsworldofbooks a rozhodla jsem se, že ho budu zveřejňovat každou sobotu.


Slunce bylo už docela nízko nad obzorem.


Zase ten typ věty, který toho opravdu moc neřekne. Nicméně knížka je to zatím zajímavá, taková hodně historická.